Basketbalisté Nymburka porazili italské Sassari i ve druhém letošním vzájemném utkání – tentokrát jasně 91:73. Svěřenci trenéra Amiela, kteří měli už před zápasem jistý postup do Final 8, zapsali v osmifinálové skupině L čtvrté vítězství a zahrají si už ve čtvrtek se španělskou Zaragozou o konečné první místo. Duel začal velkou kanonádou, v níž útoky převyšovaly obrany. S postupem času tempo postupně opadalo a duel se začal spíše dohrávat. Střelecky nejaktivnějším hráčem zápasu byl s 21 získanými body Omar Prewitt.

Konec zápasu.

39:56

Martin Kříž udělal za povedeným zápasem tečku tříbodovou ranou o desku.

39:32

Jason Burnell zasmečoval.

39:25

Jakub Tůma promarnil dva trestné hody. Za tohoto stavu ho to ale mrzet nemusí.

38:36

Filip Krušlin zkorigoval skóre třemi úspěšnými trestnými hody Ty zahrával po faulu Tůmy. Závěr zápasu je dost rozkouskován.

38:18

Petr Šafarčík skóroval z trestného hodu.

37:52

Nymburští v závěru polevili. Na stovku dnes útočit nebudou.

37:17

Domácí krásně vykombinovali nymburskou obranu. Akci zakončoval zpod koše Jason Burnell.

36:52

Aktivní Kaspar Treier znovu dotlačil balon do koše.

36:28

Po Prewittově faulu proměnil dva trestné hody i Kaspar Treier.

35:37

Martin Kříž tentokrát při exekuci trestných hodů stoprocentní.

35:22

Další technická chyba na straně Sassari. Omar Prewitt trestal bodem.

34:58

Martin Kříž selhal po Bendžiusově faulu při střelbě trestných hodů. Nebyl z toho ani bod.

34:31

Lukáš Palyza odpověděl střelou z levé strany palubovky stejnou mincí. Další trojka.

34:10

Kaspar Treier střílel metr před tříbodovou hranicí přesně.

33:48

Po technické chybě Bilana proměnil Omar Prewitt trestný hod.

33:21

Po deváté ztrátě Sassari následuje oddechový čas.

32:57

Kříž nedosáhl na balon, zachytil jej ale na kraji palubovky Lukáš Palyza. Ten si poté našel cestičku do koše.

32:01

Bendžiusovi odpískána technická chyba. Vojtěch Hruban ji potrestal šestkou.

31:24

Domácí teď zřejmě budou střílet z každé pozice. Filip Krušlin byl bráněn, přesto trefil přesnou trojku.

31:01

Kaspar Treier z výskoku snižuje. Rozdíl je ale propastný.

30:49

Jakub Tůma byl faulován při trojce z levého růžku palubovky. Díky proměněnému trestnému hodu zaznamenal na jeden zátah rovnou čtyři body.

30:11

Filip Krušlin proměnil dva trestné hody po faulu Lukáše Palyzy.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:23

Další šestky Dinama. Toni Katič proměnil obě dvě.

29:05

Do konce předposlední čtvrtiny schází méně než minuta a nutno konstatovat, že tempo trochu opadlo. Kaspar Treier nyní proměnil jeden trestný hod ze dvou.

28:11

Nymburk po oddechovém čase pořádně prostřídal. Hayden Dalton zakončoval po doskoku.

27:51

Balon se postupně dostal na pravou stranu, odkud trefil Eimantas Bendžius další trojku. Pokusy z dlouhých vzdáleností jsou teď hodně častým jevem.

27:00

Palyzovi byly odpískány tři minuty před třetí sirénou kroky.

26:39

Kaspar Treier mířil po přihrávce Gentileho za tři body.

26:20

Omar Prewitt zasmečoval. Teď se český celek v útoku znovu slušně rozjel. Na programu je další domácí time-out.

25:38

První úspěšná střela z pole v podání Petra Šafarčíka a rovnou za tři body.

25:28

Eimantas Bendžius rovněž za tři body.

25:06

Šafarčík našel zadovkou na tříbodovém oblouku Daltona a ten vystřelil další trojku.

24:29

Další bodík přidal Jakub Tůma ze značky trestného hodu.

24:06

Teď už ano. Hayden Dalton a úspěšná trojka.

23:35

Už to není taková ofenzivní podívaná, jako v první půli. Za tři body zkoušeli střílet Bendžius s Palyzou. Stav se ani na jedné straně nezměnil.

23:05

Hayden Dalton se prosmýkl mezi několika nedůraznými protihráči až ke koši. Nymburk vede o 19 bodů a domácí reagují oddechovým časem.

22:42

Omar Prewitt oklamal domácí obranu a posadil balon do koše.

22:37

Hruban v nájezdu z levé strany zblokován Burnellem. O chvíli později netrefil stejný hráč Nymburka ani dvě střely z tříbodové distance.

21:31

Miro Bilan skóroval z otočky ze střední části palubovky. Pro jindy oporu Dinama jde o teprve první koš ze hry.

21:09

Hayden Dalton proměnil po faulu Bilana jeden trestný hod ze dvou.

20:26

Druhý koš Jasona Burnella v tomto utkání. Docílil ho ve výskoku z otočky.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 21:31.

V italském Sassari se hraje tak trochu bezstarostný basketbal, při němž oba útoky převyšují obrany. Nymburk nastřílel v prvním poločase celých 54 bodů a půjde do druhého poločasu s vysokým náskokem 18 bodů. Jestliže považovali bookmakeři sázkových kanceláří Dinamo za favorita, zatím se to na palubovce nepotvrzuje. Středočeši, kteří jsou již jistými postupujícími do Final 8, míří za čtvrtou výhrou ve skupině.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:24

Omar Prewitt podržel balon a poté nasadil k sólovému průniku přes Bilana až do koše.

18:41

Nepřesnou střelu Palyzy doskakoval Martin Kříž a bleskově se zorientoval.

18:13

Stefano Gentile střílel z pravé strany o desku. Dva body pro Dinamo.

17:59

Bilanův faul potrestal Omar Prewitt dvěma body ze značky šestek.

17:39

Stefano Gentile se zastavil s míčem před tříbodovou čárou a z levé strany zacílil na konci protiakce přesně.

16:15

Lukáš Palyza zakombinoval s Petrem Bendou a po zpětné přihrávce trefil metr před lajnou trojku přes Bilana.

15:48

Eimantas Bendžius zakončoval se štěstím rychlý domácí protiútok. Oren Amiel následně reaguje oddechovým časem.

15:34

Po třetím faulu Zimmermana zužitkoval Miro Bilan jeden trestný hod ze dvou. Je to jeho vůbec první bod v utkání.

15:20

Lukáš Palyza ze středu palubovky těsně minul trojku.

14:28

Ethan Happ protlačil balon zpod koše až do něj.

13:58

Na druhé straně mířil přesně Petr Šafarčík.

13:39

Po Spissuově nepřesné trojce se balon dostal k Ethanu Happovi, který z běhu střílel přes clonící protihráče.

13:08

Tentokrát zkoušel trojku sám Tůma, na dva přesné pokusy z úvodní čtvrtiny ale nenavázal.

12:41

Tůma našel hezkou přihrávkou za tříbodovým obloukem Omara Prewitta a ten vyčaroval trojku.

12:20

Ethan Happ zakončoval z otočky kousek od koše přesně.

12:00

A další blesková protiakce Nymburka, kterou znovu vyšperkoval Vojtěch Hruban smečí! Domácí celek si bere vcelku logicky oddechový čas.

11:40

Vojtěch Hruban získal balon a zakončil samostatný únik smečí.

11:21

Po nesportovním faulu Katiče proměnil Vojtěch Hruban další dva trestné hody.

11:08

Hayden Dalton proměnil dvě šestky.

10:13

Sassari vstoupilo do druhé části hry trojkou, o kterou se postaral Filip Krušlin.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:59

Martin Kříž trefil oba trestné hody. Nymburk si do druhé části hry odnese třináctibodové vedení.

09:59

Ethan Happ proměnil jen jeden trestný hod. Po tom druhém se ještě Kaspar Treier dopustil faulu na Kříže. To je bizarní situace, po které se bude opět zkoumat video. Aneb co všechno se může v basketbalu stát za pouhou vteřinu...

09:59

Martin Kříž se v samém závěru čtvrtiny dopustil zbytečného taktického faulu a daroval Sassari dva trestné hody. Ještě se zkoumá video, nějaké desetiny ale do sirény skutečně chyběly.

09:23

Rovněž Martin Kříž zužitkoval oba trestné hody. Hraje se v obrovském tempu bez výraznějšího přerušování.

09:15

Ethan Happ na druhé straně zasmečoval.

09:01

Následovaly dva trestné hody Petra Šafarčíka, který byl faulován pod košem po skvělém pasu Tůmy. Prvně jmenovaný obě šestky proměnil.

09:00

Na nymburské desetibodové vedení reaguje lavička Dinama oddechovým časem.

08:19

Po nepřesné italské trojce přišel rychlý nymburský protiútok. Na jeho konci byl z dvojtaktu zakončující Martin Kříž.

07:49

Palyza uvolnil přihrávkou na levou stranu Petra Bendu. Ten střílel s přešlapem za dva body.

07:21

Po chybě v hostující rozehrávce zakončil protiútok Sassari Eimantas Bendžius.

06:29

Ethan Happ se obtočil kolem bránícího protihráče a z levé strany dostal balon do koše.

06:12

Omar Prewitt zůstal nehlídaný v rohu palubovky a využil toho náramně. Tři body pro Nymburk.

05:40

Na protějším konci palubovky kontroval Stefano Gentile.

05:33

Omar Prewitt si převzal přihrávku z levé strany a vykouzlil další trojku.

05:24

Zatím sledujeme hodně ofenzivní podívanou. První dnešní body zaznamenal z výskoku Lukáš Palyza.

04:41

Eimantas Bendžius se v krátkém sledu opět prosadil – tentokrát za tři body.

04:21

Omar Prewitt se z levé strany prodribloval až do koše.

03:44

Nekompromisní zakončení Eimantase Bendžiuse, který mohl zasmečovat.

03:09

Po útočném doskoku Tůmy si prostor udělal Hayden Dalton a ze středu palubovky trefil dva body.

02:44

Rychlý italský protiútok zakončil trojkou z levého růžku hrací plochy Marco Spissu.

02:03

Jakub Tůma přidává další úspěšnou trojku!

01:31

Jakub Tůma vstoupil do zápasu velmi dobře. Po dalším přesném zakončení už je na pěti bodech.

01:22

Za Sassari reaguje po rychlé akci Jason Burnell.

00:53

Další dva nymburské body obstaral z nájezdu na koš Hayden Dalton.

00:17

Nymburk jde na italské palubovce do vedení. Nejprve se zdálo, že Jakub Tůma střílel s přešlapem, nakonec mu byla dodatečně střela opravena na tři body.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Dinamo Sassari: Bendžius, Happ, Katič, Krušlin, Treier, Bilan, Burnell, Chessa, Gandini, Gentile, Re, Spissu

ERA Basketball Nymburk: Benda, Kříž, Palyza, Šafarčík, Tůma, Dalton, Harding, Hruban, Kovář, Prewitt, Rylich, Zimmerman

Rozhodčí: Viator (FRA), Yilmaz (TUR), Kozlovskis (LAT).

První letošní vzájemný duel obou týmů byl nesmírně dramatický. Nymburk prohrával před necelým měsícem na domácí palubovce ještě ve třetí čtvrtině o celých 14 bodů, nakonec ale zápas otočil poslední střelou utkání na konečných 90:89.

Nymburk odehrál minulý týden hned dvě pohárová utkání. Po dvoutýdenní karanténě zaviněné nákazou koronavirem se nejprve blýskl skvělým obratem proti německému Bambergu. S tím prohrával ve druhé čtvrtině rozdílem 18 bodů, přesto nakonec zvítězil na neutrální palubovce v Bosně 91:80. Ve čtvrtek, o pouhé dva dny později, pak Středočeši podlehli 71:90 vedoucí Zaragoze, přesto mohli slavit postup mezi finálovou osmičku, neboť Bamberg v souběžně hraném klání porazil Sassari a ani jeden z celků už se nemůže před Nymburk dostat. Trenéru Amielovi bude opět chybět Belgičan Retin Obasohan, který už se ale postupně vrací k trénování. Ostatní hráči by měli být k dispozici.

Dinamo Sassari je po čtyřech odehraných zápasech bez šance na postup, neboť dosud ani jednou nevyhrálo. Italský klub podlehl dvakrát Zaragoze (83:95 a 88:105), o bod Nymburku (89:90) a naposledy minulý týden Bambergu (86:92). „I když už my máme postup a Sassari nemá o co hrát, tak si nemyslím, že to podle toho bude na hřišti vypadat. Sassari nám má co vracet. Čekám, že do zápasu půjdou jak blázni a budou chtít urvat první výhru, aby to nevypadalo, že byli ve skupině do počtu, což nebyli,“ prozradil pro klubový web Nymburka pivot Luboš Kovář. Pozor si bude muset se spoluhráči dát zejména na chorvatského reprezentanta Mira Bilana. 213 centimetrů vysoký "obr" je co do počtu nastřílených bodů osmým nejlepším hráčem letošního ročníku Ligy mistrů.

Hezký úterní večer. Basketbalisty Nymburka čeká páté vystoupení v rámci osmifinálové skupiny L Ligy mistrů. Šestnáctinásobní čeští šampioni, kteří si minulý týden zajistili postup do Final 8, se tentokrát představí na palubovce italského Sassari. Ve hře je prestiž a šance bojovat o konečné první místo ve skupině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.