Středa 23. září 2020, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 23. září 2020 Berta

Online reportáž

Barbora Krejčíková slaví na domácím turnaji v Praze postup do druhého kola. Rumunku Patricii Marii Tigovou porazila ve dvou setech 6:4 a 6:3.

První set se vyvíjel jednoznačně, během prvních patnácti minut získala česká hráčka vedení 5:1. Jenže pak Rumunka zabrala a třemi získanými gemy v řadě sadu ještě pořádně zdramatizovala. Brněnská rodačka ale podruhé v řadě na podání nezaváhala a úvodní dějství ukončila čistou hrou.

Rovněž ve druhém setu získala úvodní brejk Barbora. Rumunka ale zabojovala a srovnala na 2:2, jenže brejk nedokázala potvrdit. Bára získala servis soupeřky i za stavu 4:2 a ačkoli na podání posléze zaváhala, tak třetím získaným gemem na příjmu v řadě dovedla střetnutí do vítězného konce.

Ve druhém kole se Barbora Krejčíková utká se světovou dvojkou Simonou Halepovou.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Konec zápasu

3:6

Je konec! Základem úspěchu byl precizně provedený return. Barbora Krejčíková posléze udržela roli útočnější hráčky, zápas ukončila vítězným křižným forhendem.

15-40

Vzápětí ovšem přichází dvojchyba, rodačka z Brna disponuje dvěma mečboly!

15-30

Hodně odvážně zahrála tenistka na příjmu, jež nakonec snižuje nepříznivý stav v gemu. Pod velkým úhlem vypálila forhend do levého rohu kurtu, Češka zůstala bez reakce.

0-30

Parádní forhendový return po lajně, Rumunka zůstala stát nehnutě na místě.

0-15

Nyní chtěla Tigová až moc. V těžké pozici chtěla výměnu uzavřít křižným forhendem, míček doplachtil do deblového koridoru.

3:5

Třetí brejkbol je využitý, Patricia Maria se nevzdává! Return umístila blízko základní čáře, načež Barbora pálila do sítě.

40-30

Eso na téčko.

40-15

Po servisu Bára zvolila variantu kratšího forhendového čopu. Soupeřka s tímto řešením vůbec nepočítala, u balónku byla pozdě.

40-0

Tigová skvělým zkrácením hry protihráčku přitáhla k síti, aby ji následně prohodila křížem. Tři brejkboly.

30-0

Třetí dvojchyba Krejčíkové.

15-0

Rumunka ještě bojuje. Returnem získala pozici útočné hráčky ve výměně, tvrdým forhendem pak sokyni přinutila k zaváhání.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Bára využívá hned ten první a za malý moment půjde podávat na vítězství! Tigová si servisem ven z kurtu odkryla celou volnou pravou polovinu, forhend však napálila mimo vymezený prostor.

15-40

Dva brejkboly! Rumunská tenistka se na sebe zlobí právem, protože zase předvedla nevynucenou chybu z forhendové strany.

15-30

Brněnská rodačka si došla pro další vítězný fiftýn. Forhendový kros soupeřku viditelně překvapil, u míčku byla pozdě a balónek umístila do deblového koridoru.

15-15

Tigová trefuje sedmou dvojchybu.

15-0

Úvodní fiftýn sedmého gemu druhé sady získala Tigová. Rumunka využila útočnější pozice ve výměně, Krejčíková poslala forhend pod pásku.

2:4

Čistou hrou Krejčíková potvrzuje brejk a ujímá se vedení 4:2. Bekhend po lajně Patricia Maria stihla, avšak míček vracela do sítě.

0-40

Zatím sledujeme velmi rychlý gem. Tigová sice dobře returnovala, jenže při dalším úderu z forhendové strany pálila mimo kurt.

0-30

Bára výborně přečetla úmysl soupeřky zkrátit hru. K balónku doběhla včas a kontrakraťasem ukončila výměnu ve svůj prospěch.

0-15

Krejčíková využila výborného servisu k útočnému forhendu kros. Vzápětí zahrála čopovaný bekhend mimo dosah protihráčky.

2:3

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

2:3

Následuje přestávka a výměna stran.

2:3

Skvěle! Obě tenistky nejprve poslaly na druhou stranu několik kopců. Rytmus hry změnil útočný forhend Krejčíkové, rozehra pak skončila příliš dlouhým forhendem Tigové. Barbora má znovu výhodu brejku.

30-40

Bára má brejkbol! Forhendový return poslala soupeřce šikovně pod nohy, Tigová v mírném předklonu pálila pod pásku.

30-30

Po delší době jsme měli možnost vidět vítězný úder české hráčky. Ta si počkala na odskok balónku a forhend napálila nechytatelně po lajně.

30-15

Po vysokém a navíc krátkém returnu sokyně šla Tigová k síti, kde zachovala chladnou hlavu, smeč poslala mimo dosah Barbory.

15-15

Špatná volba brněnské rodačky pokusit se o forhendový čop. Míček sotva vyletěl a skoro se ani nedokutálel k pásce.

0-15

Nyní udržela Češka přesnější ruku v delší rozehře. Patricia Maria musela hrát finální forhend v mírném záklonu, do míčku dala přílišnou razanci.

2:2

Druhý brejkbol už Rumunka využívá a ve druhém setu začínáme prakticky zase od nuly. Krejčíková poslala bekhend za základní lajnu.

40-15

Čistá hra to nebude. Krejčíková nyní měla obrovské štěstí, její bekhend se totiž odrazil od páska a spadl na polovinu soupeřky.

40-0

Tigová disponuje třemi brejkboly! Bára výborně zaservírovala, jenže pak poslala bekhend do deblového koridoru.

30-0

Barbora si vlastními chybami komplikuje situaci při podání. Tentokráte v delší výměně chybovala z bekhendové strany.

15-0

Rumunce stačilo k zisku fiftýnu jen dobře returnovat, Krejčíková totiž vzápětí napálila útočný forhend za základní čáru.

1:2

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

1:2

Patricia Maria Tigová si k sobě volá lékařku. Těžko říct, co ji trápí, na jejím pohybu nebyla vidět žádná indispozice. Možná se Rumunce jen udělalo nevolno v horkém počasí, které dnes v Praze panuje.

1:2

Následuje přestávka a výměna stran.

1:2

Tigová odvrátila dva brejkboly a snižuje na 1:2. Forhendový return Barbory doletěl za základní čáru.

A-40

Krejčíková zkrátila hru a šla k síti. Tigová byla u míčku včas a křižným bekhendem protihráčku prohodila.

40-40

Přímý bod po podání na kříž.

40-A

Máme tu další brejkbol. Rodačka z Brna chytře počkala na zaváhání sokyně, Rumunka umístila forhend za základní čáru.

40-40

Proti němu však Tigová trefila první podání, aby posléze zahrála nechytatelný forhend po lajně.

40-A

Pátá dvojchyba, druhá v jednom gemu. Brejkbol!

40-40

Jdeme do shody. Krejčíková skvěle returnovala, vzápětí si poradila i s obranným forhendem. Tigová pak minula forhend.

40-30

Patricia Maria zapisuje čtvrtou dvojchybu, první ve druhém setu.

40-15

Přímý bod po servisu ven z kurtu. Dva gemboly.

30-15

Barbora se nenechala rozhodit jedním neúspěchem a hned v další výměně zkrátila hru znovu. A tentokrát úspěšně, Tigová zůstala stát jako přikovaná.

30-0

Češka to myslela chytře, avšak protihráčka její úmysl hrát kraťas výborně přečetla, bekhendu posléze završila celou výměnu.

15-0

Přímý bod po podání na téčko.

0:2

Brněnská rodačka potvrzuje brejk a ujímá se vedení 2:0. Forhendový return skončil v deblovém koridoru.

30-40

Gembol nebo brejkbol? Platí první možnost. Barbora poslala forhend do pravého rohu kurtu, sokyně reagovala nepřesným bekhendem.

30-30

Slabšího druhého servisu využila Patricia Maria k bekhendovému returnu přesně na základní lajnu. Následoval bekhend Krejčíkové pod pásku.

15-30

K zisku fiftýnu stačilo zahrát Báře po podání jediný úder. Tigová vzápětí předvedla nevynucenou chybu z forhendové strany.

15-15

Rodačka z Brna udržela v bekhendové přestřelce přesnější ruku, ale hlavně pevnější nervy. Její soupeřka naopak přepálila finální úder.

15-0

Tigová nyní kraťasem dokonale zaskočila na základní čáře stojící Krejčíkovou. Ta ještě zabrala, ale míček hrála až pod dvojdopadu.

0:1

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

0:1

Následuje přestávka a výměna stran.

0:1

Tigová může zpytovat svědomí, protože druhý brejkbol už neodvrátila. Krejčíková šla po returnu do tlaku, který přetavila ve vítězný forhend.

40-A

No tak teď si servírující tenistka dovolila opravdu hodně. Podala totiž spodem, jenže Báru tím vůbec nepřekvapila. Následoval tvrdý bekhendový return a vítězná smeč na síti.

40-40

Tigová byla při hrozbě brejku nekompromisní. Barboru zahnala do obrany, za kratším forhendem běžela Češka marně.

30-40

Brněnská rodačka má k dispozici jeden brejkbol! Rumunka měla dobrou pozici po kratším returnu protihráčky, jenže útočný forhend poslala do sítě.

30-30

Čárový rozhodčí nejprve zahlásil dlouhý úder Krejčíkové, ale umpirový rozhodnutí opravil. A protože Tigová následně pálila do sítě, tak fiftýn patří české tenistce.

30-15

Po technické výměně slaví zisk fiftýnu Patricia Maria. Čopovaný bekhend Barbory doletěl pod pásku.

15-15

Výborného podání využila Rumunka k náběhu dopředu. Forhendový volej poslala s přehledem mimo dosah sokyně.

0-15

Nejdelší výměnu střetnutí opanovala Krejčíková. Ta byla v hluboké defenzivě, jenže Tigová její poslední úder pouštěla za základní čáru. Míček však lízl lajnu.

0:0

Začíná druhý set.

0:0

Potlesk pro umpirového rozhodčího! Ten zareagoval na stížnost Tigové ohledně povrchu antuky. Sám si vzal hrábě, nasadil roušku a nerovnosti zahladil, ačkoli to není v jeho popisu práce. To se opravdu nevidí každý den.

4:6

Barbora Krejčíková v jednu chvíli vedla 5:1, nakonec ale Rumunka úvodní dějství pořádně zdramatizovala. Přesto jeho zisk slaví česká tenistka, v doposud poslední rozehře zapsala přímý bod ze servisu.

0-40

Rodačka z Brna si k síti doběhla pro tři setboly! Při posledním forhendovém voleji zachovala chladnou hlavu, Tigová za kratším míčkem běžela marně.

0-30

Bára je dva fiftýny od zisku prvního setu. Tigová se na sebe hodně zlobí, jednoduchý bekhend totiž poslala do deblového koridoru.

0-15

Přímý bod po podání na téčko.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Díky nevynucené chybě sokyně Patricia Maria Tigová snižuje na 4:5, stále však v úvodní sadě tahá za kratší konec provazu, bude muset opět zabodovat na returnu.

40-15

Přímý bod po podání na téčko. Dva gemboly.

30-15

Tigová ukazuje, že i ona umí hrát skvělé kraťasy. Rodačka z Brna zasprintovala, přesto míček nestihla.

15-15

Bekhendová přestřelka s vítězným koncem pro Barboru. Poslední úder rumunské tenistky zastavila páska.

15-0

Přímý bod po servisu ven z kurtu.

3:5

Proti brejkbolu zahrála Bára dvojchybu, sadu tak nedokázala uzavřít ani na servisu.

A-40

Třetí brejkbol. Tigová ihned po returnu sáhla ke zkrácení hry, které bylo úspěšné. Češka nalila soupeřce na vítězný volej.

40-40

Krejčíková zatím nepřipouští dramatizaci. Po servisu hrála do protipohybu soupeřky, ta pokračovala v pohybu na opačnou stranu.

A-40

Hráčka na příjmu se rozehrála, to je zřejmé. Nyní vytáhla ze svého repertoáru bekhend po lajně, soupeřka zůstala stát na místě.

40-40

Barbora odvrací brejkbol přímým bodem po chytrém podání na tělo.

40-30

Tigová získává premiérový brejkbol! A to po zásluze, její bekhendová rána po lajně neměla chybu.

30-30

První dvojchybu už má na kontě také Krejčíková.

15-30

Rumunská hráčka si povystoupila proti druhému servisu více do kurtu, aby následně mohla vypálit vítězný křižný forhend.

0-30

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

0-15

Základem úspěchu byl trefený první servis. Poté následoval forhend kros, který ještě Tigová vrátila, na ránu po lajně už neměla šanci.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Dlouhý gem je u konce. Tigová snižuje na 2:5 přímým bodem po podání ven z dvorce.

A-40

Situace se opakovala. Tentokráte Barbora krátkým returnem nalila soupeřce na smeč, kterou Rumunku bez větších potíží přetavila v bod.

40-40

Jenže Krejčíková znovu nedostala žádnou šanci set ukončit. Po dalším krátkém returnu Tigová u sítě při voleji nezaváhala.

40-A

Čtvrtý setbol. Barbora se nebála a v důležitou chvíli vypálila dělový forhend po lajně. Protihráčka obranný úder vrátila za základní čáru.

40-40

Už to vypadalo na dobrý míč, avšak čárový na poslední chvíli zahlásil aut a měl pravdu, forhend servírující tenistky skutečně spadl mimo vymezený prostor.

A-40

Kratší return těsně za pásku musela Tigová potrestat. A také se tak stalo, forhend poslala sokyni do protipohybu.

40-40

Ani do třetice to nevyšlo. Podáním ven z dvorce si Rumunka otevřela celou levou polovinu kurtu, kam také poslala míček.

40-A

Třetí dvojchyba v průběhu jedné hry přináší Báře třetí setbol.

40-40

Varianta servis-síť tentokráte bez úspěchu. Tigová tlačila balónek až moc na základní čáru, ten doplachtil kousek za ni.

A-40

Přímý bod po servisu na tělo.

40-40

Úvodní dějství pokračuje. Servisu využila Patricia Maria k náběhu na síť, kde vypálila nechytatelný forhendový volej.

40-A

Hru zkracovala i Rumunka, ovšem stejně jako její sokyně, neúspěšně. Barbora míček doběhla s velkou rezervou a bekhendem k základní čáře donutila Tigovou k chybě.

40-40

Dnes již počtvrté chtěla Krejčíková ukončit výměnu kraťasem, přičemž poprvé byla neúspěšná. Balónek nepřeletěl přes pásku.

30-40

Rumunská tenistka zapisuje druhou dvojchybu v gemu, zároveň soupeřce darovala setbol!

30-30

Další přímý bod po podání na pravou stranu.

15-30

Opět Barbora pod tlakem vypálila vysoký úder, tentokráte z bekhendu, přesně na základní čáru. Tigová se pokusila o totéž, jenže kurt o pár čísel přepálila.

15-15

Tu kompenzuje přímým bodem po servisu ven z kurtu.

0-15

Patricia Maria Tigová trefuje premiérovou dvojchybu.

1:5

Přímý bod po podání ven z dvorce. Barbora je jedinou hru od zisku úvodní sady.

15-40

Dva gemboly. Brněnská rodačka pod tlakem zahrála vysoký forhend k základní čáře, načež Rumunka pálila brzy po odskoku jen do sítě.

15-30

Servis ven z dvorce doplněný o bekhend do stejného místa. Tigová s podobnou variantou vůbec nepočítala, běžela zpátky na střed kurtu.

15-15

Nekompromisně si Krejčíková došla pro srovnání stavu v gemu. Dělovým bekhendem po lajně dostala protihráčku pod velký tlak, ta minula z forhendu.

15-0

Zdá se, že Tigová postupně nachází tu správnou zápasovou vlnu. Soupeřku nyní dokonale zaskočila kraťasem. Přestože nebyl příliš povedený, tak jej Bára nestihla.

1:4

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

1:4

Následuje přestávka a výměna stran.

1:4

Patricia Maria odvrátila hrozbu kanára. Na třetí pokus si dokázala udržet servis, gembol využila zásluhou přímého bodu.

A-40

Na další brejkbol ale ještě bude muset počkat. Tigová zvládla výměnu při shodě výborně, za kratším bekhendem natahovala Krejčíková raketu marně.

40-40

I do třetice Báře pokus o zkrácení hry vyšel. Tigová sice ještě míček na poslední chvíli vybrala, ale proti lobu už neměla šanci vytáhnout přesný úder.

A-40

Přímý bod po podání na téčko.

40-40

Gem pokračuje. Krejčíková promyšlenou taktiku zrealizovala na výbornou, když nejprve kraťasem přitáhla sokyni k síti, aby ji následně prohodila křížem.

A-40

Přímý bod po servisu na tělo.

40-40

S nepříjemným čopovaným bekhendem si Tigová poradila brilantně. Opřela se do bekhendu a balónek poslala mimo dosah české hráčky.

40-A

Jenže Krejčíková má další brejkbol. V bekhendové přestřelce hrála trpělivě, pouze čekala na chybu protihráčky. A dočkala se.

40-40

Tigová ještě zabojuje o svůj první gem v utkání. Kvalitního servisu využila k náběhu na síť, kde forhendovým volejem trefila volnou polovinu.

30-40

V důležité výměně sáhla Krejčíková k prvnímu kraťasu, který provedla náramně! Míček spadl těsně za pásku, soupeřka za balónkem běžela marně. Brejkbol na 5:0.

30-30

S výborným servisem směřujícím ven z kurtu si ještě Barbora poradila, za následným forhendem do jejího protipohybu se už jen ohlédla.

15-30

Slabšího druhého podání využila rodačka z Brna k bekhendovému returnu k základní čáře. Servírující hráčka musela couvat a chybovala.

15-15

Tigovou sráží velké množství nevynucených chyb. Rumunka si zase skvěle připravila pozici na ukončení výměny, když přišel nepřesný forhend.

15-0

Nyní chtěla Češka až moc. Jeden forhend jí ještě spadl na základní čáru, ten další ovšem poslala až za ni.

0:4

Brněnská rodačka potvrzuje i druhý brejk a nezadržitelně směřuje za ziskem úvodní sady. Proti forhendu do pravého rohu hrála sokyně čopovaný bekhend pod pásku.

15-40

Zatím nejpovedenější výměna v podání Tigové. Ta se skvěle bránila, rozehru oběhala na jedničku. V jejím finále navíc zahrála vítězný kratší forhend kros.

0-40

Eso na téčko. Tři gemboly.

0-30

Obě tenistky hrály vysoké kopce. Bavit to přestalo jako první Tigovou, která vypálila povedený forhend, ten však Bára vybrala. Následující rána skončila v síti.

0-15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

0:3

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

0:3

Následuje přestávka a výměna stran.

0:3

Druhou možnost Barbora využívá a v prvním setu disponuje výhodou dvou brejků. Rumunka si dobře připravila útočnou pozici, jenže finální smeč přepálila.

30-40

Eso na téčko.

15-40

Neskutečné. Krejčíková byla pod velkým tlakem, ale zničehonic vypálila z defenzivy nechytatelný křižný forhend, proti němuž zůstala Tigová stát. Dva brejkboly.

15-30

Teď ale ukázala, že taky umí útočit. Po dobrém servisu se vydala na síť, snahu Báry o prohoz zastavila síť.

0-30

Zápas má zatím jednoznačný průběh. Krejčíková nekazí a dělá si se soupeřkou, co se jí zalíbí. Za forhendovým krosem se Rumunka jen ohlédla.

0-15

Skvělý bekhendový return k základní čáře. Servírující tenistka musela hodně couvat, ze stejné strany pak hrála pod pásku.

0:2

Rodačka z Brna potvrzuje brejk přímým bodem po servisu na téčko, Tigová returnovala do území pro čtyřhru.

0-40

Rumunka se zatím hodně trápí, nedaří se jí ideálně trefovat údery. Nyní zahrála další příliš dlouhý forhend.

0-30

Eso po dělovce ven z kurtu.

0-15

Bára trefila první servis, a pak sázela forhend z jedné strany na druhou. Tigová se neubránila, forhend umístila mimo vymezený prostor.

0:1

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

0:1

Následuje přestávka a výměna stran.

0:1

Skvěle. Krejčíková využila slabšího druhého servisu sokyně, return si oběhla na forhend a křižným úderem trefila vítězný míč.

15-40

Barbora disponuje dvěma brejkboly! Tigová podruhé v průběhu jedné hry minula z druhého úderu, forhend přepálila za základní čáru.

15-30

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

0-30

Brněnská rodačka hned v úvodním gemu sahá po brejkbolech! V delší rozehře udržela přesnější ruku, čopovaný forhend Rumunky zastavila páska.

0-15

První fiftýn zápasu patří české tenistce. Ta dobře returnovala, následně Tigová vypálila forhend do deblového koridoru.

0:0

Utkání právě začalo.

Vzájemné zápasy

Tenistky se proti sobě utkaly dvakrát. Nejprve před čtyřrmi roky v rámci kvalifikace na Australian Open, kde zvítězila po obrovské tříhodinové bitvě Barbora Krejčíková. Tigová sokyni vrátila porážku loni na challengeru v Karlsruhe, Rumunka tehdy zvítězila ve dvou setech.

Barbora Krejčíková je žebříčkově hůře postavenou hráčkou, avšak sázkové kanceláři jí udělily roli mírné favoritky. Důvod je prostý, Bára totiž chytla po pandemii skvělou formu. Nejprve sice prohrála s Kvitovou a Vondroušovou, ale pak následovala série třinácti zápasů bez porážky. Většina výher sice byla proti mladým začínajícím tenistkám, avšak Krejčíková si připsala i skalp Muchové nebo deblové parťačky Siniakové. Úchvatnou sérii utnula v Liberci na turnaji Svijany Open až Miriam Kolodziejová, které Barbora podlehla ve dvou setech, nutno ale podotknout, že ji limitovalo zranění, kvůli němuž se odhlásila ze zbývajících skupinových zápasů.

Patricia Maria Tigová je rumunská tenistka nacházející se na 86. pozici žebříčku WTA. Šestadvacetiletá hráčka před vypuknutím pandemie koronaviru působila spíše v ústraní, neboť objížděla převážně turnaje ITF. Povedených výsledků ale dosáhla také na nejvyšší úrovni, v půlce února došla v thajském Hua Hinu až do semifinále. Po zmíněném turnaji následovala vynucené pauza a do koloběhu zápasů se Tigová vrátila až minulý týden v Palermu, kde se ovšem s turnajem rozloučila už v prvním kole, ve dvou setech ji porazila světová dvacítka Anett Kontaveitová.

Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásné úterní odpoledne! Vítám vás při sledování turnaje WTA v Praze, u zápasu mezi Patricií Marií Tigovou a Barborou Krejčíkovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.