Úterý 22. června 2021, svátek má Pavla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. června 2021 Pavla

Online reportáž

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších etap se budu těšit zase někdy na počtenou.

Průběžné pořadí po 3. etapě:

1. Filippo Ganna (INEOS) 8h51:26
2. Tobias Foss (JUMBO-VISMA) +16 s
3. Remco Evenepoel (QUICK-STEP) +20
4. Joao Almeida (QUICK-STEP) +20
5. Rémi Cavagna (QUICK-STEP) +21
7. Aleksandr Vlasov (ASTANA) +27
8. Alberto Bettiol (EDUCATION – NIPPO) +29
9. Jonathan Castroviejo (INEOS) +30
10. Diego Ulissi (UAE TEAM EMIRATES) +32
...
24. Peter Sagan (BORA – HANSGROHE) +40
87. Jan Hirt (WANTY) +1:09 min

Třetí etapu Gira d’Italia opanoval sedmadvacetiletý nizozemský závodník Taco van der Hoorn, jenž vypálil rybník všem spurtérům. Rodák z Rotterdamu krátce po startu vystartoval společně s dalšími sedmi soupeři do úniku, který k velkému překvapení dotáhl do zdárného konce. Především členové týmu Bora – Hansgrohe manko pelotonu postupně snižovali, ale nedokázali jej zredukovat úplně. Sedm kilometrů před cílem van der Hoorn nastoupil dalšímu uprchlíkovi Pellaudovi a cílem projel o čtyři vteřiny před sprintery.

Slovenský favorit Peter Sagan obsadil třetí místo, když kromě van der Hoorna nestačil ještě na domácího Davideho Cimolaie. Jediný český zástupce na Giru Jan Hirt projel cílem v pelotonu jako 90. nejrychlejší.

Růžový trikot pro vedoucího závodníka průběžného pořadí udržel Filippo Ganna z INEOSu, jenž dojel do cíle v hlavním balíku.

Konečné pořadí 3. etapy:

1. Taco van der Hoorn (WANTY) 4h21:29
2. Davide Cimolai (ISRAEL START-UP NATION) +4s
3. Peter Sagan (BORA – HANSGROHE)
4. Elia Viviani (COFIDIS)
5. Patrick Bevin (ISRAEL START-UP NATION)
6. Gianni Vermeersch (ALPECIN-FENIX)
7. Fernando Gaviria (UAE TEAM EMIRATES)
8. Alberto Bettiol (EF EDUCATION – NIPPO)
9. Stefano Oldani (LOTTO SOUDAL)
10. Jacopo Mosca (TREK – SEGAFREDO)
...
90. Jan Hirt (WANTY)... všichni stejný čas

Třetí etapa skončila.

Růžový trikot udržel člen stáje INEOS Filippo Ganna. Ital projel cílem třetí etapy ve stejném čase jako druhý Davide Cimolai.

Cíl

Jako čtvrtý projel cílem další z favoritů Elia Viviani, páté místo vybojoval Patrick Bevin.

Cíl

Sedmadvacetiletý Nizozemec jako by nevěřil svým očím. Taco van der Hoorn projel cílem s rukama za hlavou a vybojoval první vítězství na Grand Tour v kariéře. Druhý dospurtoval Davide Cimolai, třetí Peter Sagan.

500m

Taco van der Hoorn zvítězí! Hlavní balík jej v posledních metrech mohutně stahuje, ale ztráta je pořád příliš velká.

1km

Taco van der Hoorn najel do posledního kilometru! Nizozemec má k dispozici čtrnáct vteřin k dobru. To vypadá nadějně!

2km

Gallopin se objal s Cicconem, jejich snaha je u konce. Ve hře ale zůstávají závodníci z pelotonu, ti stáhli vedoucího Van Der Hoorna na osmnáct vteřin.

3km

Van der Hoornovi zbývá do cíle poslední tři kilometry. Nizozemský závodník má na Gallopina s Cicconem k dobru šestnáct sekund.

5km

Výborně ovšem jede také duo Gallopin, Ciccone, jež stáhla Nizozemce pod půl minutu. Peloton dostal manko pod padesát vteřin.

6km

Sedmadvacetiletý rodák z Rotterdamu je blízko velkému úspěchu. S vypětím všech sil najíždí do posledního stoupání, které ale není příliš dlouhé. Pokud jej překoná na čele, vítězství bude mít ohromně blízko.

7km

Taco van der Hoorn jede skvěle! Nastoupil Pellaudovi a jede na vlastní pěst. Švýcarovi ujel na rozdíl deseti sekund, peloton ztrácí rovnou minutu.

9km

Simon Pellaud pracuje s Tacem van der Hoornem skvěle. Devět kilometrů do konce disponují na peloton náskokem čtyřicetivteřinovým náskokem, dvojice Gallopin, Ciccone zaostává o půl minutu.

11km

Vypadá to, že kromě Petera Sagana zvládl náročné stoupání v pelotonu i Fernando Gaviria a Elia Viviani. Slovenského cyklistu čeká těžký boj o prvenství.

13km

Tonyho Gallopina se zachytil Giulio Ciccone. Francouzsko-italské duo disponuje na peloton desetivteřinovým náskokem.

14km

Pro tři bonifikační vteřiny si dojel Simon Pellaud. Dvě získal Taco van der Hoorn a jednu Samuele Zoccarato, který se na vrcholu kopce téměř zastavil.

15km

Pelotonu nastupuje Tony Gallopin. Bora-Hansgrohe nechala Francouze poodjet, ale nadále udržuje velmi vysoké tempo.

16km

Prudkého stoupání využil k úprku Simon Pellaud, jehož se zachytil pouze Taco van der Hoorn. O pár vteřin později doplnil vedoucí duo ještě Samuele Zoccarato.

16km

Vedoucí pětice ve složení Simon Pellaud (ANS), Samuele Zoccarato (BCF), Vincenzo Albanese (EOK), Lars van den Berg (GFC) a Taco Van Der Hoorn (IWG) najíždí do posledního stoupání, na jehož konci budou jezdci brát tři, dvě a jednu bonifikační vteřinu do celkového pořadí.

18km

Pořádně zariskoval Tony Gallopin, jenž si vyjel na pravou stranu, aby předjel pár závodníků. K tomu ovšem sáhl těsně před zúžením cesty měl velké štěstí, že mu soupeři vytvořili prostor pro zařazení.

20km

Rubén Guerreiro měl defekt zadního kola a zastavil na okraji silnice. Jeho bicykl se stal nepojízdným, musí počkat na týmové vozidlo.

22km

Uprchlíci přidali do pedálů a drží náskok na sedmdesáti vteřinách. Lars van den Berg tak stále drží virtuální vedení, ale je jasné, že Gannu z růžového trikotu nevysvlékne.

24km

Očekávané se stalo skutečností, Alexis Gougeard byl pohlcen hlavním balíkem. Otázkou zůstává, zda se v něm dokáže udržet.

26km

Dopředu si povyjel majitel růžového trikotu Filippo Ganna. Před sebou má jen tři dresy závodníků Bory a tři kolegy z INEOSu.

28km

Alexis Gougeard odpadl z čelní skupiny a během pár metrů narostla jeho ztráta na půl minutu. Je zřejmé, že osmadvacetiletý Francouz čeká na peloton.

30km

Bora-Hansgrohe pokračuje ve velkém tempu, které dnes odnesl nejeden favorit. Pokud dnes Peter Sagan zvítězí, bude to z velké části zásluha celého týmu.

32km

Vpředu už zůstává posledních pět uprchlíků. Peloton ukrajuje manko velkou rychlostí, za zbytkem denního úniku zaostává o jedinou minutu.

34km

Koho kromě Petera Sagana nyní favorizovat? Velmi dobře se drží Fernando Gaviria, počítat nadále musíme i s Eliou Vivianim.

Manera (vrchařská prémie 4. kategorie):

1. Simon Pellaud (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 3 body
2. Samuele Zoccarato (BARDIANI CSF FAIZANE) 2
3. Vincenzo Albanese (EOLO-KOMETA) 1

36km

Tři body v poslední vrchařské prémii 3. etapy vybojoval Simon Pellaud, jenž těsně porazil Zoccarata, pro bod si dojel Albanese.

36km

Bora-Hansgrohe odstranila Peteru Saganovi z cesty dalšího kandidáta na vítězství. Giacomo Nizzolo neudržel kontakt s pelotonem ani s pomocí dvou týmových kolegů.

36km

Peloton pohltil Andrije Ponomara. Nejmladší účastní letošního ročníku Gira byl v úniku vidět, avšak ve druhém hodnoceném stoupání dnešního dnu mu došly síly.

38km

Drtivé tempo Bory začíná odnášet i majitel bílého trikotu a druhý muž průběžného pořadí Edoardo Affini. Je na konci hlavního balíku, drží se zuby nehty.

40km

Jeden z užšího okruhu favoritů Giacomo Nizzolo měl co dělat, aby přes vrchol kopce Castino přejel v kontaktu s pelotonem. Nejspíše se mu to povedlo, záběry na jeho vypadnutí z hlavního pole nejsou dostupné.

42km

Do konce závodu zbývá poslední hodina. Únik ve sjezdu drží dvouminutový náskok na peloton, který ve stoupání stáhl manko výrazně.

Castino (vrchařská prémie 4. kategorie):

1. Vincenzo Albanese (EOLO-KOMETA) 3 body
2. Lars van den Berg (GROUPAMA – FDJ) 2
3. Simon Pellaud (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 1

44km

Na kopec Castino vyšlapal jako první Vincenzo Albanese, jenž si neohroženě dojel pro tři body a navýšil tak svůj náskok ve vrchařské soutěži.

45km

Vedoucí sedmičce schází do zdolání druhého dnešního kopce necelý kilometr. Jejich tempo není tak svěží jako v úvodu, což je pochopitelné. Manko pelotonu spadlo pod dvě minuty.

45km

Napoprvé se Caleb Ewan do pelotonu vrátil, co napodruhé? Australan ve stoupání znovu nestačí a přichází o bezprostřední kontakt s hlavním balíkem.

46km

Postupně odpadá více a více závodníků, Bora odvádí pro Petera Sagana výbornou práci. Z úniku mezitím podruhé vypadl Andrij Ponomar.

47km

Tempu nestačí ani lídr bodovací soutěže Tim Merlier a nevypadá to, že by se měl do pelotonu vrátit. Červený trikot tak po dnešku nejspíše bude mít nového majitele.

49km

Z hlavního pole odpadl spurtér Dylan Groenewegen u týmu Jumbo-Visma. Naopak se ve sjezdu vrátil do pelotonu Caleb Ewan. Stoupání ale naznačilo, že Australan dnes není v ideálním rozpoložení.

51km

V zadních řadách hlavního balíku je kromě Bellettiho překvapivě i Tony Gallopin. Dvaatřicetiletý Francouz ale, zatím, kontakt neztrácí.

53km

Manuel Belletti je zpátky na kole a vrátil se do pelotonu. Výraz v obličeji napovídá, že Ital hodně trpí, přesto srdnatě bojuje.

55km

Dopředu vyjeli i další závodníci stáje Bora – Hansgrohe, včetně Petera Sagana. Slovenský favorit na etapu jede za čtveřicí týmových kolegů.

57km

Náskok osmi odvážlivců stále klesá. Za pár minut spadne pod tři minuty, Maciej Bodnar z Bory odvádí na čele hlavního balíku dobrou práci.

59km

Závěr technického sjezdu způsobil problémy také Andriji Ponomarovi, jenž měl velký problémy s udržením se na trati. Osmnáctiletý Ukrajinec nakonec situaci zvládl a vzápětí úspěšně dotáhl zbývající uprchlíky.

61km

V pelotonu došlo k nepříjemnému pádu, který nejhůře odnesl Manuel Belletti ze stáje EOLO-Kometa. Zůstává sedět na silnici a drží se za levou ruku.

63km

Po trávě si pár metrů střihl Matteo Sobrero z Astany. Poradil si výborně a hlavním polem se posunul do předních pozic.

65km

Čelní skupina začíná klesat techničtějším sjezdem. Momentálně čítá sedm členů, Andrij Ponomar z Ukrajiny zaostává o devět vteřin.

Piancanelli (vrchařská prémie 3. kategorie):

1. Vincenzo Albanese (EOLO-KOMETA) 9 bodů
2. Lars van den Berg (GROUPAMA – FDJ) 4
3. Simon Pellaud (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 2
4. Alexis Gougeard (AG2R CITROËN TEAM) 1

67km

Vincenzo Albenese si pojistil trikot pro nejlepšího vrchaře. Na vrcholu kopce Piancanelli zabral a van den Berg ani Pellaud zrychlení soka neakceptovali.

68km

Uprchlíci se blíží vrcholu stoupání. Pole vede Vincenzo Albanese, jehož se zachytili pouze Simon Pellaurd a Lars van den Bergh.

68km

Stoupání Piancanelli čítá první oběti. Z hlavního balíku vystoupil Caleb Ewan, jeden z velkých favoritů. Saganovi odpadl velký soupeř.

68km

Kopec také napoví, kteří sprinteři v cílovém prostoru zabojují o prvenství. O jejich utržení by měla usilovat především Bora pracující pro Petera Sagana, od nějž se očekává pohodové udržení v pelotonu.

70km

Denní únik za pár minut najede do prvních metrů nejlépe hodnoceného stoupání závodu. Na kopci Piancanelli bude bojovat o udržení trikotu pro nejlepšího vrchaře Vincenzo Albanese.

72km

Peloton stáhl ztrátu na denní únik pod čtyři minuty. Začíná být čím dál tím méně pravděpodobné, že by zvítězil jeden z osmi současných lídrů.

Canelli (rychlostní prémie):

1. Simon Pellaud (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 12 bodů
2. Samuele Zoccarato (BARDIANI CSF FAIZANE) 8
3. Samuele Rivi (EOLO-KOMETA) 6
4. Vincenzo Albanese (EOLO-KOMETA) 5
5. Andrij Ponomar (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 4
6. Taco van der Hoorn (WANTY) 3
7. Alexis Gougeard (AG2R CITROËN TEAM) 2
8. Lars van den Berg (GROUPAMA – FDJ) 1

76km

Osmička uprchlíků projela první prémií, jež byla sprinterského rázu. Pro 12 bodů si dojel Simon Pellaud. Toho se zachytil pouze Samuele Zoccarato, na Švýcara ale nestačil.

78km

Při průjezdu bufetem si Caleb Ewan nevybral úplně ideální stopu. Jeden ze soupeřů jej málem vystrčil ze silnici, proti druhém pak musel pořádně sklonit hlavu, aby nenarazil do jeho natažené pravé ruky s občerstvením.

80km

Domácího závodníka potkal Fausta Masnadu. Ital měl štěstí, že týmový vůz byl poblíž, po výměně zadního kola může začít stahovat nepatrnou ztrátu na hlavní balík.

82km

Na pár okamžiků si z pelotonu vystoupil Bauke Mollema z týmu Trek – Segafredo. Nizozemec se sušenkou posilnil pár kilometrů před nejtěžší pasáží dnešního dne.

84km

Pomalu, ale jistě se začíná cesta vlnit. V pelotonu se do předních pozic probojovali sprinteři, ti chtějí eliminovat hrozbu zapletení se do pádu.

86km

Deset kilometrů zbývá do první sprinterské prémie. Peter Sagan si do vysílačky ověřil, že nemá cenu bojovat, protože body si rozdělí jezdci v úniku.

88km

Náskok čelní osmičky zůstává kolem čtyř a půl minut. Jede podobné tempo jako peloton, který rozhodně nejede na plný plyn.

90km

V úniku se nachází také Vincenzo Albanese, který dnes bude usilovat o udržení trikotu pro nejlepšího vrchaře. Na kontě má tři body, každý z jeho soupeřů jej tak dnes má šanci předskočit.

92km

Hlavní balík projíždí užší cestou, ale vede si bez problémů. Cyklisté udělali dlouhý vláček, v němž je riziko pádu výrazně menší.

94km

Ticho před bouří, tak by se dala popsat aktuální situace na silnici. Dennímu úniku zbývá k najeto do prvního hodnoceného stoupání dnešního dne necelých osmnáct kilometrů.

96km

Peter Sagan působí ve středu pole pelotonu. V hlavním balíku pořád drží také Jan Hirt, ten se pohybuje v zadnějších pozicích.

98km

Pochvalu za dnešní výkon zaslouží i ukrajinský mladík Andrij Ponomar. Osmnáctiletý závodník je v osmnácti letech nejmladším účastníkem letošního Gira a stále se drží v úniku.

100km

Do konce závodu zbývá 100 kilometrů! Za pár minut budou mít cyklisté za sebou tu lehčí polovinu trati. Druhá nabízí tři vrchařské a dvě sprinterské prémie.

102km

Taco van der Hoorn přivedl spolubojovník do vinařského regionu, který zůstává součástí Asti. Peloton do tohoto prostoru dojede za čtvrt a půl minuty.

104km

Uprchlíci najeli do města Asti. Projíždí ulicemi, kde po kraji silnice stojí diváci a potleskem podporují odvahu úniku.

106km

Mezera mezi únikem a pelotonem zůstává čtyř a půl kilometrové, časově tato vzdálenost dělá okolo čtyř a půl minut.

108km

Denní únik nadále působí v osmi závodnících. Jeho členy jsou Alexis Gougeard (ACT), Simon Pellaud (ANS), Samuele Zoccarato (BCF), Vincenzo Albanese (EOK), Samuele Rivi (EOK), Lars van den Berg (GFC), Taco van der Hoorn (IWG) a Andrij Ponomar (ANS).

110km

Na trati se nyní nic moc zajímavého neděje. Peloton postupně snižuje manko, ale ne nijak závratně. Mohutnější mazání náskoku lze očekávat až v již zmíněných kopcích.

112km

Ještě osm kilometrů zbývá osmičlennému úniku do městečka Asti.

114km

První stoupání je na programu na 122. kilometru. Na kopec třetí kategorie vystoupají cyklisté 60 kilometrů před cílovým městem Canale.

116km

Peloton přidal, což se odráží i na náskoku osmičky uprchlíků. Ten po dlouhých kilometrech klesl pod pět minut.

118km

Pokud se podíváme na Petera Sagana a Jana Hirta, tak ti po celou dobu trvání etapy působí uvnitř pelotonu. Slovák dnes patří do role velkého favorita na vítězství, český závodník bude usilovat o dojetí v hlavním balíku.

120km

Výborného časovkáře Benedettiho vystřídal na čele pelotonu Maciej Bodnar. Polák z Bory šlápl do pedálů a během pár metrů stáhl z náskoku uprchlíků čtvrt minuty.

122km

S kruhovým objezdem si peloton poradil bez problémů. Polovina volila průjezd zleva, druhá zprava. Všichni účastníci zůstali v sedle.

124km

Za pár minut protne vedoucí osmička část trati, kterou absolvovala i včera. Po pár kilometrech ale přejde na jinou, kopcovitější cestu.

126km

Dárek v podobě vítězství by si určitě rád nadělil k zítřejším 23. narozeninám Samuele Rivi. Ital z týmu EOLO-Kometa je jedním z uprchlíků.

128km

Únik pracuje příkladně. Osmička cyklistů se pravidelně střídá, a proto drží více jak pětiminutový náskok.

130km

Tempo pelotonu převzala stáj INEOS. Její člen a vedoucí muž průběžného pořadí Filippo Ganna jede hned za pěticí týmových kolegů.

132km

Vzdálenost mezi uprchlíky činí 4500 metrů. Nadále platí, že náskok vedoucí osmičky pomalu, ale jistě padá. Blíží se pěti a půl minutám.

134km

Jan Hirt i Peter Sagan bez problémů zůstávají součástí pelotonu. Slovenský cyklista přijel na Giro sbírat etapové úspěchu, zatímco český závodník má být lídrem týmu Wanty, avšak už v prvních dvou etapách nabral na vedoucího Gannu přes minutu.

136km

Z úniku si na pár vteřin vystoupil Taco van der Hoorn, aby si z týmového vozu nabral občerstvení. Dostal jenom pro sebe, protože je v čelním složení jako jediný ze stáje Wanty.

138km

Únik momentálně jede rychlostí 41 km/h. Peloton disponuje o něco málo vyšším tempem, rychlost drží na 45 km/h.

140km

Déšť alespoň na pár minut ustál. Podmínky se očekávají proměnlivé po celou dobu trvání dnešní etapy, jež by měla proběhnout na mokré silnici.

142km

Pro připomenutí přinášíme složení vedoucí skupinky: Alexis Gougeard (ACT), Simon Pellaud (ANS), Samuele Zoccarato (BCF), Vincenzo Albanese (EOK), Samuele Rivi (EOK), Lars van den Berg (GFC) a Taco van der Hoorn (IWG), Andrij Ponomar (ANS).

144km

Náskok uprchlíků spadl pod šest minut. Lze očekávat, že peloton bude přidávat do tempa víc a víc, dovézt denní únik až do cíle se zdá býti nemožným úkolem.

146km

Čelo pelotonu i nadále okupuje Cesare Benedetti. Cyklista jezdící pro stáj Bora stahuje manko k šesti minutám, za ním je početná skupina INEOSu.

148km

Postupně stahovat manko úniku by měl být cíl i pro stáj INEOS, která brání růžový trikot pro Gannu. Jak již bylo zmíněno, tak hlavním důvodem je Lars van den Berg, jehož manko v celkovém pořadí činí 52 sekund.

150km

Závodníkům fouká vítr do zad rychlostí 5-6km/h, což by závodníky nemělo nijak významně rozhodit. Hlavně ne v první polovině závodu, která je po rovině.

152km

Vedoucí postavení v úniku převzal Taco van der Hoorn. Sedmadvacetiletý udržuje náskok na peloton nad šesti minutami.

154km

Ne čele hlavního pole pracuje Cesare Benedetti z Bory. Tento Ital dnes bezpochyby jede pro Petera Sagana.

156km

Ve vrchařské soutěži bude chtít navýšit náskok na čele Vincenzo Albanese. Závodník ze stáje EOLO-Kometa je členem denního úniku a podle svých slov se cítí v dobré formě.

158km

Vzhledem k nepřízni počasí zavání nebezpečím pádu každá ostřejší zatáčka. Zatím si však cyklisté se všemi nástrahami poradili bez problémů.

160km

Bez problémů se v hlavním balíku drží Peter Sagan, jeden z největších favoritů na vítězství. V pelotonu figuruje i jediný český reprezentant Jan Hirt.

162km

Cyklisté najeli do městečka Cigliano. Na čele pokračuje osmičlenná skupina, jež má k dobru na peloton šest a půl minuty.

164km

Peloton se začíná srovnávat do smysluplné formace. Náskok uprchlíků začal stoupat velkou rychlostí, proto je na čase ztrátu ustálit na určité hodnotě.

166km

Stojí za připomenutí, že dnešní etapa má tři kategorizovaná stoupání, kromě toho i dvě sprinterské prémie. Veškeré body se budou rozdávat až ve druhé polovině.

168km

Do růžového dresu se virtuálně oblékl. Belgičan po druhé etapě ztrácel na vedoucího Gannu dvaapadesát vteřin, aktuálně na něj má k dobru přes pět minut.

170km

Manko pelotonu nepřestalo narůstat. Před malou chvíli přesáhlo tři a půl minuty, únik zatím spolupracuje velmi dobře.

172km

Týmově se zachoval Simon Pellaud, který počkal na Ponomara a společně rychleji dostihli vedoucí skupinku. Ukrajinec kolegovi za odměnu dojel pro bidon.

174km

O dostižení úniku usiluje ukrajinský závodník Andrij Ponomar. Nejmladší účastník letošního Gira momentálně zaostává za uprchlíky o čtvrt minuty.

176km

Únik má následující složení: Alexis Gougeard (ACT), Simon Pellaud (ANS), Samuele Zoccarato (BCF), Vincenzo Albanese (EOK), Samuele Rivi (EOK), Lars van den Berg (GFC) a Taco van der Hoorn (IWG).

178km

Hlavní pole opouští Biellu a vydává se jižním směrem. Vepředu se nakonec utvořil sedmičlenný únik, který postupně navyšuje náskok na peloton.

180km

Dnešní etapa je jako dělaná pro Petera Sagana, který po právu patří mezi největší favority na vítězství. V boji o prvenství musíme počítat i s Calebem Ewansem.

182km

Již zmíněné duo dojelo dalších šest cyklistů a vypadá to, že došlo k utvoření denního úniku. Peloton je v klidu, neboť vepředu není žádný cyklista bojující o celkové pořadí.

184km

Dopředu vystartoval Taco van der Hoorn a ještě jeden jezdec z týmu AG2R Citroën. Tato dvojice si vytvořila drobný náskok, který ale po pár metrech přestala navyšovat.

186km

Na druhou stranu ovšem v Bielle poprchává a předpokládá se, že by mokrá silnice měla provázet většinu dnešního dne. Tato skutečnost by zase měla hrát do karet úniku, pokud se samozřejmě nějaký vytvoří.

188km

V neprospěch uprchlíků hraje fakt, že prvních 120km pojedou závodníci po rovině, až v závěrečné pasáži se začne cesta více vlnit a těšit se můžeme i na tři hodnocená stoupání.

190km

Nervozita za autem rozhodčího stoupala s blížícím se začátkem etapy víc a víc. Start etapy už byl odmáván a bude zajímavé sledovat, kdo vystartuje do úniku.

Třetí etapa oficiálně odstartovala.

Závodníci nasedli na kola a jedou za doprovodným autem. K oficiálnímu startu třetí etapy italského Gira dojde za deset minut.

Etapa

I ve třetí etapě pojedou cyklisté v okolí Turína, ale čeká na ně o poznání těžší práce. Jedná se o z poloviny rovinatou a z druhé poloviny o zvlněnou etapu. Jezdci zpočátku pojedou po rovině, ale poté, co projedou městečkem Canelli, na ně čekají tři kategorizovaná stoupání, jedno třetí kategorie a dvě kategorie čtvrté. Do cíle dojedou závodníci po asfaltu a mírně do kopce.

Průběžné pořadí po druhé etapě:

1. Filippo Ganna (INEOS) 4h29:53
2. Edoardo Affini (JUMBO-VISMA) +0:13
3. Tobias Foss (JUMBO-VISMA) +0:16
4. Remco Evenepoel (QUICK-STEP) +0:20
5. Joao Almeida (QUICK-STEP) +0:20
6. Rémi Cavagna (QUICK-STEP) +0:21
7. Jos Van Emden (JUMBO-VISMA) +0:21
8. Max Walscheid (QHUBEKA) +0:22
9. Matthias Brändle (ISRAEL START-UP) +0:25
10. Gianni Moscon (INEOS) +0:26
11. Aleksandr Vlasov (ASTANA) +0:30
12. Alberto Bettiol (EDUCATIO – NIPPO) +0:29
13. Jonathan Castroviejo (INEOS) +0:30
14. Alex Dowsett (ISRAEL START-UP) +0:30
15. Maciej Bodnar (BORA) +0:31
...
51. Peter Sagan (BORA) +0:44
130. Jan Hirt (WANTY) +1:09

Všem fanynkám a fanouškům silniční cyklistiky přeju krásné pondělní odpoledne! Vítám vás při sledování 3. etapy Gira d’Italia, která začne v Bielle a skončí v Canale.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:30.