Nejlepší hráčky utkání
Vanessa Rebecca Keprtová (0+0)
Zuzanna Krzywaková (2+0)

Češko nakonec vítězí i ve svém druhém vystoupení na MS ve Švédsku! Dnes svěřenkyně trenéra Rhynera porazily Polsko čtyř brankovým rozdílem. Polky kousaly hlavně ve druhé třetině, kdy na krátkou chvíli dokázaly vyrovnat dějství zápasu. Ovšem ve třetí třetině si krůček po krůčku šly Češky pro své vítězství. Své poslední utkání Češky odehrají proti Lotyšsku.

Konec zápasu.

59:45

Vyloučení v týmu Polsko (Z. Krzywaková – 2 min., hra rukou).

59:27

Běží poslední minuta základní hrací doby a tohle už si česká reprezentace hravě pohlídá.

58:30

Česko právě vstřelilo branku!
Češky ve vlastním oslabení nejspíše rozhodují o vítězství. MICHAELA MLEJNKOVÁ jen nastavila dobře sovu čepel a přesně dostala míček do branky za záda Trojanové. Asistence: Martina Řepková.

58:16

Poté co se Česko dostalo na míček, do branky se vrací i Trojanová.

57:52

Polky to zkusí bez své brankářky a zesilují svou přesilovku.

57:25

J. Krzywak byla nyní sražena na mantinel a Češky půjdou podruhé do oslabení. Nyní se o faul postarala Paloncyová, která sekla a následně povalila svou soupeřku.

56:50

J. Krzywak chtěla z první trefit míček na branku. Ale poskakující míček nedokázala trefit.

56:22

Polsko mělo nyní šanci ke snížení skóre. Ale střela šla nad branku. No, mohlo být možná zaděláno na drama v koncovce.

55:15

Polská brankářka předvedla jeden z jistých zákroků, kdy udržela nepříjemnou střelu ze střední vzdálenosti.

54:08

Na rozdíl od Polska, Češky nedokázaly využít svou přesilovku ke vstřelení branky. Nicméně i tak jsou na dobré cestě ke svému dalšímu vítězství.

53:10

Jiráková to chtěla změnit. Její přízemní rána putovala mimo levou tyčku!

52:44

Teď už se české hráčky dokázaly dostat do kombinace, ale váhají s nějakým zakončením.

52:16

Polkám se daří první minutu přesilové hry rozbíjet kombinaci českých hráček.

51:30

Vyloučení v týmu Polsko (Drzymalová – 2 min., Sekání).

51:23

Sražená střela mimo branku Polska. Polky začínají více nechávat mezery v obraně a proti se české hráčky dostávají častěji do zakončení.

50:25

Zápas se nám překlopil do své poslední desetiminutovky. Blíž k vítězství má Česko, které vede o tři branky a i nadále si drží svou herní převahu.

49:14

Jiráková se dostala ke střele, ale ta nebude rozhodně branková. Míček byl sražen vysoko do vzduchu.

48:23

Nepříjemnou střelu nyní musela řešit Trojanová. Ta nakonec míček jen vyrazila a musí dávat bedlivý pozor na další snahu českých hráček.

47:57

Suchá vyvážela míček, ale nakonec soupeřky dokázaly zastavit její postup a připravit ji o míček.

46:21

Češky odskakují na rozdíl tří branek. DENISA KOTZUROVÁ se rozhodla pro střelu švihem a ta zaplula za záda Trojanová, která možná byla i trochu překvapená, že míček skončil v síti. Asistence: Magdaléna Plášková.

45:20

Střela vyslaná z bekhendu a zády k brance nešla mezi tři tyče. Trojanová jen hlídala svou levou tyč.

44:27

Trojánková na Pláškovou, která z velmi dobré pozice přestřelila branku Polska!

43:29

Česká hráčka nyní notně zaváhala a míček si sebrala Zagorsková, který prověřila Remešovou. Ta však drží dvou brankový rozdíl. Zagorsková je rozhodně nejaktivnější hráčkou polského celku.

43:02

Oddechový čas pro Polsko.

42:08

Dobrý vstup Česka do závěrečné třetiny. MAGDALÉNA PLÁŠKOVÁ vystřelila z pravé strany a přesně umístila míček ke vzdálenější levé tyčce. Asistence: Eliška Trojánková.

41:41

Řepková byla až moc důrazná u mantinelu a byl jí odpískán nedovolený zákrok.

40:50

Spíše takové nahození na branku si bez problémů pokryla Remešová.

40:01

Začala třetí třetina.

Ve druhé třetině měly Češky taky o něco více ze hry. Ovšem nebyly dostatečně produktivní a jejich soupeřky ve druhé třetiny využily všechny nabídnuté šance. Nejprve zužitkovaly povedený rychlý protiútok, na jejímž konci byla Zuzanna Krzywaková. Poté stejná hráčka docílila své druhé trefy v přesilové hře. Češky však dokázaly v závěru zásluhou Mlejnkové dostat vedení zpět na svou stranu.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:47

Zásah Trojanové, která odmítla další navýšení skóre českého výběru.

39:06

A to se nakonec daří! Řepková svou přihrávkou našla před brankou zcela osamocenou MICHAELU MLEJNKOVOU, která touto šancí nepohrdla. Asistence: Martina Řepková.

38:26

Obrana Polska minimálně dvě dobré střely dokázala zablokovat. Češky se v koncovce druhé třetiny snaží svým tlakem vrátit vedení zpět na svou stranu.

37:13

Češky dokázaly eliminovat standardní situaci a ihned se snaží zaútočit.

37:05

Polsko bude zahrávat volný úder a to po nedovoleném zákroku Česka.

36:25

Po rychlém protiútoku zakončovala Paloncyová a její ránu vyrazila rukou Trojanová.

35:30

Zuzanna Krzywaková je dnes již autorkou dvou branek. Ta dala svému týmu zcela jistě nový impuls a před koncem druhé třetiny je stav vyrovnaný 2:2!

34:27

Polsko právě vstřelilo branku!
Přesilová hra Polska je využita! ZUZANNA KRZYWAKOVÁ se dostala ke střele z pravé strany a prostřelila jak bránící hráčku, tak i Remešovou v brance. Asistence: Maja Helmanová.

33:55

Češky nyní vyhazují až k brance soupeřek. Polky se však rychle vrací zpět před Remešovou.

33:37

Polsko je u míčku a kombinací se snaží rozhodit obranu Česka.

32:58

Vyloučení v týmu Česko (Paloncyová – 2 min., Sekání).

32:58

Zagorsková se dostala do úniku a byla blízko k vyrovnání! Ovšem své zakončení nedotáhla do zdárnějšího konce. Navíc byla faulována. Polsko bude hrát první přesilovou hru.

32:14

Polky se snaží rychle přistupovat ke svým soupeřkám a po své první brance cítí šanci na vyrovnání.

31:33

Poměrně lehkou střelu eliminovala polská brankářka a ta hned vyhazuje na své spoluhráčky.

30:11

Po polovině zápasu je tu další komerční pauza a tedy prostor pro oba trenéry, kteří mohou dát instrukce svým svěřenkyním.

29:39

Češky na inkasovanou branku odpovídají dalším útočným snažením. Následná střela skončila mimo branku.

28:48

Češky mají stále více ze hry. Ovšem tento jeden ojedinělý rychlý protiútok skončil první brankou soupeřek. Autorem branky je ZUZANNA KRZYWAKOVÁ Asistence: Justyna Krzywaková

27:47

Ratajová střílela bez přípravy a po její ráně zaduněl jen mantinel za brankou.

27:08

Střela z dálky nezamířila mezi tři tyče. Češky bojují o míček za brankou Polska.

26:02

Trojanová nyní nohou zastavila míček a následně podkopla pronikající soupeřku. Před touto situací měla dobrou střelu Hliwová, Remešová byla připravená.

24:52

Arendarczyková si hledala cestu ke střele, až nakonec prováhala ideální pozici a následně střílela jen do hráčky.

24:04

Nyní sledujeme spíše hlušší pasáž hry, kdy Češky kombinují s míčkem a používají k tomu celou plochu palubovky.

22:28

Další útočnou akci dokázaly Polky nyní ubránit bez větších problémů a dokonce se dostat do útoku. Tam však neohrozily Remešovou v brance.

21:58

Wojciková byla odstavena čistým způsobem od míčku.

21:11

Česká hráčka se nyní skoro dostala do zakončení, ovšem nakonec se jí míček zamotal pod čepel a bránící hráčky Polska následně eliminovaly nebezpečí.

20:22

Krupnová byla zastavena nedovoleně a Češky budou rozehrávat.

20:01

Začala druhá třetina.

Češky měly od úvodních minut jasně navrch a tvořily hru. Ovšem na první branku jsme čekali až do dvanácté minuty, kdy se prosadila Kubečková a vzápětí dala slepenou branku Krupnová. Polky se před Remešovou moc nedostávaly a brankářka Česka zatím nemusela řešit žádný těžký zákrok.

20:00

První třetina skončila.

19:50

Ale ještě v závěru se do slibné útočné akce dostala Arendarczyková, která však v tísni bránící hráčky nezakončila mezi tři tyče!

19:32

Plášková se ujme rozehrávky v rohu palubovky a zdá se, že Češky dohrají tuto třetinu před brankou Polska.

18:26

Polky dokážou maximálně s míčkem dojít přes polovinu, kde jej často hned ztrácí.

17:19

Blíží se nám závěr první třetiny a Češky obléhají branku Polska. Dočkáme se ještě nějaké branky?

15:46

Děravý míček nyní prosvištěl kolem branky Polska a Trojanová jen hlídala jeho směr.

14:20

Zagorsková se za pomocí ošetřovatelů zvedá na palubovku a za chvíli bude určitě v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.

14:20

Ouha. Česká hráčka vyslala tvrdou střelu a míček zasáhl polskou hráčku někam do hlavy. Ta je nyní ošetřovaná.

14:10

Češky stále operují s míčkem a hledají další cestu k brance Polska. To musí co nejdříve reagovat na dvě branky svých soupeřek.

12:18

Autorem branky je ELIŠKA KRUPNOVÁ,, která se neunáhlila a po zisku míčku před brankou hezkým lobem poslala míček nad ležící brankářku. Asistence: Denisa Ratajová.

11:57

A Češky zaslouženě dávají vedoucí branku. MICHAELA KUBEČKOVÁ po pěkné kombinaci dokázala trefit prostor u pravé tyčky. Asistence: Eliška Chudá.

11:21

Dlouhý míček zachytila brankářka Česka a ta jej hned rozehrála na své spoluhráčky.

10:51

Úvodní desetiminutovka je za námi a zatím jsme svědky spíše opatrné hry. Češky mají samozřejmě více ze hry.

09:50

Krupnová střílela z pravé strany a minula branku soupeře.

08:32

Nyní musela zasahovat i Remešová, která si snad poprvé pořádně sáhla na míček.

07:35

Prozatím největší šance zápasu, kdy Plášková po přihrávce byla sama před brankou, ale Trojanová včas vyběhla a zmenšila střelecký úhel!

06:25

Zagorsková nyní střílela mimo a hodně tomu pomohl dobrý blok české soupeřky.

05:53

Jedna z českých hráček si naběhla do volného prostoru, ale vhodnou chvíli ke střele značně prováhala.

05:34

Z levé strany přišla střela z první, která šla mimo pravou vzdálenější tyčku.

05:09

A po ní následovala nečekaná střela a polská brankářka musela hbitě vyrážet míček.

04:56

Kotzurová nyní nedokázala zpracovat míček, který ji nyní neposlouchal. Přesto dokázala vybojovat rozehrávku na svou stranu.

04:00

Krupnová zkusila střelu, ovšem ta byla zablokovaná a míček šel hodně mimo hrací plochu.

03:19

Trojanová nohou vykopla míček za mantinel. Češky budou pokračovat v kombinaci na míčku.

02:54

Dle předpokladů mají Češky aktivitu na své straně a od úvodních minut se pokouší diktovat tempo hry.

02:10

Zagorsková se pokoušela projít přes dvě hráčky Česka, ale ty jej dokázaly ubránit a Remešová na svůj první zákrok čeká.

01:08

Brankářka Polska musela poprvé zasahovat a dokázala zachytit nepříliš razantní zakončení.

00:28

Češky se hned dostaly do své první útočné akce, ale Polky před brankou dokázaly zavřít prostor.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Remešová (Christianová) – Plášková, Ratajová, Krupnová, Beránková, Jiráková – Mlejnková, Řepková, Suchá, Koničková, Šupáková – Chudá, Kotzurová, Kubečková, Havlíčková, Keprtová – Bačová, Trojánková, Paloncyová.
Trenér: S. Rhyner

Polsko: Trojanová (Kotecková) – J. Krzywaková, Z. Krzywaková, Hliwová, Drzymalová, Pudziszová – Sloninová, Plechanová, Samsonová, Nogová, Krzywiecová – Wojciková, Zagorsková, Helmanová, Rozmusová, Lubansková – Mazurová, Zadroznová, Arendarczyková.
Trenér: Ch. Bertilsson

Rozhodčí: Jörgen Andersson , Olle Eliasson.

Poslední vzájemné utkání
Na mistroství světa roku 2019 ve švýcarském Neuchâtelu, ženy ve čtrfinále vyřazovací části porazily Polsko vysoko 11:4.

POLSKO
2. místo skupiny A, 1 zápas, 2 body, skóre 6:4

Polský florbal jde každým dnem nahoru, o tom nikdo nemůže pochybovat, čím dál tím více holek s polskými kořeny můžeme spatřit v nejvyšší české soutěži. I proto by Polky rády uspěly skrze osmifinále, do kterého se může dostat třetí a čtvrý tým ve skupině.

V posledním utkání si Polky bez větších problémů poradily s výběrem Lotyšska (6:4), hned dvě branky v úvodu klání se povedlo Polkám vstřelit v oslabení, tohle by si Česká reprezentace měla pohlídat.

Vyzdvihnout rozhodně musíme Malwinu Zagórskou, ta v nejvyšší české soutěži obléká dres FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a podílela se již na třinácti brankách (9+4), na šampionát si klid z mužstva přenesla, jelikož i zde předvedla své florbalové umění (1+1)

ČESKO
1. místo skupiny A, 1 zápas, 2 body, skóre 5:2

Češky mají rozhodně ty nejvyšší ambice, na turnaji Euro floorball tour ve Finsku mohly porovnat své výkony s těmi nejlepšími a překvapivě zjistily, že mohou hrát velmi vyrovnanou partii i se zeměmi ze Skandinávie.

V prvním utkání skupinové části jsme hned mohli vidět nejspíše boj o první příčku, Švýcarky byly nebezpečné, dokonce se velmi rychle ujaly vedení, ale nakonec to zkušený český nároďák zvládl, i díky dvěma asistencím Martiny Řepkové z úvodu klání.

Hvězdičkou tohoto celku je i nadále dlouhodobá kapitánka Eliška Krupnová (1+0), mistryně švédské superligy byla v prosinci minulého roku vyhlášena nejlepší florbalistkou na světě, čehož dosáhla jako vůbec první česká hráčka v historii.

Zdravím všechny florbalové fanoušky a fanynky, dnes se podíváme na druhé utkání Mistroství světa žen, skupiny A. Polsko změří své síly s favorizovanou Českou republikou, zápasem Vás bude provázet Adam Dořák.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.