Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Loučení boxera Konečného: Pás šampiona, to by byla pecka, zasní se

Boxer Lukáš Konečný se raduje z obhajoby evropského titulu WBO ve střední váze. | foto: Radek PetrášekČTK

19 2014
První kolo prý rozhodne. První kolo z dvanácti, kolik má trvat souboj vyzývatele Lukáše Konečného a mistra světa střední váhy organizace WBO Petera Quillina z USA. Dojde k němu v­ noci na neděli ve washingtonské hale DC Armory.

V čem bude rozhodující první kolo? "V něm zpravidla všechno poznám," hlásil v pátek v telefonátu s redaktorem iDNES.cz pětatřicetiletý Konečný z­ Washingtonu. "Jsem připravený, půjdu do toho s jistou taktikou, ale v­ prvním kole zjistím, jaký bude mít zápas průběh. Jestli je soupeř přetěžký, nebo normální. Pak uvidím," dodal nejlepší profesionální boxer české historie.

Američané vychvalují dynamické pojetí boje svého krajana, což Konečný ví. "Myslím, že i na to jsem připravený. Taky na to, že může mít nehoráznou bombu v ruce, ale nic není nepřekonatelné. Já nejsem tak rychlý, výbušný a silný, on vychází ze svého talentu. Dá se říci, že já boxuju hlavou a on s tím, s čím se narodil. Přesto věřím, že ho můžu překvapit a získat pás. Už tenhle zápas je zlatý hřeb, ale titul, to by byla pecka," pravil.

Do Washingtonu přiletěl před týdnem a dosud mu prý nikdo nedal najevo, že jejich o pět let mladší favorit, který má bilanci v profiringu 30:0 (Konečný 54:4), je něco víc.

"Naopak, všichni jsou příjemní. I Quillin se chová velmi slušně, rozhodně ne přezíravě. Čekal jsem, že při čtvrteční tiskovce bude provádět nějaké frajeřinky, ale kdepak. To mě překvapilo. I potěšilo."

Za duel má obdržet odhadem 150 až 200 tisíc dolarů, americký šampion více než třikrát tolik. Ani tento rozdíl mu však nikdo nepřipomíná. "Chovají se seriózně."

Až vyplatí svého manažera Ulfa Steinfortha a trenéra Dirka Dzemského z německé stáje SES, pořád mu nezůstane málo. "Bude to nejvíc, co jsem kdy za zápas dostal."

Před časem oznámil, že půjde o ­poslední duel jeho kariéry. Nyní dodal, že se tak stane i v případě vítězství. Titul by totiž nemusel obhajovat. "Mám to ve smlouvě s pořádající stájí Golden Boy Promotion. Boxoval bych, jen kdyby přišla nějaká závratná nabídka. Téhle práce už mám plné zuby," přiznal.

Připustil, že s blížícím se zápasem začíná pociťovat stres. "Čeká mě makačka jako blázen, o to víc se těším, až všechno skončí. Ale Quillin bude pod větším tlakem. Domácí boxer, kterého všichni favorizují, to má vždycky těžké. Mně role outsidera vyhovuje."

Američana požene 10 000 diváků. "To mám rád, to mi nevadí. Ale pár lidí bude fandit mně, třeba chlapi, kteří byli na mém tréninku. Říkali, že mým pojetím boxu Quillina porazím. Přát mi bude i jedna Čechoameričanka, napsala mi, že přijde. A taky manželka, je tu se mnou. Bude fandit i trpět," má jasno.

Zápas má začít v neděli ve 3.30 SELČ, přenáší jej Sport­2, záznam na Sport­1 v 15.30.Najdete na iDNES.czmobilní verze