Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Olympijský šampion a Synkův rival Drysdale vynechá skifařskou sezonu

Skifař Mahé Drysdale z Nového Zélandu na olympiádě v Riu. | foto: Reuters

18 2016
Jejich souboje byly vždy ozdobou skifařských klání, letos však k vidění nebudou. Ondřeje Synka nebude při závodech hecovat Mahé Drysdale z Nového Zélandu. Po triumfu na olympiádě v Riu de Janeiro se totiž rozhodl vynechat příští sezonu.

Sedmatřicetiletý Drysdale učinil stejný krok jako před čtyřmi lety po triumfu na hrách v Londýně. I tehdy v následujícím roce nezávodil a poté se vrátil zpět. Stejný krok tentokrát udělali i další hvězdní novozélandští veslaři Hamish Bond a Eric Murray, kteří již sedm let kralují kategorii dvojek bez kormidelníka a ve sbírce mají také dvě olympijské zlaté medaile.

„Všichni toho pro náš sport udělali hodně a mají naši podporu v tom, aby si vzali krátkou přestávku před začátkem dalšího olympijského cyklu s vrcholem v Tokiu 2020,“ uvedl výkonný ředitel novozélandského svazu Alan Cotter. „Všichni v minulých letech nesmírně tvrdě pracovali, aby dosáhli svých výsledků,“ podotkl.

Drysdale se ještě oficiálně nevyjádřil, zda chce v kariéře pokračovat až do her v Tokiu. Po triumfu v Riu ale uvedl, že mu roční přestávka, kdy se vedle odpočinku věnoval řadě sportů včetně triatlonu, pomohla. „Tokio nikdy nebylo něco, na co bych myslel. Po té přestávce jsme ale zjistil, že veslování stále miluji a je vzrušující, že se zlepšuji,“ řekl Drysdale.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze