Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lorena zářila, byť nevyhrála. A slíbila, že na sebe nedá zapomenout

Lorena Ochoaová a její loučení na Tres Marias Championship 2010. | foto: AP

3 2010
Nezapomenutelný týden jako předěl k novému životu, tak charakterizovala Lorena Ochoaová své loučení s kariérou. Pravděpodobně zůstane zapomenuto ve statistice, že osmadvacetiletá světová jednička skončila ve svém posledním turnaji šestá. Její úspěchy ale ještě dlouho z paměti nevymizí.

Obvyklá slova díků a vděčnosti za to, že se mohla rozloučit doma, smísila Mexičanka s větami o tom, co ji čeká. "Čeká mě spousta věcí a věřím, že díky nim budu stále vidět," upozornila na své charitativní akce, jimž se hodlá věnovat místo golfu.

Lorena Ochoa Fundation je nakonec napojena na golf silnou pupeční šňůrou. "Ráda bych viděla více mexických hráček na LPGA Tour," naznačila, kam chce napřít své síly při výchově golfové mládeže ve své vlasti.

Lorena Ochoaová s Ai Mijazatovou při svém loučení na Tres Marias Championship 2010.

Sama kariéra odcházející vládkyně světového ženského golfu je inspirativní. Vyhrála sedmadvacet velkých profesionálních turnajů, včetně dvou kategorie major.

čísla kariéry L.O.

172 startů na turnajích LPGA Tour

156 týdnů jako světová jednička

108 umístění v top 10

63 umístění v top 3

27 turnajových vítězství

4 neúspěšných cutů

Vítězka Tres Marias Championship Ai Mijazatová měla pro svou velkou přítelkyni jen slova chvály. "Bude mi chybět," zakončila Japonka svou promluvu v rozpacích, co vlastně ještě dodat.

lorena ochoaová: Loučila jsem se jako jednička. Jsem šťastná.

"Ráno jsem se probudila a řekla si - tak je tu poslední den. Pojď si ho užít. Žádný tlak jsem si nepřipouštěla, jinak bych celý den proplakala," odpověděla Lorena Ochoaová na tiskové konferenci po finálovém kole svého rozlučkového turnaje. Zahrála 71, dvě rány pod par. V odpovědích z ní čišela spokojenost. A také úleva.

Lorena Ochoaová při svém loučení na Tres Marias Championship 2010.

Skutečně se vaše poslední kolo obešlo bez emocí?

Radovala jsem se z toho, že se mi dařilo trefovat fairwaje. To věci usnadňuje. Dostala jsem se včas na green a pak stačila vnímat diváky. Bylo to tak, jak jsem si přála. Jsem ráda, že jsem se rozloučila dobrým výkonem.

Začátek kola ale nebyl tak dobrý.

Ano, ale to je golf. Nemá význam se dostávat do útlumu po každém bogey. Nebudu si pamatovat tyhle dílčí neúspěchy, v paměti mi zůstanou fanoušci.

Sešlo se jich skutečně hodně. Cítila jste ten rozdíl?

Tady jsem doma, v publiku bylo 99 procent Mexičanů, v tom byl velký rozdíl. A měla jsem tu spoustu přátel, kterým bych měla osobně poděkovat.

Jste zklamaná z toho, že v čerstvém žebříčku po tomto turnaji nejste světovou jedničkou?

Byla jsem jí, když se turnaj konal, takže jsem se rozloučila jako jednička. A loučím se šťastná.

Lorena Ochoaová při svém loučení na Tres Marias Championship 2010.

Autor:


Témata: Profily
Najdete na iDNES.czmobilní verze