Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lyžař Bauer se proletěl v akrobatickém letadle. Bál jsem se, přiznal

Lyžař Lukáš Bauer si krátce vyzkoušel pilotovat akrobatické letadlo Petra Kopfsteina. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

21 2016
Letiště Přílezy Aeroklubu Toužim přivítalo ve středu nezvyklého pasažéra. Do letadla před akrobatického pilota Petra Kopfsteina, účastníka nejprestižnějšího leteckého podniku na světě Red Bull Air Race, se posadil lyžař Lukáš Bauer.

„Jsem strašně rád a nadšen. Vždy jsem si chtěl něco podobného vyzkoušet a je to pro mě splněný sen,“ hlásil po návratu na zem Lukáš Bauer, viditelně rozesmátý, uvolněný, ač přiznal: „Hodně jsem se toho bál, i teď mám respekt, ale bomba.“

Vypadalo to spíš, že na zemi víc trpí jeho manželka Kateřina. Jen litovala, že u toho nemohly být jejich děti, obě jsou totiž na táboře. Dcera u Manětína a syn v Nymburce s fotbalisty FK Ostrov na soustředění.

Fotogalerie

„Na začátku jsem měl možnost si na chvíli zkusit řídit kniplem, no a odezva letadla úplně skvělá. Do stran zatočit bylo dobré, ale strašně jsem se bál klesat dolů, i když mi Petr říkal, že ještě můžu, tak jsem radši řekl ne, že už na to sahat nebudu, a radši se držel vzpěr,“ přiznal Lukáš Bauer.

Pro lyžaře to bylo nezvyklé, je sice zvyklý dívat se z kopců dolů, ale z oblohy je to něco jiného.

„Super výhled seshora a velmi rychle to uteklo, mně připadalo patnáct minut letu jako tři. Je to pro mě obrovské zpestření,“ dodal Lukáš Bauer.

Setkání inicioval sám. „Já dlouho otravoval Martina Müllera, který mě zastupuje, a potom jsme se viděli ve Varech na golfu a dal mi poukaz,“ přiznal Lukáš Bauer, že Petra Kopfsteina v podstatě postavili před hotovou věc.

„Jsem rád, že jsme se s Lukášem potkali, jsme ze stejného regionu, ale nikdy jsme se nesetkali, naše životy se míjely. Teď jsem rád, že jsem mohl Lukáše svézt a že se našel čas a bylo počasí,“ vyvrací Petr Kopfstein.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze