Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem připravený nastoupit kdykoliv a jistit kluky zezadu, tvrdí Rosol

Lukáš Rosol na turnaji v Dauhá | foto: AP

28 2014
Stále čeká na svou šanci. V případě potřeby zaskakuje za dva nejlepší české tenisty Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. Přesto Lukáše Rosola role třetího vzadu při daviscupových zápasech nermoutí. "Budu vždycky rád, když budeme hrát v nejsilnější sestavě," prohlásil.

Takže jste si neříkal, že už byste mohl dostat větší šanci, když Tomáš Berdych zvažoval, jestli bude Davisův pohár hrát i v tomto roce?
Přemýšlet mohu, ale nakonec stejně záleží na kapitánovi, koho postaví. On dělá nominaci a věřím, že vždy zvolí to nejlepší složení družstva.

Jenže kdyby Tomáš Berdych hrát nechtěl...
... jsem rád, že Tomáš hraje, že budeme v plné síle. A jestli se někdy dostanu na pozici jedničky nebo dvojky týmu, tak věřím, že to bude mým úsilím, abych si to místo zasloužil. Zatím jsem žebříčkově třetí, ale za rok dva to už třeba bude jinak.

Role náhradníka vám tedy nevadí?
Ne, je dobře, že jsme v plné sestavě, protože máme velkou šanci zase vyhrát. Jsem připravený nastoupit kdykoliv a kluky jistit zezadu.

Do Ostravy se na utkání Davisova poháru vracíte po dvou letech. Jaké to je?
Výborné, s Itálií jsme tady před dvěma roky začínali cestu za výhrami v Davis Cupu. Mám to tady rád, neříkám, že více než Prahu, ale je super hrát doma před vlastním publikem, je to velká pomoc i proto, že si můžeme zvolit povrch.

Na Australian Open jste měl v prvním kole mečbol v utkání s Robredem, ale prohrál jste. Mrzí vás to ještě?
Hrál jsem dobrý tenis, nemrzí mě to. To je tenis. Jednou z mečbolu vyhrajete, jindy prohrajete. Věřím, že když tak budu trénovat dál, a hlavně když budu zdravý, tak výsledky přijdou.

Takže už jste se z té prohry otřepal?
Jeden den mi to vadilo, ale co s tím mám dělat. Už je to minulost. Teď musím pracovat dál, tvrdě trénovat.

Podívejte se, jak český tým v Ostravě trénuje:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze