Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentační výběr lyžařů běhal v okolí Božího Daru. Bez lyží

Do přípravy reprezentačního týmu se zapojil i veterán Lukáš Bauer. | foto: AP

4 2015
Jedenáctidenní soustředění na české straně Krušných hor dnes ukončí kompletní mužská reprezentace běžců na lyžích. Na Božím Daru se připravovalo hned osm borců včetně Lukáše Bauera, který právě v nejvýše položeném českém městě bydlí. S muži trénuje i Petra Nováková, protože jejím osobním trenérem je Lukáš Krejčí, jinak kouč mužské reprezentace.

„Od jara maká s kluky, samozřejmě ve svých rychlostech. Program má víceméně stejný, i když někdy jí dávky snížíme. Třeba v neděli jsme měli sedmiminutové výběhy, kluci jich šli šest a Petra pět. Jiné úlevy nemá a chce se tomu podřídit,“ vysvětluje Lukáš Krejčí.

Ten má k dispozici asistenta Zbyňka Valouška a také Václava Korunku, který dozoruje nad běžci do třiadvaceti let. Trojice závodníků, zařazená do Ski Akademie - Jonáš Bešťák, Luděk Šeller, Adam Fellner - absolvovala reprezentační soustředění na Božím Daru s muži.

Do kompletní sestavy mužské reprezentace chybí jen Martin Jakš, který se připravuje individuálně v Polsku, a Dušan Kožíšek.Ten pro změnu nabírá formu v Norsku. Dnes je ještě na Božím Daru poslední tréninkový den a poté se tým přesouvá do Oberhofu, kde je čeká první příprava na sněhu v tamním tunelu. Ale už bez Lukáše Bauera, který přejede do Nového Boru, aby se zúčastnil velkých pětidenních mezinárodních závodů v orientačním běhu.

„Jsem spokojen. Tým plný mladíků se opravdu snaží, díky Lukáši Bauerovi se kluci mají i na co koukat a učit se. V tomto tréninkovém bloku bylo zařazeno i dost rychlostních bloků, výběhy, rychlé úseky na kolečkových lyžích. Tam viděli, jak k tomu přistupuje právě Bauer,“ ohlédl se za soustředěním na Božím Daru reprezentační trenér Lukáš Krejčí.

Náplň tréninků na Božím Daru byla stejně pestrá jako v červnu, kdy proběhlo první soustředění v Krušných horách, skládající se z běhu, kola, kolečkových lyží i posilování. Reprezentanti si také soustředění zpestřili například výběhy na Klínovec či Fichtelberg.Najdete na iDNES.czmobilní verze