Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maier chce těžší sjezdovky

8 2000
- Nejlepší sjezdař současnosti, Rakušan Hermann Maier, není spokojen s profilem tratí Světového poháru a kritizuje pořadatele za to, že jsou málo náročné. "Sjezdovky by neměly být jako koberec, slušelo by jim víc nerovností," řekl Maier při návštěvě sportovního veletrhu v Mnichově a svůj názor vysvětlil tím, že obtížnější tratě by zvýšily atraktivitu lyžování.

Vítěz Giro d´Italia dopoval
Z užívání nedovolených povzbuzujících prostředků byl podle Italského olympijského výboru usvědčen Ivan Gotti, dvojnásobný vítěz cyklistického závodu Giro d'Italia. Šéf dopinkové komise CONI Giacomo Aiello dnes potvrdil, že existují důkazy o tom, že Gotti užíval substance spadající do kategorií zakázaných prostředků a krevního dopinku. Aiello podal zprávu o Gottiho pozitivních testech italské cyklistické federaci, která by nyní měla zvážit vyloučení jezdce z reprezentace. Pozitivní testy měli také další cyklisté Alessandro Bertolini, Gianluca Bortolami a Gianni Faresin prý užívali krevní dopink, Giorgio Furlan se vedle krevního dopinku provinil i užíváním dalších zakázaných substancí.

Krasobrulsařce hrozí konec kariéry
Po vyšetřeních poraněné meziobratlové ploténky doporučil nejmenovaný specialista z Říma mistryni světa v tancích na ledě Anželice Krylovová, aby okamžitě ukončila sportovní kariéru. Šestadvacetiletá Ruska se zranila před pěti lety při pádu na mantinel v tréninku s Olegem Ovsjannikovem a musela podstoupit operaci. Od té doby ji pronásledují bolesti, a přestože ještě do loni závodila s pomocí utišujících léků, tuto sezonu se rozhodla vynechat. Krylovová se chce podrobit ještě testům doma v Moskvě, než učiní o své sportovní budoucnosti definitivní rozhodnutí. Účast stříbrného páru z olympiády v Naganu a obhájců titulu na březnovém mistrovství světa v Nice je každopádně vyloučena.

Hráči v NBA kouřili marihuanu
Dvanáct hráčů basketbalové ligy NBA mělo při kontrolních testech prováděným loni na podzim pěti stům hráčů a trenérů pozitivní test na marihuanu. Jména hříšníků představitelé NBA neoznámili. Marihuana byla přidána na listinu zakázaných látek teprve loni po souhlasu hráčské asociace. Do té doby se v NBA prováděly testy jen na heroin a kokain. Hráči, poprvé usvědčení z užití marihuany, by měli absolvovat krátkodobý odvykací kurs. Při druhém provinění zaplatí pokutu 15 000 dolarů a při třetím nebudou moci nastoupit k pěti zápasům. Vyloučením z ligy potrestáni být nemohou.

Sennovo tělo může být exhumováno
Bývalá brazilská modelka Edilaine Goncalvesová požádala soud, aby uznal, že otcem její šestileté dcery Victorie je tragicky zesnulý pilot formule 1 Ayrton Senna. Otcovství trojnásobného mistra světa, který zahynul při Velké ceně San Marina v roce 1994, má prokázat test DNA. Právní zástupce Goncalvesové proto vyzval soud, aby nechal Sennovo tělo exhumovat. Slavný brazilský jezdec prožil s Goncalvesovou před lety milostný románek, ale paternitu jejího dítěte nikdy neuznal. Dvaatřicetiletá modelka však nepřestává usilovat o právo na část Sennova dědictví odhadovaného na 400 milionů dolarů.

V derby se poběží o 2,3 milionu korun
České derby, které koncem června bude hostit závodiště v pražské Chuchli, se
S dotací 2,3 milionu korun se červnové České derby na závodišti ve Velké Chuchli stane nejbohatším rovinovým dostihem v historii českého dostihového sportu. Vyšší obnos se rozděluje pouze při Velké pardubické.

Dráhový cyklista má doživotní zákaz startu
Doživotním zákazem startu za opakované užívání zakázaných podpůrných prostředků potrestala Britská cyklistická federace dráhového cyklistu Gary Edwardse. K rozhodnutí ji vedl třetí pozitivní test závodníka od června roku 1998. Edwards se tak stal prvním cyklistou v Británii, který kvůli dopinku dostal doživotní trest zákazu činnosti. Poslední pozitivní test na anabolický steroid stanozolol odhalila dopinková kontrola u cyklisty loni v září, po jeho vítězství na mistrovství světa veteránů v Manchesteru. Už před dvěma roky dostal Edwards za dopink trest na dva roky, což jej připravilo o účast na Hrách Commonwealthu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze