Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Maraton horských kol vyhrál Dvořák

28 2006
Protivín - Byli více než jindy od bláta, počasí v posledních dnech nepřálo. Chvíli i pršelo. A také jim závod trval o několik minut déle. Protivínský Platan maraton horských kol na 55 kilometrů letos vyhrál loni čtvrtý Tomáš Dvořák. Rozhodl na schodech kousek před pivovarem, kde byl cíl. Předstihl tam v cíli druhého Pavla Suka z Prahy.

„Na kostkách potom mi to trochu klouzalo, ale vedení jsem naštěstí udržel,“ radoval se vítěz.

Je ze Stoklasné Lhoty kousek od Tábora, ale jezdí za Sfinx-Barták z Prahy. „Chodím v Praze na zemědělskou univerzitu. Ale jezdil jsem za ten tým už dřív.“ Závodit začal v sedmnácti v Pacově, rok byl v týmu MTB Tábor Jaroslava Moravy.

V Semicích dojel letos šestý. Maraton Leader Fox na Šumavě vyhrál. V Jistebnici byl šestnáctý. Na mistrovství republiky v Českých Budějovicích píchnul a byl na 48. místě.

Jezdil dost a už se těší, až si odpočine, když mezitím ještě stačil vyjet třeba na závod do Rakouska.

Trochu si na trati s kolegou popovídal. „Ale moc to nešlo, přece jen to bolí,“ prohodil vítěz Dvořák.

„Raději jsem se za něj schoval, šetřil jsem síly,“ ujistil druhý Pavel Suk. Je mu 39 let a před dvaceti lety vesloval coby junior s Chalupou po boku. „Jsme stejný ročník,“ oznámil Suk. Horská kola jezdí nárazově, podle chuti. Ale umí.

Třetí Stanislav Bambula mladší se na podobných maratonech pohybuje ve špičce. „Ujeli nám kousek za první občerstvovací stanicí,“ vyprávěl, kde se první dva odpoutali.

„Byl tam prudký výjezd v lese.“ Zkoušel s Lukášem Malým čelo dohonit, ale od lidí u trati se dovídali, že jim stále chybí něco kolem půl minuty. „Pak už jsme rezignovali a jeli společně do cíle. Za námi i před námi byla mezera.“ Malému v poslední zatáčce poodjel a bral bronz.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze