Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cíl je vyhnout se baráži, říká manažer olomouckých baseballistů

Baseball - ilustrační foto | foto: Radek Miča, MAFRA

14 2014
Olomoučtí Skokani zatím svému jménu hodně dluží, baseballisté totiž po dvou měsících extraligy trůní přilepeni ke dnu tabulky a na velký skok vzhůru to zatím nevypadá. Zábleskem naděje byla domácí výhra nad vedoucími Eagles 4:2, pokud to však s odrazem ode dna myslí vážně, musí uspět ve dvou duelech na půdě souseda v tabulce Tempo Titans Praha.

"Chemie v týmu funguje, teď je ale potřeba přidat i výsledky," uvědomuje si hrající manažer týmu Michal Kohout.

Z třiadvaceti zápasů máte pět výher, kde je příčina tolika porážek?
Čekali jsme rozhodně víc, zvlášť když jsme proti loňské sezoně posílení o dva zahraniční hráče, kteří výrazně zvyšují kvalitu týmu. Potýkáme se však s nevyrovnaností výkonů. Jsme schopní odehrát dobrý zápas, byť třeba těsně prohrajeme, ale místo toho, abychom nabuzení vyběhli do toho dalšího, tak je to ukolébané. Potřebujeme vyrovnat výkonnost. Bylo to vidět i s Eagles, které jsme v první zápase porazili, prohrou s posledním se mohli dostat dolů, ale místo abychom na ně vlítli, odevzdali jsme začátek druhého zápasu a prohráli 4:12. Musíme vždy vydržet celý zápas naplno.

Jsou prohry i daní za řadu juniorů, kteří doplnili první tým? Skokani patří k nejmladším v lize.
Když nepočítám Ondru Schwarze a Matěje Lázničku, kteří hráli za áčko už loni a jsou junioři, tak jsou to letos Pavel Schwarz, Tomáš Velešík, Vojta Vrba a Přema Skoták. Snažíme se jim dávat šanci, aby přičichli k chlapskému baseballu, a musí šanci chytit za pačesy. Každou směnu, každý start na pálce musí využít a prodat v juniorce.

Mají už na to, aby stabilně hráli v extralize?
Je to o zkušenostech, nadhozy jsou rychlejší, na pálce tedy musí mít jiné časování švihu, a ne všichni jsou hotoví hráči. Potenciál, aby jimi v budoucnu byli, tu ale rozhodně je. Jsou to kluci, kterým je kolem osmnácti let, takže za tři čtyři roky můžou být stavebními kameny extraligy. Tedy pokud vydrží v úsilí se zlepšovat, a my doufáme, že ano.

Jak do týmu zapadli Američané Jack Shannon a Lucas Hagberg?
Bez problémů. Ani v minulosti se nestalo, že by sem přijel zahraniční hráč a nezapadl by. Oba spolu hráli na univerzitě v San Diegu, jsou to kamarádi, takže pro nás je dobře, že jsou tu spolu. Kluci se věnují nejen hře za áčko, ale trénují i s kadety, juniory, žáky a pomáhají i softbalistkám. Zapojují se do dění v celém klubu. Před dvěma týdny ještě ležela tíha hodně na Kubovi Vojákovi jako na hrajícím kouči, pak to přebrali kluci, aby se mohl více soustředit na svou hru, a je to znát. Je tam promyšlenější střídání, dostalo to nový náboj. Kuba to vedl suprově, ale noví kluci tomu dali chybějící impuls.

Jaké jsou vaše ambice do zbytku základní části?
Tři výhry před námi jsou Hroši Brno a Tempo Titans Praha, naším cílem je co nejvíc se posunout, zlepšit hru a přidat výhry, abychom se ideálně odlepili z posledního místa a byli schopní se tlačit z hranice spadnutí do baráže. Hlavně musíme stabilizovat výkonnost, abychom do případné baráže, pokud nás nemine, byli připraveni. Cílem je ale, se baráži vyhnout.

Straší vás riziko sestupu?
Nechceme si to připouštět, protože rozdíl mezi Českomoravskou ligou a extraligou je přece jen patrný. Zkušeností s baráží máme dost, takže věřím, že kdybychom do ní šli, budeme posílení minulostí a uspějeme.Najdete na iDNES.czmobilní verze