To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.

Dnešní utkání je u konce. Hostující hráčky nakonec překvapivě berou dva body a posouvají se na 6. místo! Celé utkání bylo velmi vyrovnané a USK bojovalo o vítězství do posledních sekund. V prvním poločase domácí hráčky vedly o deset bodů, nakonec se Schiu zejména díky dnes skvěle hrající Quigleyové povedlo stav dnešního utkání vyrovnat a postupně navýšit až o osm bodů.

Nejlepší hráčky: Valeriane Ayayiová (USK, 25 bodů) a Allie Quigleyová (Schio, 25 bodů).

Konec zápasu.

Tu druhou už ne. Ayayiové se navíc míček odráží z obroučky! Je konec. Domácí hráčky překvapivě prohrávají!

39:50

První dává!

39:50

Quigleyová je opět zfaulována. Do konce zbývá deset sekund.

39:32

Kateřina Elhotová pálí za tři body!

39:24

Ayayiová dává jeden trestný hod.

39:24

Dottová je faulovaná a bude házet dva trestné hody.

39:23

A Ayayiová je i podruhé stoprocentní!

39:23

Ayayiová byla udeřena do obličeje a bude teď házet dva trestné hody.

39:14

A dává jeden!

39:14

Domácí hráčky nešikovně faulují výbornou střelkyni Quigleyovou, ta teď bude házet dva trestné hody.

39:08

A Ayayiová odchází stoprocentní!

39:08

Ayayiová byla faulovaná a bude házet dva trestné hody.

38:57

Quigleyová dává další tři důležité body! Naděje USK pomalu vyhasínají.

38:35

Oddechový čas pro hosty.

38:35

Oblaková dává rychlé dva body! Už je to jenom o čtyři body a vypadá to na velmi vyrovnaný závěr dnešního mače!

38:10

Dva body pro domácí tým po střele zpod koše!

37:58

Quigleyová střílí za tři body! USK to bude mít velmi těžké!

37:35

Oddechový čas pro domácí.

37:35

Domácí hráčky zbytečně ztrácejí míč a na hostující lavičce propuká veselí!

37:30

Dottová proměňuje oba dva trestné hody! Tohle je zlomový okamžik dnešního utkání.

37:15

A i ten Ayayiová proměňuje! Už je to jenom o tři body!

37:15

Ayayiová je faulovaná při střele, kterou úspěšně proměňuje. navíc bude házet jeden trestná hod!

36:52

Grudová po střele z osy hřiště přidává další dva body.

36:32

Nepřesné útoky na obou stranách. Kateřina Elhotová dokonce netrefila ani zařízení.

35:12

Hanušová proměňuje oba dva trestné hody.

34:47

A Dottová přidává ještě jeden bod za proměněnou šestku.

34:47

Hanušová fauluje unikající Dottovou, která teď bude házet dva trestné hody. Navíc je to faul s košem.

34:22

Hostující hráčky se prokombinovali až k vypršení limitu na střeli. USK má velikou šanci opět snížit hostující náskok.

33:47

Grudová fauluje. Třetí osobní i týmová chyba pro italský celek.

33:23

Hanušová byla v bedně faulována Battisodovou, který má tak už dvě osobní chyby.

33:11

Thomasová nejdříve faulovala, a pak kvůli protestům dostala už svou pátou osobní chybu. Je vyloučena a musí vystřídat.

33:01

Thomasová na jedné straně hřiště nejdříve neúspěšně zakončila povedenou akci. V obraně pak faulovala a připsala si už třetí osobní chybu.

32:46

Hanušová fauluje střílející Grudu. Ta teď bude házet dva trestné hody.

32:25

Kateřina Elhotová posílá dobrou střelou z rohu hřiště USK na dostřel italského Schia!

31:58

Romerová trefuje střelu za tři body a snižuje náskok italského týmu na pět bodů!

31:36

Lavenderová úspěšně pálí za dva body, hostující hráčky dnes mají opravdu vysokou úspěšnost střelby.

31:08

Thomasová stojí na konci rychlého domácí brejku a dává koš za dva body.

