Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na mistrovství bez podobné estrády, přeje si Bauer po „vozembouchu“

Lukáš Bauer na Dachsteinu | foto: Zuzana Panská

15 2015
Téměř dva měsíce nezávodil, proto byla nedělní „patnáctka“ volně ve švédském Östersundu mimořádně důležitá. Co 22. místo v závodě Světového poháru Lukáši Bauerovi napovědělo? „Nebýt pádu, mohlo to být mnohem lepší, ale to se stane,“ uvedl nejlepší český běžec na lyžích prostřednictvím Twitteru.

Po delší pauze zaviněné nemocí Bauer absolvoval přípravu ve Švédsku. „Myslím, že byla vydařená, takže jsem v dnešním závodě věřil ve slušný výsledek,“ pravil lyžař za cílem.

„Na prvním kilometru jsem dostal informaci, že jedu jako třetí se ztrátou tří vteřin, jenže hned v následujícím sjezdu přišel problém - po dlouhé době se mi podařilo při závodě upadnout, takže jsem tam ztratil přes patnáct vteřin,“ litoval.

Proto je přesvědčený, že jeho čas mohl být mnohem lepší. „A to o dobrých dvacet vteřin. Potom jsem totiž najížděl do těžších zatáček ve sjezdu s respektem, ale to se holt stane. Mnohem lepší je hodit takového „vozemboucha“ v Östersundu, než později na mistrovství světa. Po odečtení těch ztrátových vteřin bych tedy mohl pomýšlet na mnohem lepší výsledek, ale i s 22. místem jsem spokojený. S pádem ovšem nikoli,“ uvedl Bauer.

Zatímco čeští reprezentanti zamíří v pondělí do Falunu, kde ve středu začíná mistrovství světa v klasickém lyžování, Bauer se vrací do švédských končin, kde se dosud připravoval.

„Budu tam trénovat. Do Falunu přijedu až dva dny před mým prvním startem, kterým bude zase patnáctka volně 25. února. Druhým mým hlavním závodem bude padesátka klasicky s hromadným startem 1. března, tedy v poslední den mistrovství,“ přiblížil.

„Teď se jen modlím, abych podobnou pádovou estrádu jako tady nepředvedl na vrcholném podniku sezony,“ dodal Bauer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze