Z tohoto nervy drásajícího duelu je to všechno. Děkujeme, že jste ho sledovali spolu s námi a u basketbalu zase někdy na viděnou.

Nymburk si v tabulce skupiny B polepšil na druhou pozici. Pokud situace dovolí, měl by se příští týden utkat šestnáctinásobný český mistr na domácí palubovce s kyperským Keravnosem, který v aktuálním ročníku Ligy mistrů ještě nevyhrál.

Nejlepším střelcem utkání se s dvaceti nastřádanými body stal domácí Berk Ugurlu. Ani střelci Nymburka ale nezůstali příliš pozadu. Hayden Dalton s Retinem Obasohanem nasbírali jen o bod méně (19), sedmnácti body pak podpořil vítězství českého celku Vojtěch Hruban.

Nymburk vstoupil do utkání s tureckým favoritem bravurně, když si zejména zásluhou povedené první čtvrtiny vypracoval až šestnáctibodové vedení. Před poločasovou přestávkou ale začali hosté ve větší míře chybovat a Bursa se přiblížila na rozdíl pěti bodů. Na zlepšený výkon navázali basketbalisté Tofasu také po změně stran, kdy se přes Nymburk prohnali a během chvilky vedli rovnou o deset bodů. Zdálo se, že českému zástupci v soutěži ujíždí vlak podobně jako před týdnem v Dijonu, svěřenci kouče Amiela ale nesložili zbraně a proměnili závěr zápasu v obrovské drama! To dospělo po výsledku 81:81 až do divokého prodloužení, jehož koncovku zvládli o chloupek lépe Středočeši. Ti tak po triumfu 96:93 zaznamenali premiérové letošní vítězství v Lize mistrů a budou se domů vracet s úsměvy na rtech.

Konec zápasu.

44:59

Zodpovědnost vzal na sebe DeVaughn Akoon-Purcell, který mohl potrestat zaváhání nymburské obrany, druhé prodloužení si ale nevynutil. Jeho trojka v koši neskončila, Nymburk si odveze domů vítězství!

44:56

Vojtěch Hruban proměnil jeden trestný hod. Bursa musí střílet z větší distance.

44:55

Berk Ugurlu totálně pokazil první šestku. Tu druhou trefil a následoval okamžitý faul na Hrubana.

44:51

Sean Kilpatrick fauloval Omara Prewitta a ten přiblížil Nymburk výhře, když proměnil oba trestné hody!

44:45

Hosté stále nemají vyhráno. Sean Kilpatrick komplikuje Nymburku situaci důležitou trojkou. Po ní si Středočeši berou oddechový čas. Očekávat lze domácí faul.

44:36

Opět skvělý Retin Obasohan! Teď na sebe navázal protihráče, aby znovu nasadil k rychlému průniku pod koš.

44:19

DeVaughn Akoon-Purcell dává jednu šestku ze dvou. Po druhém pokusu Nymburští doskočili a mohou udělat velký krok k triumfu.

44:15

Retin Obasohan doskočil míč v obraně a rozjel postupný útok Nymburka, který poté i zakončil. Z tříbodové distance se každopádně neprosadil.

43:24

Berk Ugurlu střílel s koncem limitu úplně mimo. Míč se ani neotřel o obroučku.

43:09

Retin Obasohan zažehnul tryskové motory a prodral se středem palubovky až do koše! Nymburk vede o tři body, Bursa si bere timeout.

42:39

V krátkém sledu trojí střelecká zakončení na straně Nymburka, ani jeden pokus se ovšem do koše nevešel.

42:01

Jeremy Simmons zazdil po Bendově faulu oba trestné hody. Prewitt doskočil a Nymburk může útočit.

41:36

Hosté jdou do vedení! Akcie Nymburka posílil po přihrávce Obasohana Vojtěch Hruban.

41:10

Drama pokračuje. Petr Benda trefil důležitou trojku a dostává Nymburk na rozdíl bodu.

40:52

Hodně plodná úvodní minuta prodloužení. Sean Kilpatrick teď přidal dokonce čtyři body, když byl při úspěšné trojce o desku faulován a házel ještě šestku.

40:42

Na druhé straně se blýskl Retin Obasohan košem s faulem. Tři body pro Nymburk!

40:32

Chyba v nymburské obraně! Po neproměněném trestném hodu se k doskoku dostal Jeremy Simmons a zavěsil míč do koše.

40:31

Hayden Dalton fauloval Nuniho Omota. Ten proměnil jeden trestný hod.

40:30

Tříbodové střely zkoušeli Sean Kilpatrick a Vojtěch Hruban. Ani na jedné straně se stav nezměnil.

40:01

Začalo prodloužení.

Čtyřicet minut utkání mezi Bursou a Nymburkem o vítězi nerozhodlo, a tak si užijeme minimálně jedno pětiminutové prodloužení.

40:00

Čtvrtá čtvrtina skončila.

39:59

Nymburk mohl rozhodnout! Vojtěch Hruban střílel metr před tříbodovým obloukem, balon ale zazvonil o obruč!

39:26

Omar Prewitt procpal se štěstím míč přes blokujícího Kilpatricka a srovnává na 81:81!

39:12

Berk Ugurlu vystřelil přes dotírajícího Prewitta a vyčaroval veledůležitou trojku! Výhoda se přesouvá na stranu Tofasu. Trenér Oren Amiel reaguje oddechovým časem. Tahle minuta bude zřejmě ještě hodně dlouhá!

38:37

Nymburk opět vede. Omar Prewitt proměnil jeden trestný hod. Škoda, že druhým pokusem zařízení minul.

38:14

Nuni Omot se protáhl z úhlu až pod koš a vyrovnává na 78:78!

38:00

Berkan Durmaz se vyfauloval na Haydenu Daltonovi. Američan poté proměnil jeden trestný hod.

37:41

DeVaughn Akoon-Purcell se nejprve natáhl na palubovce a o chvíli později se blýskl i úspěšnou dvoubodovou střelou.

37:15

Teď je to na palubovce velký boj. Na obou týmech je v zakončení patrná nervozita. Jde opravdu o hodně.

36:35

Muhsin Yasar měl pod košem jasnou pozici, přesto neskóroval. Velká chyba dává možnost Nymburku znovu odskočit!

36:10

Krásná souhra Nymburka skončila technickým košem Martina Kříže.

35:36

Tofas Bursa si bere další prostor na týmovou poradu. Jak tohle nervy drásající střetnutí dopadne?

35:19

Domácí nedali trojku, mohli ale po odrazu znovu útočit. DeVaughn Akoon-Purcell na sebe navázal hned tři protivníky, přesto dokázal zacílit přesně.

34:26

Retin Obasohan ukořistil míč Kilpatrickovi a zakončil svůj únik smečí! Belgická posila Nymburka je v závěru duelu hodně vidět!

34:06

Teď si ale Retin Obasohan pořádně vylepšil statistiky zahrávání trestných hodů. Poté, co byl faulován před tříbodovým obloukem, proměnil všechny tři šestky!

33:49

Retin Obasohan opět proměnil jen jeden trestný hod ze dvou.

33:30

Nuni Omot si poradil v rohu palubovky s clonícím protihráčem a trefil trojku.

33:09

Oddechový čas pro tým Tofas Bursa. Závěr zápasu slibuje velké drama.

33:09

DeVaughn Akoon-Purcell netrefil trojku. Nymburský protiútok zakončil svou první dnešní střelou z pole Retin Obasohan. Je srovnáno!

32:38

Nakonec je z toho pouhý bodík. Retin Obasohan házel šestky, i tentokrát ale uspěl jen z padesáti procent.

32:22

Bursa nestihla zakončit v požadovaném čtyřiadvacetisekundovém limitu. Nymburk může útočit na další snížení, ne-li rovnou vyrovnání!

31:55

Benda položil míč na koš a dílo dokonal smečí Hayden Dalton.

30:46

Po krátké přihrávce Obasohana vystřelil dva body Petr Benda.

30:32

Nymburk by se potřeboval přiblížit, Jeremy Simmons je ale proti.

30:14

Benda našel na levé straně volného Haydena Daltona a ten jeho pas zužitkoval ve dva body.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:58

Třetí čtvrtinu zakončil Semaj Christon, jehož tříbodový pokus se od obruče odrazil zpět do hřiště.

29:14

Retin Obasohan proměnil po Ugurluově faulu jeden trestný hod ze dvou.

29:02

Jeremy Simmons si mohl na druhé straně zasmečovat. Tofas hraje v obrovské pohodě.

28:48

Po Daltonově přihrávce zúročil své zkušenosti Petr Benda.

28:33

Berk Ugurlu se protancoval útočnou polovinou až do zakončení. Pěkná individuální akce.

27:49

Nájezd Martina Kříže přináší další dva body pro Nymburk. Středočeši ještě neskládají zbraně.

27:37

Domácí jsou při chuti. Berk Ugurlu dostal na tříbodovém oblouku až příliš prostoru a ukázkově trestal.

27:23

Martin Kříž skvěle zareagoval na slabší střelu Hardinga, vzal si pod košem balon a efektivně zakončil.

26:42

Momentálně se nehraje. Sean Kilpatrick zřejmě špatně došlápl a musí být ošetřen. Vypadá to na bolest v oblasti kotníku.

26:06

Obasohan předal balon Haydenu Daltonovi a ten obstaral desátou nymburskou trojku.

25:52

Tak to je hodně studená sprcha! Vojtěch Hruban ztratil balon a Berk Ugurlu zakončil další z úniků košem s faulem. Je to za tři body.

25:12

Hráčů v zelených dresech je teď plná hala. Stejně jako před týdnem proti Dijonu začíná Nymburku po přestávce ujíždět vlak. Na Akoon-Purcellův brejk reaguje hostující lavička oddechovým časem.

24:46

Z levého růžku palubovky vypálil přesně Berkan Durmaz. Bursa vede o pět bodů.

24:09

Nájezd na koš v podání Jeremyho Simmonse přináší tureckému favoritovi další dva body.

23:45

Zpod koše se prosadil Jakub Tůma.

23:24

Berk Ugurlu se prosmýkl pod koš z pravé strany a se štěstím skóroval. Bursa jde do vedení.

22:49

Na protějším konci hrací plochy se nenechal zahanbit DeVaughn Akoon-Purcell a odpověděl stejnou mincí. Je znovu srovnáno.

22:22

Nymburské čekání na koš ukončil Hayden Dalton. A je to rovnou za tři body.

22:00

Střelecké trápení Nymburka nezvládli ukončit Dalton s Hrubanem. Následně bylo pískáno a míč je přiřknut domácím.

21:35

A teď už je dokonce vyrovnáno! Tofas začal tam, kde před pauzou skončil. Z výskoku se prosadil opět Jeremy Simmons.

21:35

Jeremy Simmons snižuje na rozdíl pouhých dvou bodů.

21:02

Po faulu Daltona házel DeVaughn Akoon-Purcell dvě šestky. Proměnil jen tu první.

20:41

Nájezd Jakuba Tůmy změnou skóre neskončil. Dopředu můžou jít Turci.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Basketbalisté Nymburka vstoupili do utkání na palubovce tureckého favorita skvěle. I díky velké úspěšnosti střelby z tříbodové vzdálenosti odskočili svěřenci kouče Amiela Burse až na šestnáctibodový rozdíl, ten se ale před poločasovou pauzou začal přeci jen smrskávat. Budou to tak určitě hosté, kdo více ocení přestávku jakožto prostor pro nabrání sil a vyslechnutí si taktických pokynů. Před druhou polovinou je nicméně zápas zcela otevřený.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:58

Daltonovi byly pískány kroky, a tak vedla poslední útok druhé čtvrtiny Bursa. Berk Ugurlu pálil se sirénou, trojka z toho ale naštěstí pro Nymburk nebyla.

