Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konflikt zažehnán? Fourcade si s Šipulinem po sprintu podali ruce

PODALI SI RUKU. Martin Fourcade a Anton Šipulin si po sprinterském závodu na světovém šampionátu v Hochfilzenu podali ruku. | foto: Twitter L´EQUIPE

11 2017
Hochfilzen (Od našeho zpravodaje) - Ještě před dvěma dny po sobě na tiskové konferenci po závodu smíšených štafet na světovém šampionátu v Hochfilzenu házeli naštvané pohledy a jeden druhého osočovali. Po sobotním sprintu se Martin Fourcade s Antonem Šipulinem usmířili, alespoň naoko.

Před kamerou Mezinárodní biatlonové unie si po závodě v mixzóně potřásli rukou, krátce se objali a prohodili pár slov.

Vítěz jedenácti závodů Světového poháru v aktuální sezoně ve čtvrteční smíšené štafetě poslal k zemi Rusa Alexandra Loginova - hříšníka, vracejícího se po dvouletém trestu za krevní doping EPO. To rozčílilo celou ruskou reprezentaci.

Loginov společně s Šipulinem pak Fourcadovi odmítli při slavnostním ceremoniálu potřást rukou, na což Francouz reagoval ironickým potleskem a následným odchodem ze stupňů vítězů.

S VÁMI NA JEDNOM PÓDIU NEBUDU. Martin Fourcade z Francie odchází z medailového...

S VÁMI NA JEDNOM PÓDIU NEBUDU. Martin Fourcade z Francie odchází z medailového ceremoniálu po smíšené štafetě v Hochfilzenu, když byli oceňováni bronzoví Rusové.

„Nezasloužím si větší respekt než kdokoliv jiný, ale aspoň takový, jako všichni,“ řekl pak k incidentu Fourcade.

„Když někdo útočí na Loginova, útočí na celý náš tým. Pochybuju o Martinových lidských kvalitách,“ reagoval Šipulin na tiskové konferenci, kde handrkovaná pokračovala.

Ještě v pátek se činovníci IBU snažili zaranžovat mezi oběma setkání, kde by si Fourcade s Šipulinem potřásli rukama. Vyšlo to po sobotním sprintu, kdy ruský biatlonista v mixzóně čekal za Fourcadem na rozhovor pro ruskou televizi.

Jak usmíření vypadalo? Uvidíte na následujícím videu:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze