Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové dnes překvapily favorita celé soutěže a pravděpodobně nejlepší celek v Evropě! Jekatěrinburg si v letošním ročníku připisuje první porážku, nutno dodat, že Pražanky zvítězily zaslouženě! Vždyť kralovaly na doskoku, měly méně ztrát, v podstatě dominovaly všem klíčovým statistikám. V té nejdůležitější byly o devět bodů napřed!

Nejlepší střelkyně:
ZVVZ USK Praha – Alyssa Thomasová (22)
UMMC Jekatěrinburg – Brittney Grinerová (21)

Konec zápasu.

39:55

Diváci v hale si výhru užívají, nejprve blok Harrisonové, poté i Režanové, víc už se nestane!

39:16

Meessemanová našla parádní přihrávkou Beliakovou, která skórovala o desku.

39:08

Skvělá práce na útočném doskoku! Režanová proměnila jeden trestný hod, rozběhla se závěrečná minuta.

38:40

Petrušinová přihrála Grinerové, která snížila na rozdíl deseti bodů. Tohle však už Jekatěrinburg nemůže dotáhnout!

38:27

Vadeevová se v závěru čtvrté desetiminutovky vyfaulovala. Alyssa Thomasová poté proměnila jeden trestný hod.

38:11

Ruský tým se dostal do přečíslení, Petrušinová to vzala na sebe a skórovala o desku. Time-out pro ZVVZ USK!

37:51

Režanová navýšila domácí náskok, Grinerová poté využila toho, že zůstala úplně volná, další dva body.

37:33

Dobrá práce Vadeevové pod košem, nakonec šťastné dva body pro Jekatěrinburg.

37:01

Dlouhou přihrávku dostala Thomasová, jenže její dvojtakt úspěšný nebyl, Pražanky se musí rychle vracet.

36:20

Parádní práce Thomasové pod košem soupeře. Domácí basketbalistka získala doskok, poté si vynutila faul Grinerové.

35:26

Krásná akce ruského favorita! Pod košem zůstala úplně volná Grinerová, která se prosadila o desku.

35:03

Dlouhý pokus Harrisonové za dva body, míč nakonec proletěl obroučkou!

34:51

Další ztráta, Jekatěrinburg se s míčem vrátil přes půl! Hra je v posledních minutách hodně neurovnaná, Natália Hejková si vyžádala čas na poradu!

34:22

Po delší době se prosazuje také hostující tým, Vadeevová to pod košem soupeře vzala na sebe!

33:52

Harrisonová netrefuje za dva body, vzápětí přichází obranný doskok.

33:23

Tentokráte chytrý faul od Oblakové na polovině, Jekatěrinburg se marně dožadoval nesportovního faulu.

32:46

Úspěšná tříbodová střela, Teja Oblaková má obrovskou radost, ten náskok je už velice slibný!

32:37

Alyssa Thomasová proměnila oba trestné hody, Pražanky navíc zůstanou u míče.

32:37

Nesportovní faul od Petrušinové, dva trestné hody pro Thomasovou, následně balón pro USK.

32:07

Tak to je paráda! Kateřina Elhotová trefuje trojku, domácí kapitánka navyšuje na dvanáctibodový rozdíl ve skóre!

31:52

Výborná obrana Pražanek! Jekatěrinburg nedokázal zakončit během časového limitu a přišel o míč.

31:11

To se nevidí často, Beglovová trefuje trojku o desku a snižuje na rozdíl devíti bodů!

30:50

Další dva rychlé koše. Nejprve skórovala Meessemanová, za domácí pak odpověděla Kateřina Elhotová!

30:17

Oblaková našla výbornou přihrávkou Harrisonovou, která zaznamenala dva body!

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:59

V poslední vteřině třetí části ke střele napřáhla Nika Baričová, její střela proletěla po klaksonu košem, tři body!

29:45

Technická chyba Baričové! Trestného hodu zužitkovala Kateřina Elhotová.

29:34

Hra se v závěru třetí čtvrtiny hodně kouskuje, Vadeevová proměnila jednu šestku.

29:31

Meessemanovou teď zablokovala Karolína Elhotová, Jekatěrinburg zůstane u balónu.

28:54

Další faul, následně dvě šestky. Nika Baričová byla na čáře trestného hodu stoprocentní!

28:18

Obranný doskok pro Petrušinovou. Ta poté nepřihrávala přesně, míč pro pražský tým.

27:52

Několik neúspěšných akcí na obou stranách, Romerová si poté pomohla faulem.

27:11

Alyssa Thomas zaznamenala obranný doskok, na druhé straně palubovky poté dva body!

26:43

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Režanová proměnila obě šestky!

26:24

Baričová našla Petrušinovou, která z poměrně těžké pozice trefuje trojku a snižuje!

25:40

Náskok Pražanek neustále narůstá, Teja Oblaková hraje ve velkém stylu!

25:10

Oblaková přihrála Kateřině Elhotové, která se při pokusu za dva body nemýlila!

24:59

Na jedné straně skórovala Oblaková, na té druhé poté Meessemanové.

24:35

Beliaková ani Thomasová skórovat nedokázaly, rozdíl ve skóre je tedy stále desetibodový.

23:50

Na další body čekáme, Grinerové teď byly odpískány kroky.

22:51

Jekatěrinburg přešel na zónovou obranu, v rohu zůstala volná Kateřina Elhotová, která trefila trojku!

22:33

Vůbec první bodová akce Jekatěrinburgu ve druhém poločase, zakončila ji Meessemanová.

22:05

Ztráta míče od Meessemanové. Hostující lavička si velmi brzy vyžádala oddechový čas!

21:43

Favoritovi se nedaří na útočné polovině, Alyssa Thomasová poté přidává další dva body!

21:08

Náskok Pražanek narůstá, v tuto chvíli je sedmibodový, postarala se o to Hanušová!

20:36

Parádní vstup do druhého poločasu, Oblaková posunula na Thomasovou, která zaznamenala snadné dva body!

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 19:55.

Beliaková trojku netrefila, první poločas je za námi! Asi málokdo čekal tak vyrovnaný průběh, Pražanky po dvaceti minutách hry naprosto nečekaně drží krok s obrovským favoritem a vedou tříbodovým rozdílem. Druhá půle tak slibuje pořádné drama!

ZVVZ USK Praha – Alyssa Thomasová (13)
UMMC Jekatěrinburg – Brittney Grinerová (15)

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:38

Nádherná akce Pražanek, pod košem zůstala nikým nehlídaná Režanová, která zaznamenala velmi snadný koš o desku. Hostující lavička reaguje dalším time-outem!

19:25

Další domácí faul. Beliaková poté proměnila pouze druhý trestný hod.

19:14

První střela Režanové sice dva body nepřinesla, ovšem Thomasová se prosadila přímo z doskoku, to byla paráda!

18:37

Hanušová vrátila domácí celek do těsného vedení. Ten o něj přišel o pár vteřin později, Grinerová proměnila dva trestné hody.

18:03

Na sebe to nyní vzala Courtney Vanderslootová. To se prokázalo jako správné řešení, znovu máme srovnaný stav!

17:42

Grinerová obelstila domácí obranu, následně skórovala poměrně snadný koš o desku!

17:18

Na jedné straně ztráta míče, na té druhé pak úspěšná dvoubodová střela Oblakové!

16:56

Thomasová zaznamenala důležitý útočný doskok, přihrála nabíhající Oblakové, která skórovala o desku!

16:07

Trestné hody zatím nepatří mezi silné stránky USK v tomto zápase, Teja Oblaková proměnila jen druhou šestku.

15:51

Tříbodová akce Emmy Meessemanové, belgická hráčka teď vrací vedení na stranu Jekatěrinburgu.

15:36

Místo přihrávka teď Režanová zvolila střelu. To se prokázalo jako správné řešení, Pražanky vedou!

15:07

Kateřina Elhotová to vzala na sebe, její otevřená střela končí dvěma body, máme srovnáno!

14:31

Skvělá individuální akce Thomasové pod košem. Domácí basketbalistka pak střelou o desku snížila!

14:07

Hodně prostoru dostala Kayla McBrideová. Nejlepší střelkyně Euroligy zpoza tříbodového oblouku teď potvrdila své kvality!

13:55

Česká hráčka po time-outu využila pouze druhou šestku a snížila.

13:55

Vadeevová faulovala Hanušovou při střele, budou tady dva trestné hody. Ale až po oddechovém čase, který si vyžádala hostující lavička!

13:34

Rychlý brejk Pražanek zakončila snadnými dvěma body Thomasová!

12:58

Totožná situace na druhé straně palubovky. Kayla McBrideová zaznamenala tři body, osobní chybu si připsala Režanová.

12:49

Pražanky se dostaly do přečíslení, lépe to dopadnout ani nemohlo. Celá akce skončila košem s faulem, Alyssa Thomasová proměnila i trestný hod.

12:04

A zase Brittney Grinerová. Hostující pivotka je zatím k nezastavení!

11:46

Obrany jakoby ani neexistovaly, na jedné straně skórovala Grinerová, na té druhé pak Harrisonová.

11:15

Těch faulů je v úvodu druhé desetiminutovky opravdu mnoho. Isabelle Harrisonová proměnila obě šestky.

11:01

Tříbodová akce Vadeevové, Režanová chtěla blokovat, ale faulovala.

10:47

Skvělá přihrávka Karolíny Elhotové na Harrisonovou. Ta opět snižuje na jediný bod!

10:38

Poměrně snadný koš pro ruský tým. Petrušinová zaznamenává dva body!

10:19

Isabelle Harrisonová skórovala koš s faulem! Její následná šestka ale úspěšná nebyla, přesto je tady nejtěsnější možný rozdíl ve skóre.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

10:00

K poslední střele se dostala Karolína Elhotová. Míč se od obroučky odrazil k Harrisonové, která poté zakončovala až po klaksonu.

09:23

Útočným faulem si pomohla Grinerová, která si chtěla udělat prostor pod košem.

08:56

Náskok ve skóre je po úspěšném pokusu Grinerové tříbodový.

08:38

Před pár vteřinami se Karolína Elhotová dostala na palubovku, nyní trefila trojku!

08:17

Další dva trestné hody, Brittney Grinerová proměnila pouze ten druhý.

07:54

Oblaková poslala výbornou přihrávku na Thomasovou, jenže její dvojtakt košem neskončil. Rychlý brejk soupeře už změnu ve skóre znamená, trefila se opět Meessemanová!

07:21

Faul při zakončení. Oblaková poté proměnila oba trestné hody a snížila!

06:52

Emma Meessemanová dostala znovu prostor a využila toho, zatím je nejlepší střelkyní dosavadního průběhu!

06:21

Ztráta na domácí straně, k balónu se dostal hostující celek, konkrétně Vanderslootová.

05:58

Skóre je jako na houpačce, prosadila se belgická reprezentantka Meessemanová!

05:39

Pražský celek se i nadále drží obrovskému favoritovi! Alyssa Thomasová otáčí vývoj, USK jde má znovu lehce navrch.

05:08

Dva trestné hody pro hostující tým. Meessemanová úspěšná jen z poloviny.

04:49

Grinerová vládne pod oběma koši, hostující basketbalistka znovu srovnává!

04:21

Koš neplatí! Jekatěrinburg nedokázal zakončit během časového limitu a přišel o míč.

03:54

Hanušová střílela po přihrávce od Elhotové, Pražanky jdou poprvé v tomto duelu do vedení!

03:11

Kateřina Elhotová! Česká reprezentantka se poprvé zapisuje do střelecké listiny, srovnáno!

02:55

Brittney Grinerová nedává za dva body, vzápětí přichází důležitý obranný doskok.

02:10

Obrany na obou stranách zatím dominují, Kateřina Elhotová nyní nepřihrávala přesně.

01:43

Ruský velikán jde opět do vedení, v tuto chvíli se o to postarala Meessemanová!

01:32

Hanušová přihrála Thomasové, která k radosti domácího publika srovnává stav!

01:00

Parádní a hlavně rychlá akce hostujícího týmu, Grinerová skórovala dva body o desku.

00:41

Oblaková našla úplně volnou Kateřinu Elhotovou, její otevřená střela ale v koši neskončila.

00:01

Utkání právě začalo.

V úvodním vzájemném zápase se radoval ruský velikán, ten zvítězil výsledkem 87:59. Dokáže český celek potrápit favorita? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Pražanky se momentálně nachází na třetí příčce tabulky, nehrají však v úplně optimální pohodě, poslední tři duely jim totiž výsledkově nevyšly a ve všech padly! Nyní je čeká soupeř ze všech nejsilnější, Jekatěrinburg totiž vládne evropskému basketbalu, tabulce zatím jednoznačně dominuje, vyhrál všech deset zápasů, které hrál!

Zdravím všechny basketbalové příznivce! Euroliga žen má na programu jedenácté kolo, ZVVZ USK Praha na domácí palubovce narazí na UMMC Jekatěrinburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.