Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Online reportáž

Z tohoto utkání je to bohužel vše. Z Ostravy se přihlásíme zase zítra, kdy vám přineseme přenos z finále dvouhry. Do té doby na viděnou.

První deblové semifinále se neuskuteční! Český pár musel z důvodu onemocnění Barbory Krejčíkové z ostravského turnaje odstoupit. Prvními finalistkami se tak stávají bez boje Gabriela Dabrowská a Luisa Stefaniová.

Z níže uvedeného vyplývá, že se takto složené páry ještě neměly v minulosti možnost potkat. Za velké papírové favoritky jsou nicméně považovány Češky. Potvrdí tuto roli a postoupí na domácí akci do nedělního finále?

Dabrowská (8. místo v žebříčku čtyřhry) i Stefaniová (74.) platí za deblové specialistky. Zkušenější Kanaďanka toho letos nejvíce odehrála po boku Lotyšky Ostapenkové, ta ale v Ostravě startovala v páru s Ruskou Zvonarevovou. Dabrowská je vítězkou devíti deblových turnajů WTA, Stefaniová zatím vyhrála čtyři. Při své první vzájemné spolupráci dosud obě jmenované neztratily na východě republiky ani sadu. když nejprve porazily 6:4, 6:2 Kazašku Rybakinovou s Ukrajinkou Jastremskou, následně z turnaje vyřadily i třetí nejvýše nasazený pár Američanku Mattekovou-Sandsovou s Barborou Strýcovou (6:4, 7:6).

Krejčíková (13. pozice v deblovém žebříčku WTA) se Siniakovou (7.) spolu získaly dva grandslamové tituly. V letošním tenisovém ročníku si zahrály semifinále Australian Open a Roland Garros, stejných met dosáhly také na podnicích WTA v Dauhá a Praze. Sezónu načaly titulem z čínského Šen-čenu. V Ostravě mají za sebou nasazené dvojky dva duely. Listerovou s Voráčovou porazily 6:4 a 6:0, Linetteovou s Teichmannovou poté 6:4, 2:6 a 10:5. Do obou zápasů vstoupily Češky špatně, když rychle prohrávaly 0:3, následně ale dokázaly sadu otočit.

Hezký den. Halový turnaj J&T Banka Ostrava Open má dnes na programu semifinále dvouhry i čtyřhry. Program na centrálním dvorci v Ostravar Aréně odstartuje krátce po poledni deblový souboj, v němž se utkají nasazené dvojky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s kanadsko-brazilskou dvojicí Gabriela Dabrowská, Luisa Stefaniová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.