Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šla se najíst, pak uslyšela: Za 15 minut nástup! Náročné, řekla Šafářová

Lucie Šafářová | foto: Reuters

1 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - V programu středečního dne neměla tenistka Lucie Šafářová přesně danou hodinu zápasu. Věděla, že bude hrát až někdy večer. „Ještě jsem to nezažila,“ říkala. „Pak za mnou přišla supervisorka, že za 15 minut jdeme na kurt.“ Rychlý nástup zvládla a je ve Wimbledonu ve třetím kole.

Pořadatelé ji nakonec ve večerních hodinách umístili na kurt číslo 17. Unikla tak horku, které přes den v Londýně panovalo. A sama se na dvorci moc nezdržela. Hsieh Su-wej vyřídila za hodinu a šest minut 6:2, 6:3.

 „Cítila jsem se lépe než v prvním zápase,“ připustila Šafářová.

Bylo čekání na zápas hodně nepříjemné?
Je to náročné. Člověk neví, na jaký kurt půjde, v kolik hodin. Když má daný kurt, tak ho sleduje a když to jde fakt strašně dlouho, tak ho můžou přehodit na jiný. Ale takhle jsem vůbec nevěděla, co bude. Tohle se mi ještě nestalo, že jsem nebyla určená.

Kdy jste se dozvěděla, že budete hrát?

Nejdřív jsem měla napsáno, že to nebude před pátou hodinou, pak před šestou. Ale protože jsme předpokládali, že to budou chtít dát na nějaký show court, tak jsem si dala ještě něco k jídlu. Najednou za mnou ale ve tři čtvrtě na šest přišla supervisorka a říkala, že za 15 minut jdem na sedmnáctku, takže to bylo najednou šup šup šup a honem na kurt

Není to neúcta, nechat světovou šestku takhle čekat?
Většinou, když někoho dávají na čekačku, tak předpokládají, že se uvolní některý z větších kurtů. Jenže dneska šly show courty pomalu a zítra má pršet, takže to chtěli dneska celé odehrát za každou cenu.

Příjemné večerní podmínky ale za to čekání stály, ne?
Jo, nakonec to bylo celkem dobré. Bylo strašné vedro a v podvečer už to bylo přece jen trošičku lepší.

Je tráva po tak horkém dnu jiná?
Je pomalejší. Ale míče víc letí, takže je to něco jiného.

Středeční zápas byl asi o něčem jiném než první kolo, že?
Rozhodně jsem se lépe cítila, byla jsem vyhecovaná, hrála jsem výborně. Jsem ráda, že jsem se dostala zpátky do tempa. Věděla jsem, že když dám soupeřce čas, tak začne hrát čopy, kraťasy a tyhle nepříjemné údery. Takže jsem do toho opravdu šla agresivně od prvního míče, nedala jsem jí vůbec žádný čas, cítila jsem se dobře.

Bylo pro vás první kolo varováním?
Jo, byla jsem tam taková zpomalená. O to víc jsem tomu chtěla dneska předejít. Byla to taky jiná soupeřka. Alison (Riskeová) na mě nastoupila, hrála moc dobře, takže mě hned tak trochu zaskočila. Ale to byla moje chyba, já bych měla být připravená od začátku. Ty první kola jsou vždycky těžká.

Uvědomila jste si večer, jak málo chybělo, abyste už v singlu Wimbledonu nebyla?
Jo, to jsem si uvědomovala už v zápase. Ale tenis je takový. Jsem ráda, že jsem odehrála dobrý zápas. Zítra mám volno, takže doberu síly a jede se dál. 

S čím jste byla dnes nejspokojenější?
Dobře jsem servírovala, hned jsem ji tlačila. Hrála jsem hodně agresivně, forhend mi hodně šel.

Velkou výhru si navíc připsala vaše deblová parťačka Bethanie Matteková-Sandsová, která zdolala Anu Ivanovičovou. Opisuje od vás?
To je dobře, musí! Už jsme se potkaly, gratulovaly si, byl to super výkon i od ní. Včera, jak jsme hrály debla, tak hrála výborně. Říkala jsem, že to bude zajímavé proti Aně, tak jsem ráda, že to zvládla.

Dávala jste jí tipy?
Jó, bavily jsme se. Ana má svou hru, hlavně na trávě chodí servis-síť. Říkala jsem Bethanii, že jí nesmí dát čas na forhend, že musí hned hrát do bekhendu, a když do forhendu, tak do běhu, ona má stejně tu hru trochu jinou. A na trávu jí to hodně sedí.

Příště vás čeká Sloane Stephensová. Co na ni platí?
Určitě to bude těžký zápas, protože teď hraje dobře. Porazila i Báru (Strýcovou). Co na ni platí? Určitě zase agresivní hra, využívání levácké rotace do jejího bekhendu. Na trávě to je obecně stejné, kdo začne první tlačit, ten většinou ty body vyhrává.

Nehraje až tak přímé údery, že?
Hraje trochu jinak. Uvidíme, jak to půjde. Tady je to jiný povrch než v Dubaji, kde jsme spolu hrály poprvé. Já se těším.Najdete na iDNES.czmobilní verze