Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovy Vary jsou bez rozehrávačky, zaskočí juniorka Malečková

Karolína Malečková v modrém dresu Karlových Varů během přípravného zápasu s německým Chemnitzem. | foto: Martin Stolař, MAFRA

30 2015
Karlovarské basketbalistky mají problémy. Kromě toho, že se jim nedaří, jsou momentálně bez ústřední rozehrávačky, mozku týmu. V neděli proti Nymburku na tento post nastoupí juniorka Karolína Malečková.

Do sezony Vary vstoupily s tímto problémem vyřešeným, ústřední rozehrávačkou byla Američanka Hazel Ramirezová. Ta však minulý týden lázeňské město opustila.

Výkony týmu nejsou dobré celou sezonu, vedení muselo zatlačit na hráčky. Šlo o to, že v případě, že nedojde ke zlepšení výkonnosti některých hráček, nastane zkrácení odměn.

„Agent hráčky na to reagoval tím, že se mu to nelíbí. Podle jeho názoru hráčka podává dostatečně dobré výkony. My argumentovali tím, že dobré výkony nepodává celý tým, a tudíž ani tato hráčka,“ říká manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček.

Dopadlo to tak, že se obě strany rozešly. „Hráčka tvrdí, že nemůže podávat lepší výkony a my tvrdíme, že podle smlouvy by je podávat měla.“

K dohodě tedy nedošlo, obě strany se dohodly na okamžitém ukončení smlouvy a Ramirez odcestovala do Spojených států.

Bez rozehrávačky, nejlépe kvalitní a zkušené, basketbalový tým nemůže fungovat. „Budeme hledat, oslovili jsme některé další agenty. Máme v hledáčku pět hráček a nyní s trenéry dáváme dohromady výběr toho, co by se nám nejvíce hodilo,“ ujišťuje Maleček.

V žádném případě se to ovšem nestihne do neděle, kdy Lokomotiva hostí Nymburk. „Na místě střední rozehrávačky bude muset zřejmě nastoupit juniorka Malečková, doplněná Sedláčkovou. Zatím jiná alternativa není, ale věřím, že to holky zvládnou,“ potvrzuje manažer.

Karolína Malečková si už tuto roli zkusila, v sobotu dirigovala tým během utkání v Brně s Imosem. Odehrála pětadvacet minut, dala sedm bodů. „Na to, že to byl první zápas, kdy musela hrát na středu, to rozhodně nebylo tak špatné.“

Bohužel se ale v utkání v Brně projevila stará bolest karlovarského týmu. Kromě Malečkové, švédské pivotky Holmqvisovét, a ve druhé polovině utkání Američanky Halaszové. „Žádná z dalších hráček se k nim nepřidala, proto zápas dopadl tak, jak dopadl. Na středu jsme zase tolik nepropadli,“ míní Maleček.

V neděli s Nymburkem to bude něco jiného, tam nastupuje na středu Bortelová, Mišurová a další kvalitní hráčky. „Bude to pro ni procházka ohněm, necháme se překvapit.“

Pro celý tým to bude hodně těžké, Nymburk má hodně kvalitní, zkušený tým, na rozehrávce to tvrdí zmíněné Bortelová s Mišurovou, podpořené třemi velmi kvalitními zahraničními hráčkami, Američankami Taylorovou a Monroeovou plus Rolleovou z Baham.

„Dvě z nich hrály WNBA, a to je hodně velká síla. Pokud se nám podaří udržet střed na tom, že nás nepřeválcují a Američanky dál od koše, pak jsme schopni i v tomto zápase bodovat,“ dodává Roman Maleček.

Začátkem listopadu Lokomotiva v Nymburku prohrála 81:69 a také v přípravě před sezonou dvakrát podlehla. Kromě výše zmíněných je v kádru středočeského týmu Naďa Salačová, nedávno karlovarská.

Utkání 15. kola ŽBL BK Lokomotiva Karlovy Vary - Basketball Nymburk se hraje v neděli od 17.30 hodin ve sportovní hale v Jízdárenské ulici v Karlových Varech.Najdete na iDNES.czmobilní verze