19:22

Hra pokračuje. DeVaughn Akoon-Purcell střílel s koncem časového limitu nepřesně. Po útočném faulu Omota může útočit Nymburk.

19:08

Krátce poté, co se rozběhla poslední minuta druhé části hry, si vzal domácí tým oddechový čas.

18:46

DeVaughn Akoon-Purcell byl na konci dalšího rychlého protiútoku Bursy faulován Křížem. Následovaly dva proměněné trestné hody.

18:26

Christon oslovil prudkou přihrávkou o zem rozběhnutého Berka Ugurlua a už je to jen o sedm bodů!

17:57

Vojtěch Hruban šikovně ošálil protihráče, místo střely ale zvolil přihrávku na obsazeného Martina Kříže. To je škoda.

17:35

Jakub Tůma přišel o balon a Berk Ugurlu znovu trochu umazal z nymburského náskoku. Trenér Amiel si vybírá další oddechový čas a pokusí se své svěřence trochu uklidnit.

17:21

Dva body Nuniho Omota. Ten je zatím s osmi body nejlepším střelcem domácího celku.

16:25

Ugurlu zachytil se štěstím odražený míč a našel na levé straně osamoceného DeVaughna Akoon-Purcella, který třemi body snížil.

15:58

Omar Prewitt dostal nabito do rohu palubovky a vykouzlil úspěšnou trojku.

15:31

DeVaughn Akoon-Purcell trefil pod koš pronikajícího Vojtěcha Hrubana. Ten jeho osobní chybu potrestal dvěma trestnými hody.

14:32

Bursa se dostala do rychlého protiútoku. Berk Ugurlu okořenil svůj sprint dvěma body. Oddechový čas si tentokrát bere kouč Nymburka Oren Amiel.

13:48

Sean Kilpatrick hezky uvolnil na levé straně Muhsina Yasara a ten se pověsil do koše. Navíc to bylo s faulem, a tak posléze proměnil ještě trestný hod.

13:29

Domácí kouč Hakan Demir reaguje na situaci prvním oddechovým časem.

13:29

Semaj Christon ztratil balon a Nymburk přešel do rychlého protiútoku. Na jeho konci byl z dvojtaktu zakončující Vojtěch Hruban.

12:22

Konukovo zakončení dopíchl do koše Muhsin Yasar.

12:01

Vojtěch Hruban za tři body! Nymburk vede už o šestnáct bodů!

11:40

Nuni Omot se řítil na koš, po cestě však zboural stojícího Bendu. Je pískáno ve prospěch českého klubu.

11:22

Retin Obasohan fauloval při zakončení Semaje Christona. Ten byl při exekuci šestek stoprocentní.

10:51

Petr Benda a jeho další trojka! Tentokrát navigoval balon ze středu palubovky, kde opět dostal spoustu prostoru.

10:34

Z větší vzdálenosti se prosadil na opačném konci palubovky rovněž Mert Konuk.

10:18

Nymburku to střílí i po přestávce! Kříž našel kolmou přihrávkou na levé strany Petra Bendu a ten přispěchal s další trojkou!

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:58

Martin Kříž obdržel kousek od koše další libovou nahrávku, tentokrát z rukou Obasohana. Výsledkem je stočený balon v obroučce a dvanáctibodový náskok Nymburka!

09:37

Trojka na straně Tofasu. Jejím autorek Keňan Nuni Omot.

09:15

Harding našel na středu palubovky volného Martina Kříže a ten se trefil hezky o desku.

08:31

Čtvrtá nymburská trojka z celkových sedmi pokusů! Tentokrát se trefil Martin Kříž.

07:59

Po nedovoleném zákroku Merta Konuka obstaral Retin Obasohan dva body ze značky trestných hodů.

07:54

Domácí celek opět snižuje. Alihan Demir sice netrefil trojku, míč se ale odrazil k Muhsinu Yasarovi, jenž hbitě zareagoval a přidal alespoň dva body.

07:01

Nehlídaný Nuni Omot dostal balon na pravé křídlo a snižuje úspěšnou trojkou.

06:40

Omar Prewitt proměnil dva trestné hody.

06:31

Alihan Demir zkoušel v časové tísni tříbodovou střelu, v koši ale neskončila. Tofas zatím trefil jedinou trojku ze čtyř.

05:13

Berkan Durmaz se obtočil kolem Obasohana a z pravé strany palubovky zaznamenává své první dnešní body.

04:42

Benda našel pod košem Haydena Daltona a ten už měl snadnou úlohu.

04:29

Do statistik se zapisuje po zdařilém průniku DeVaughn Akoon-Purcell.

03:58

Na druhé straně bleskově odpověděl stejnou mincí Vojtěch Hruban.

03:49

Jeremy Simmons se s míčem prodral pod koš a snižuje.

03:22

Stephen Zimmerman vybojoval v obraně balon pro Omara Prewitta a ten přidal ze středu palubovky další trojku.

02:59

Nymburk prožívá skvělý vstup do utkání. Jeremy Simmons fauloval Haydena Daltona při tříbodové střele, a tak se házely první trestné hody. Američan ve službách Nymburka proměnil všechny tři pokusy!

02:36

Hayden Dalton obral o míč Durmaze a mašíroval si to středem palubovky na koš. Ten sice nedal, o chvíli později ale balon dotlačil do koše Vojtěch Hruban.

01:33

Prewitt trojku nedal, o chvíli později ale mířil přesně přes clonícího protihráče Hayden Dalton.

00:45

Po zpětné přihrávce Ugurlua střílel z tříbodového oblouku přesně rovněž Sean Kilpatrick.

00:22

Nymburský ostrostřelec Vojtěch Hruban zahájil zápas trojkou z pravé strany palubovky.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Tofas Bursa: Akoon-Purcell, Christon, A. Demir, E. Demir, Durmaz, Kilpatrick, Konuk, Omot, Simmons, Tuna, Ugurlu, Yasar

ERA Basketball Nymburk: Dalton, Hruban, Prewitt, Tůma, Zimmerman, Benda, Harding, Jirák, Kovář, Kříž, Obasohan, Rylich

Rozhodčí: Viator (FRA), Calatrava (ESP), Davydov (RUS).

Oba celky se utkají poprvé. Za velké papírové favority považují bookmakeři sázkových kanceláří domácí basketbalisty.

Nymburk vstoupil do Ligy mistrů rovněž minulý týden, avšak po karanténě, do které musel po nákaze koronavirem. Na palubovce lídra francouzské ligy vzdorovali Středočeši jen zhruba 25 minut, nakonec Nymburk podlehl Dijonu 61:85. "Máme za sebou o dost více tréninků než ve Francii, kde jsem byli hodně unavení z toho, že jsme dlouho nic pořádně nedělali. Neměli jsme takový cit na míč. Teď věřím, že to bude o dost lepší, potrénovali jsme a snad to bude vidět i v zápase," nechal se slyšet Jakub Tůma, mladý český reprezentant.

Tofas má stejně jako Nymburk odehrán v Lize mistrů jeden duel. Turci v něm minulý týden porazili venku 84:74 kyperský Keravnos. "V Burse jsem byl několikrát. Je hezké být zpět. Určitě budou hrát hodně fyzicky, protože to má trenér rád. Hodně se soustředí na obranu. Turecká liga je velmi kvalitní a Tofasu se v ní daří, takže to určitě bude těžká bitva," vyjádřil se na klubovém webu Američan Omar Prewitt, někdejší hráč turecké Badirmy, jenž momentálně obléká dres Nymburka.

Dámy a pánové, zdravím všechny fanoušky kvalitního basketbalu. Hráče ERA Basketball Nymburk dnes čeká odložené střetnutí úvodního kola Ligy mistrů na palubovce tureckého celku Tofas Bursa. Ten bude platit v utkání za poměrně výrazného papírového favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.