30:24

Hostujícím hráčkám vypršel časový limit na střelbu. Výborná obrana od USK!

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:59

Quigleyová si na závěr třetí třetiny připisuje blok!

29:42

Romerová schytala tvrdý úder do obličeje, Lisecová si připisuje třetí osobní chybu.

29:22

Lisecová faulovala, druhý osobní faul pro slovinskou basketbalistku.

29:16

Crippová už má čtvrtou osobní chybu a jde střídat. Pro Schio je to druhá chyba v této čtvrtině.

29:02

Grudová navazuje na svou solidní sérii a přidává svůj dnešní šestnáctý bod.

28:40

Ayayiová dostala do bedny perfektní přihrávku a došla si pro další dva body.

28:12

Gemelosová dává jednoduché dva body z rychlého brejku.

27:32

Thomasová si v útoku doskočila míč a přidala další dva body.

27:14

Grudová má povedenou pětiminutovku a z pozice těsně před trojkou střílí další koš za dva body.

26:45

Grudová stojí na konci akce "hoď a běž" a pohodlně skóruje za dva body.

26:02

Dottové klamavý pohyb do strany nevyšel. USK rychlý brejk ustálo.

25:43

25:43

Grudová dává z osy hřiště další dva body a získává svůj dnešní desátý bod!

25:24

Trestný hod končí pro domácí hráčku neúspěšně.

25:24

Thomasová je při střele za dva body zfaulovaná! Teď navíc bude házet ještě jeden trestný hod.

25:12

Grudová z osy hřiště úspěšně pálí za dva body!

24:56

Ayayiová fauluje v útoku. Je to její druhá osobní a druhý týmová chyba.

24:46

Quigleyová přidává své další dva body! Dneska je prostě nezastavitelná!

24:10

Dva rychlé koše na obou stranách, Oblaková navíc pálí za tři!

23:26

Domácí hráčky snižují na dostřel jednoho bodu.

23:10

Tohle je pro USK hrozivý vstup do druhého poločasu. Levenderová zpod koše pálí za dva body.

22:32

Dva body domácí! Hra se ale přerušuje, poměrně překvapená Quigleyová totiž v ruce drží vlastní zub.

22:00

Režanová stojí na konci povedené kombinace domácích a dává za dva body.

21:25

Tři rychlé body Quigleyové a Schio opět vede!

21:02

Lavenderová si zkušeně došla pro dva body z půlkruhu pro prorážení.

20:43

Thomasové se v útoku píská prorážení. Hlavní trenérce domácí týmu se to vůbec nelíbí.

20:24

Pokus Oblakové za tři body přesný nebyl. Schio jde do útoku.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

První poločas dnešního utkání je za námi. Zatím se jedná o velmi vyrovnaný basketbal ve kterém mají lehce navrch domácí hráčky, které ale doplácejí na svou nedůraznost pod košem. Domácí hráčky byly jednu dobu i v desetibodovém vedení, nakonec ale díky skvěle hrající Quigleyové je to jenom o čtyři body.

Čtrnáct bodů si v prvním poločase vystřelila Ayayiová, deset Kateřina Elhotová. V hostujícím týmu je s přehledem nejproduktivnější Quigleyová s dvanácti body.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:41

Zbytečná ztráta domácích hráček v útoku. Ty teď mohli jít do jednoduchého koše.

19:25

Thomasová doskakuje nepřesný dvojtakt Ayayiové a skóruje za dva body.

18:40

Quigleyová odchází s jedním bodem.

18:40

Thomasová fauluje, Quigleyová si zařvala a teď bude házet dva trestné hody.

18:35

Romerová zbytečně fauluje na půlce a připisuje si svou třetí osobní chybu.

18:31

18:31

Dvě rychlé trefy na obou stranách. Jedna z italských hráček pálí za tři body, Kateřina Elhotová za dva.

Thomasová rychle odpovídá za dva body!

17:25

Quigleyová je dnes nezastavitelná a přidává svůj jedenáctý bod!

17:05

Lavenderová dominuje pod košem a důraznou střelou zpod koše si připisuje svůj už šestý bod.

16:36

Romerová nepřesně pálí za tři. Tohle navíc byl airball.

16:21

Crippová faulovala pod košem. Je to její třetí osobní a druhý týmový faul.

16:00

Gemelos po roztržitém úvodu do utkání pálí zpod koše za dva body.

15:45

Režanová faulovala v bedně, je to její první osobní chyba.

15:32

Domácí náskok o deset bodů dlouho nevydržel. Hostující hráčky se po povedené kombinaci prosadili za dva body.

15:05

Kateřina Elhotová úspěšně zakončuje rychlý protiútok domácího USK!

14:32

Thomasová z otočky nepřesně vypálila. Doskok navíc mají italské hráčky.

14:21

13:40

Oblaková povedeným crossoverem projíždí hostující obranou jak nůž máslem a z dvojtaktu dává dva body!

12:45

Thomasová z rychlého brejku skóruje za dva body!

12:12

Crippová zpod koše pálí za dva body.

11:59

Oblaková z úrovně šestky pálí úspěšně. USK vede už o šest bodů.

11:02

Ayayiová ukazuje, proč na ní USK spoléhá a s přehledem pálí za tři! Na kontě už má 14 bodů.

10:32

I Režanová je pod košem platná a přidává další dva body. USK opět vede.

10:16

Battisodová trefuje oba dva trestné hody!

10:16

Battisodová velmi pohlednou otočkou a naznačením přihrávka došla až do dvojtaktu, při kterém byla faulována Romerovou. Pro tu je to už třetí osobní chyba.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

První čtvrtina byla zatím velmi vyrovnaná. Domácí hráčky ukázali, že ve hře s míčem jsou kvalitnější. Hráčky z Itálie naopak dominovali pod košem. 11 bodů si připsala Ayayiová, 8 hostující Quigleyová.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:48

A Ayayiová kompletuje svou tříbodovou hru!

09:48

Ayayiová je při střele takřka z půlkruhu faulována. Je to koš a teď navíc bude házet ještě jeden trestný hod.

09:22

Kateřina Elhotová po pátém týmovém faulu Schia trefuje oba dva trestné hody!

09:22

Quigleyová střílí za tři, vzápětí si ale připisuje už druhou osobní chybu.

09:12

Ayayiová z šestky přidává svůj osmý bod!

08:57

Dva rychlé koše na obou stranách! USK střílelo z trojky.

08:12

Dva rychlé koše pro Quigleyovou!

07:43

Ayayiová se trefuje za dva body!

07:22

Romerová zfaulovala Battisodovou při úspěšné střele. Hostující hráčka navíc proměnila trestný hod. Koš ale podle všeho neplatí kvůli přešlapu.

07:12

Karolína Elhotová z dobré pozice za trojkou trefuje pouze vnější část obroučky.

06:44

06:44

Lavenderová přidává svou druhou trefu zpod koše.

06:30

Grudová se v bedně podruhé velmi efektivně otočila a připsala si další dva body.

06:00

Dvě nepřesné střely Schia, a pak domácí doskok. USK jde opět do útoku.

05:32

Ayayiová nepřesně pálí za tři body.

05:15

Hostujícím hráčkám vypršel časový limit. Hrát budou domácí hráčky.

04:59

Gemelosová při střelu fauluje Kateřinu Elhotovou, která z trestných hodů odchází stoprocentní.

04:49

Kateřina Elhotová vstupuje do utkání dvoubodovým košem!

04:24

Ayayiová faulovala Lavenderovou, ta házela dvě šestky, ani jednu ale neproměnila.

04:12

Režanová podběhla koš a přidala dva body na účet domácí týmu.

03:51

Grudová po pivotské otočce v bedně střílí za dva body!

03:22

Gemelosové se dnes nedaří a po dvou nepřesných střelách přidává i první osobní a druhou týmovou chybu.

03:14

Crippová fauluje domácí hráčku unikající do rychlého brejku. Vhazovat se bude zpoza koše.

02:53

Valenderová pod košem dominuje a připisuje si dva body zpod koše.

02:04

A je tu další trefa pro USK! Ayayiová překvapivě brzo z těžké pozice pálila za dva body.

01:40

Nepřesná přihrávka Grudové znamená ztrátu pro italský celek. USK může navýšit svůj náskok.

01:30

Oblaková fauluje, rozehrávat se bude zpoza koše.

01:10

Gemelosová dobře shodila na Grudovou, která jednoduše pálila za dva body.

00:30

Ayayiová po dvou nepřesných střelách svých spoluhráček pálí za tři!

00:04

Rezanová přeskočila Gemelosovou a USK bude mít výhodu prvního útoku.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už mají rozcvičku za sebou, Královka se začíná slušně plnit.

Úvodní sestavy:

ZVVZ USK Praha: Březinová, Brabencová, Romerová, Karolína Elhotová, Hanušová, Režanová, Kateřina Elhotová, Vyoralová, Šípová, Thomasová, Oblaková, Ayayiová

Beretta Famila Schio: Filippiová, Fassinová, Masciadriová, Lisecová, Crippová, Grudová, Battisodová, Andreová, Dottová, Lavenderová, Quigleyová, Gemelosová

Rozhodčí: Özlem Yalman (Turecko), Elena Černova (Rusko), Alexandra Stan (Rumunsko).

BERETTA FAMILA SCHIO
7. místo, 9 bodů, skóre 471:531, rekord 1-7

Schio boj na dvou frontách zvládá hůře než USK. Obhájce italského titulu je v Serii A1 na druhém místě. Na vedoucí tým z Benátek ztrácí jednu výhru. V Eurolize je to o něco horší, tým ze severu Itálie byl do minulého kola poslední. Na sedmé místo se posunul díky výhře nad Braine.

V posledních zápasech se výkonnostně italským hráčkám daří. Drží si tak sérii čtyř zápasů bez porážky.

Italským tým zejména díky Janter Lavenderové dominuje pod košem. Doskoky ale neumí proměnit na koše.

3 nejužitečnější hráčky:

1. Jantel Lavenderová (11 bodů na zápas)
2. Sandrine Grudová (8,9 bodů na zápas)
3. Jacqueline Gemelosová (8,1 bodu na zápas)

2. místo, 14 bodů, skóre 645:563, rekord 6-2

USK má našlápnuto do druhé části sezóny velmi solidně. ŽBL vede před druhým Nymburkem o tři vítězství, v Eurolize hráčky z Prahy dýchají na záda ambicióznímu Jekatěrinburgu.

Hráčky USK za celou sezónu prohrály pouze dvakrát. Poprvé je na konci listopadu porazil ruský Jekatěrinburg, začátkem nového roku překvapivě padly po prodloužení s Nadezdha.

USK má velmi slušnou střelbu ze všech pozic na hřišti a umí zahrozit i z rychlého brejku, pod košem už tým z Prahy tolik dominantní není.

1. Alyssa Thomasová (19,1 bodů na zápas)
2. Valeriane Ayaiová (10,6 bodů na zápas)
3. Kateřina Elhotová (14,1 bodů na zápas)

09.01.2019 USK – Nadezhda 86:90
05.01.2019 USK – Slovanka 107:50
19.12.2018 USK – Polkowice 78:53
15.12.2018 Trutnov – USK 46:116
12.12.2018 Lille – USK 62:101

Základní skupiny Euroligy vrcholí. ZVVZ USK patří k žhavým kandidátům na postup do čtvrtfinále nejprestižnější ženské evropské basketbalové soutěže. Schio naopak musí zabojovat, aby si udrželo reálné naděje na postup aspoň do Eurocupu.

V dnešním utkání je jasný favorit USK.

Poslední 3 vzájemné zápasy:

01.11.2018 Schio – USK 50:69
22.02.2017 Schio – USK 71:63
04.01.2017 USK – Schio 74:73

Krásný podvečer všem basketbalovým fanouškům! Vítáme Vás u zápasu Euroligy žen mezi ZVVZ USK a severoitalským Schio. Utkání začíná v 19:00 a bude Vás jím provázet Libor Kokoška.