Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na golfu jsem si už taky zaběhal, říká lyžař Bauer

„Golfista z něj možná nikdy nebude, pořád ale platí, že je zatraceně rychlý,“ říká o někdejším kolegovi z reprezentace Milan Šperl, bronzový medailista z MS 2007 v Sapporu a jeden z účastníků letošního golfového Turnaje mistrů v karlovarských Olšových Vratech. | foto: Martin Stolař, MAFRA

6 2016
Zatímco na počátku léta se Turnaje mistrů svého promotéra Martina Müllera účastnil aktivně jako hráč, na úterním golfovém turnaji krajů předával Lukáš Bauer v Olšových Vratech už jen ceny. Důvod je jasný, zima se blíží a s ní i doba, kdy dlouholetá česká jednička běžeckého lyžování znovu naskočí do bílé stopy. „Vždyť už dneska večer má u nás sněžit,“ připomínal prudké ochlazení lyžař z Božího Daru.

Nelitujete, že jste přišel o hru?
Resort v Olšových Vratech je samozřejmě nádherný, ale já jsem vůbec rád, že jsem měl tu možnost přijet a předat ceny. My lyžaři máme teď už hodně napilno. Tento týden máme s mým Teamem Pioneer Investment soustředění na Božím Daru a zrovna v úterý jsme měli důležité testy v Německu na běhátku, kde jsme jeli soupažový test. Je to velmi náročná záležitost, čistého času strávíme testem sice jen nějakých dvacet minut, ale na to, že to bylo dopoledne, jsem unavený ještě teď (smích). Ale testy dopadly dobře a já jsem rád, že navazujeme na vydařené mistrovství republiky, kde z devíti možných medailí jich náš tým získal sedm.

Podle počasí to vypadá, že kolečkové lyže co nevidět vyměníte za ty klasické.
Meteorologové nás sice už straší sněhem, ale doufám, že to chvilku počká a my budeme mít ještě minimálně měsíc klidu na suchou přípravu.

Na bežecké lyže jsou zvyklí i tady v Olšových Vratech, kde v zimě upravují stopy. Běhal jste tady někdy?
To si upřímně nepamatuju. Myslím, že ne. Ale vím, že pokud byly dobré sněhové podmínky, Slovan Karlovy Vary - oddíl, do kterého jsem vstoupil na začátku střední školy - tady trénoval velmi často. Juniorské mistrovství světa v Asiagu se ale v roce 1996 jelo z části na golfovém hřišti, takže na golfu jsem si vlastně už taky zaběhal (úsměv).

Pokud se vrátíme k přípravě, s dosavadním průběhem jste spokojený?
Velmi. Výsledky na kolečkových lyžích v létě jsou samozřejmě něco trochu jiného než v zimě, na všech členech týmu je ale vidět, že udělali velký kus práce a znatelný pokrok proti loňsku. Na co to bude v zimě stačit, to ještě uvidíme, nemáme se ale čeho bát. Tým velmi dobře šlape, závodníci táhnou za jeden provaz a potvrzuje se to i ve výsledcích.

Do kdy budete na soustředění na Božím Daru?
Až do pátku. Pak se všichni rozjedou do svých domovů a budou dál trénovat individuálně až do prvního listopadu. Hlavní náplní soustředění jsou kolečkové lyže, k tomu trochu běhání a hodně posilování.

Co čeká tým v listopadu?
Odjíždíme do švédské Bruksvallarny, kde budeme až do dvacátého listopadu lyžovat snad už na přírodním sněhu. Přípravu tam pak zakončíme kontrolními závody za účasti dalších národních týmů. Ski Classics začíná sedmadvacátého listopadu prologem ve švýcarské Pontresině.

A kdy vůbec představíte tým, se kterým půjdete do sezony?
Definitivní složení oznámíme pětadvacátého října na tiskovce v Praze.Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze