Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradec želí zranění Kouřila. Semifinále je pro klub zápasem roku

Lubomír Peterka radí basketbalistům Hradce Králové během time-outu. | foto: Martin Veselý, MAFRA

6 2016
Šance vrátit Hradec Králové po dvaadvaceti letech do nejvyšší soutěže basketbalistů. Tak tohle téma trenér Královských sokolů před závěrečným turnaje první ligy, který v pátek začíná v Hradci, nerad slyší.

„My se teď soustředíme na pátek, to je pro nás klíčové. Když semifinále vyhrajeme, budeme v baráži a pak se uvidí,“ říká kouč východočeského družstva Lubomír Peterka.

Dál tedy nekoukáte?
Vůbec ne. Od začátku říkáme, že se chceme dostat do baráže, a proto je pro nás páteční úspěch jasnou prioritou, v tuto chvíli neřešíme ani vítězství v celém turnaji.

Narazíte v semifinále na Litoměřice, jaký to je pro vás soupeř?
Velmi silný, který se po slabším začátku dal dohromady. A nijak se netají tím, že chce do finále, zápas bude mít náboj, bude to jiskřivé.

Vy jste se letos s Litoměřicemi ještě ani jednou neutkali, ale v minulé sezoně třikrát a Litoměřice měly navrch.
Utkávaly se tehdy velmi silné týmy, které v základní části uhájily domácí prostředí. A pak jsme se utkali až v samotném finále, kde ve prospěch soupeře rozhodlo i domácí prostředí. Tuhle výhodu teď budeme mít my a doufám, že dobrou sezonu potvrdíme.

Byla dobrá, vyhráli jste dlouhodobou část, uspěli jste i v domácím poháru.
Toho si ceníme. Loni jsme v poháru trápili Pardubice a prohráli až v závěru. Letos jsme porazili Brno, tým z NBL a prohráli až s Prostějovem, to je ale trochu jiná úroveň, ten hraje o medaili.

Jak jste na důležitý závěr sezony hráčsky připraveni?
Jsme kompletní s jedinou výjimkou, kterou je Kouřil. Je zraněný, pro nás to je velká ztráta.Najdete na iDNES.czmobilní verze