Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stop! Mostecké házenkářky nevzali do Ligy mistryň, nejspíš kvůli hale

Mostecké házenkářky - ilustrační foto | foto: ČTK

30 2017
Smutek v mostecké házené. Černí andělé toužili po premiérové účasti v Lize mistryň, českým šampionkám však vystavila stopku Evropská házenkářská federace. Do nejprestižnější soutěže je nepřijala.

Oficiální důvody ještě mostecký klub nezná, dorazí v nejbližší době e-mailem. „Myslíme si však, že nám neschválili halu,“ informovala místopředsedkyně oddílu Pavla Chotěborská.

„Letos jsou totiž jen dvě předkvalifikační skupiny oproti loňským třem. Tvrdili nám, že bodovali sedm různých kritérií. Jedním z nových je i hala s kapacitou dva a půl tisíce diváků místo dosavadních dvou,“ slyšela Chotěborská.

Mosteckou halu vyprodá 1 250 lidí, navíc dalším požadavkem jsou tribuny z obou stran, ani to bouřlivá aréna Andělů nesplňuje.

V Lize mistryň se české kluby nepředstavily od roku 2011. Mostu nepomohlo ani to, že sehnal peníze na kauci 17 tisíc eur, což je téměř půl milionu korun. Tým trenéra Dávida tak bude opět startovat v Poháru EHF, druhém nejkvalitnějším. „Proti neúčasti v Lize mistryň není možnost se odvolat, jde o konečné rozhodnutí. Řekli, ať to zkusíme za rok.“

Jenže co pak s halou? „Žádná házenkářská v Čechách asi kritéria nesplňuje a jet někam do Brna nemá smysl,“ míní Chotěborská. „V úvahu připadá zimní stadion, ale mostecký je také malý, takže bychom se snad dohodli v Litvínově.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze