Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisoví žraloci. Když se daří, snaží se přihřát, říká Šafářová

Lucie Šafářová se podepisuje fanouškům. | foto: ČTK

17 2015
Víc než týden nevzala raketu do ruky. Byla s rodinou, s kamarády se jela koupat, občas trochu porušila zdravou výživu. Od úterka však šestá tenistka světa Lucie Šafářová opět trénuje a už dnes odlétá na trávu do Eastbourne, na poslední přípravný turnaj před Wimbledonem. „Potřebovala jsem si odpočinout a hlavně vyléčit zraněné zápěstí,“ říká.

Přesnější by bylo říct, že týden nehrála tenis. Raketu totiž do ruky vzala – a to na netradičním místě, v brněnské Vile Tugendhat při rozhovoru a focení pro zítřejší Magazín DNES.

Při prvním velkém rozhovoru od finále Roland Garros popsala Šafářová mimo jiné momenty, kdy málem končila s tenisem. Když jako malá za jediný rok vyrostla o dvacet centimetrů, její tělo to nezvládalo a pomoc hledala i u léčitelů. Doktoři jí totiž řekli, že se bude muset s tenisem rozloučit.

Čtěte ve čtvrtek

Lucie Šafářová se v Prostějově pochlubila trofejemi z Roland Garros, za výhru ve čtyřhře a finále ve dvouhře.

Velký rozhovor s Lucií Šafářovou najdete už ve čtvrtek v Magazínu DNES.

Jindy, už uprostřed kariéry, se zase ocitla na pokraji vyhoření. „Jen když jsem viděla raketu, nebylo mi dobře. Přišla jsem na kurt a byla jsem tam nešťastná,“ vzpomíná. Podrobně popisuje i přísnou výchovu otce, při níž už jako malá trénovala šest hodin denně. „A neexistovalo, že jsme na trénink jeli autem. Vždycky jsme ještě běželi.“

V rozhovoru otevřeně mluví i o psychologických hrách soupeřek nebo o tom, proč je právě teď sama.

A jedna věc, která se jí na tenise nelíbí? „Točí se v něm velké peníze a lidi, kterým říkáme žraloci. Snaží se přihřát, když se vám daří, ale když to zrovna nejde, ani vás nepozdraví,“ tvrdí.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze