Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Malevil Cup dostal světový punc a láká elitní bikery

MALEVIL CUP. Snímek ze závod na horských kolech v Heřmanicích na Liberecku kategorie W2. Druhá v cíli byla Sally Bighamová a zvítězila Pia Sundstedtová. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

31 2014
Maratonský závod horských kol Malevil Cup bude mít letos světový nádech. Patnáctý ročník podniku, který se pojede 21. června v malebné krajině Lužických hor, bude součástí té nejvyšší ligy: UCI Marathon Series.

"Patnáct let je malé jubileum a kus našeho života. Postup do světové maratonské série je pro nás bonus a obrovské ocenění mnohaleté práce za nespočet hodin, který organizaci závodu věnuje více než třísetčlenný pořadatelský tým," řekl šéf závodu Radek Patrák.

Světová maratonská série čítá 25 prestižních závodů od Chile přes Malajsii až po Evropu. V Česku do ní pronikl pouze populární Malevil Cup, který se před dvěma lety jel jako evropský šampionát.

Už dnes je jasné, že v Lužických horách se představí esa světové cyklistiky. Jezdci zde totiž mohou získat body do pořadí, podle kterého budou pořadatelé rovnat závodníky na start mistrovství světa v maratonu. To se jede týden po Malevil Cupu v Jihoafrické republice. "Máme potvrzenou účast od řady špičkových závodníků. A s blížícím se startem budou přihlášky přibývat," říká Radek Patrák.

Na Malevil tak přijede například bývalý silniční cyklista a dnešní elitní MTB závodník František Raboň, druhý z letošního extrémního etapového závodu dvojic Cape Epic v JAR. Závodit by měli i přední německý biker Hennes Genze nebo mistr světa v cross country do 23 let Ondřej Cink.

V kategorii žen bude obhajovat loňské vítězství Catherine Williamsonová z Velké Británie. Na start by se měli postavit závodníci celkem z 12 států světa.

Představí se i sportovní hvězdy z jiných odvětví, například olympijská medailistka v biatlonu Veronika Vítková, která pojede střední trasu.

Cyklisté z řad amatérů si opět mohou vybrat ze tří tratí. Ta nejkratší měří 40 km, střední 65 km a královská rovných sto. Těšit se mohou na populární vrchařskou prémii na hraničním kopci Hvozd či na průjezd skalními městy nad německým Oybinem. Start je tradičně v Jablonném v Podještědí a cíl na Ranči Malevil v nedalekých Heřmanicích.

Součástí cyklistického svátku v Lužických horách bude i bohatý doprovodný program, kde pořadatelé nezapomněli ani na děti. V rámci akce se pojede i závod Českého poháru v biketrialu.

Pokud se chcete na populární Malevil Cup přihlásit, měli byste to stihnout do 9. června. Jen do tohoto data na vás čeká levnější startovné s bonusovým dárkem.Najdete na iDNES.czmobilní verze