Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Talent z Jeseníků předběhl Bauera. Chci to zopakovat, říká

1 2015
Neznámý mladík Adam Fellner se při víkendovém mistrovství republiky na kolečkových lyžích vetřel na stupně vítězů. Ba co víc, olympijského medailistu Lukáše Bauera odsunul v závodě na 15 kilometrů volně na třetí místo. 22letý talent z Jeseníku věří, že tohle je teprve začátek. „Beru to jako motivaci a nakopnutí do sezony. Musím se snažit to zopakovat i v zimě,“ dává si Fellner za úkol.

Na asfaltovém okruhu v libereckém Vesci se Fellner držel od prvních mezičasů vepředu. „Nečekal jsem tak dobrý výsledek a samotného mě překvapilo, když mi na trati hlásili mezičasy, že jedu druhé místo za Martinem Jakšem a porážím o pár vteřin Lukáše Bauera. Snažil jsem se na to nemyslet a nakonec to dobře dopadlo. Byl z toho pro mě senzační výsledek,“ usmívá se závodník Fenix Ski Teamu Jeseník.

Ostřílení soupeři pro něj v cíli měli slova uznání. „Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ uvedl pro svazový web Martin Jakš, pro kterého to byl už pátý titul českého mistra. „Své třetí místo vůbec neřeším, protože Adam Fellner z Jeseníku se ukázal ve výborném světle. Předvedl, že je schopný se na tyhle závody připravit,“ pochválil Bauer o šestnáct let mladšího závodníka.

Pro dlouholetého reprezentanta Bauera to nebylo dle jeho slov překvapení i proto, že Adama pozval v srpnu na Alliansloppet. Jeden z nejslavnějších evropských běhů na kolečkových lyžích absolvoval Fellner v dresu Bauerova Team Pioneer Investments a z tisícovky startujících byl v cíli téměř padesátikilometrového závodu na 49. místě.

„Z Lukášovy nabídky jsem měl velkou radost. Protože se jelo spíš po rovinatých cestách a hodně soupaž, obětoval jsem tomu v létě dva týdny přípravy. Výsledek byl asi slušný, protože byl Lukáš spokojený a nabídl mi možnost další spolupráce. Za to jsem hodně rád,“ přiznává Fellner.

Dobré výsledky z kolečkových lyží teď chce prodat i v zimě. „Je to výborný ukazatel, že letní příprava šla dobrým směrem. Pokud tak půjde dál i na podzim a v zimě, mohl by z toho být dobrý výsledek. Za cíl mám letos mistrovství světa do 23 let v Rumunsku. Nejdřív se tam musím kvalifikovat a pak bych rád v jednom ze tří závodů zajel do patnáctého místa,“ prozradil.

A co dál? Snad se mu pootevřou dvířka i do dospělé reprezentace, která prožívá v posledních letech velkou generační proměnu. „Dostat se do reprezentace je můj dlouhodobý cíl. Je tam osm kluků, někteří jsou lepší než já, ale jiným se dokážu vyrovnat nebo je i porážet, což jsem teď předvedl. Zatím na mě nezbylo místo, proto musím letos dopadnout co nejlépe i v seriálu Českého poháru,“ plánuje Fellner a věří, že do národního týmu může dojet i z odlehlých jesenických hřebenů. „Z Dukly je to asi blíž, ale já pořád doufám, že to jde i odtud, však jsou tam i kluci z Nového Města na Moravě. V Jeseníku mám výborné podmínky, nemám důvod měnit tým,“ vysvětluje závodník.

Kromě vteřin ve stopě bude Fellner od letošní sezony nahánět i kredity a zápočty. Na Univerzitě Palackého v Olomouci začal studovat tělovýchovu a sport. „Je to dálkově, takže jeden dva víkendy v měsíci, což asi přes zimu nebude nic lehkého. Ale musím si zvyknout a najít si systém,“ vyhlíží Fellner s optimismem svou budoucnost. Sportovní i akademickou.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze