Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maier: Mám z trati respekt

20 2000
K i t z b u h e l - Největší peníze i největší sláva, která čeká vítěze nejslavnějšího sjezdu světa, lákají závodníky na sjezdovku Streif legendárního Hahnenkammu. Poprvé si na ní mohli po třech dnech čekání zatrénovat dnes, kdy se konečně v Kitzbuhelu umoudřilo počasí. Odborníci očekávají, že se tu rozhodne o vítězi Světového poháru. Vše tomu podřizuje Hermann Maier, s 1100 body vedoucí Světového poháru.

Famózní Rakušan však přiznal, že mu tentokrát nejde o vítězství za každou cenu. "Raději dvakrát skončím druhý, než abych jednou nedojel," prohlásil muž, který tu loni jel sjezd poprvé a skončil až osmý. Ve čtvrtečnímm tréninku, který vyhrál Ital Ghedina, byl šestý.

"Mám z té trati určitý respekt, je nádherná, ale tak nebezpečná, že budu rád, když si nic neudělám," řekl Maier o sjezdu, jehož začátek přirovnávají mnozí závodníci k volnému pádu. Sjezdovka má převýšení 863 metrů a nejlepší na ní dosahují až  stotřicetikilometrových rychlostí. Při nejdelším ze tří skoků létají až osmdesát metrů vzduchem.

Asi jediný, kdo ještě může útočit na Rakušanovu pozici, je Nor Kjetil-Andre Aamodt. Ten je ve Světovém poháru druhý se ztrátou 354 bodů. "Tyto závody hodně napoví, zda se mi povede Maiera ohrozit. Problém je v tom, že je momentálně v úžasné formě," tvrdí Nor.

K favoritům patří i Ital Kristian Ghedina, vítěz Kitzbühelu v roce 1998, který byl nejrychlejší v prvním tréninku. "Musím bojovat na hranici rizika, jet absolutně klidně a jistě," říká.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze