Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lovosický Motl: O korunu krále střelců mi nejde, chci pomoct hlavně týmu

Lovosický Jiří Motl (vlevo) se prodírá přes hráče Hranic Radima Kovaříka | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

14 2010
Za podzim nastřílel 102 gólů, nejvíc z celé extraligy. A to poslední dva zápasy kvůli výronu v kotníku na hřišti jen paběrkoval. Jiří Motl hraje v životní formě a táhne házenkáře Lovosic k historickému titulu. "Možná je lepší říkat, že chceme uhrát co nejlepší výsledek, než rovnou mluvit o titulu," drží se při zemi Motl, opora po podzimu druhého týmu extraligy.

Proč ta skromnost?
Je lepší o tom nemluvit, může to mít i negativní ohlasy, že si třeba moc věříme. Zrovna Zubří hodně vyhecovalo, že jsme si na ně věřili.

A byla z toho porážka o 9 gólů.
Chtěli jsme tam odehrát důstojnější utkání, ale hned na začátku jsme soupeře pustili do trháku 6:1 a celý zápas jsme museli dotahovat. Neměli jsme na to síly.

Byla to docela facka na konec jinak skvělého podzimu.
Zase tak bych to neviděl. V Zubří jsme žádné body neztratili, mohli jsme jen získat. Ale měli jsme se porvat o lepší výsledek.

Že byste byli už až příliš sebevědomí po té sérii deseti výher?
To ani ne. Hrála v tom roli zranění, která nás postihla. Odcestovali jsme jen v jedenácti hráčích. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Prostě jsme tam měli zahrát líp. Co se nám dařilo v Lovosicích, to nám teď moc nešlo u nich.

Co váš kotník? Vydržel?
Zkoušel jsem hrát, chvíli to šlo, ale cítil jsem, že to není ještě stoprocentně v pořádku. Odehrál jsem tak 20 - 25 minut. Zaplaťpánbůh, že skončil podzim. Máme čas na rekonvalescenci, snad zdravotní trable všichni vyléčíme.

Celkově se ale musí lovosický podzim hodnotit výborně.
Jeden pokažený zápas to určitě nemůže zkazit. Díky šňůře deseti vítězství za sebou jsme se dostali tam, kde jsme. Snad na to navážeme na jaře.

10 výher v řadě se zapíše do dějin lovosické házené. Je to těžko opakovatelná série.
To jistě. Dlouho jsme to moc nesledovali, až když nám novináři začali připomínat, že jsme vyhráli už třeba pátý zápas za sebou. A jestli jsme tu někdy hráli lepší házenou? To jde těžko posoudit. Teď hrajeme atraktivně a divákům se to líbí, ale když jsme před pár lety byli bronzoví, taky jsme hráli dobrou házenou. Navíc ty týmy se nedají srovnávat.

Mrzí vás, že jste kvůli prohře v Zubří přišli o podzimní titul?
Tabulka by vypadala o hodně lépe, kdybychom byli na prvním místě. I bodové rozestupy by byly větší. Ale co se dá dělat. Takhle to bude na jaře vyrovnané a bude záležet na každém zápase.

Vy jste k druhému místu Lovosic přispěl rekordními 102 góly a vedete tabulku střelců.
Kdybych se nezranil, mohlo to číslo být třeba ještě vyšší. Je to dobré, ale nemám na tom zásluhu jen já, je to práce celého týmu. Nebudu se na jaře nijak zvlášť soustředit na to, abych byl králem střelců. Chci hlavně usilovat o to, abych pomohl týmu a udrželi jsme se co nejdéle nahoře.

Musíte přes zimu něco zlepšit?
Fyzičku, protože už nám docházely síly. Ale jinak zůstaneme asi u stejného herního stylu, který nám přinášel úspěch.

Bude váš první cíl jít do skupiny o titul z prvního místa?
Ono na tom ani nezáleží. Můžeme jít třeba ze čtvrtého místa, když budeme porážet všechny týmy, které s námi budou ve skupině o 1. - 6. místo. Když je porazíme a prohrajeme s těmi slabšími, stejně hned vyskočíme do čela. Takže v roce 2011 nebude až tak důležité přehrát třeba Třeboň, ale spíš Karvinou.Najdete na iDNES.czmobilní verze