Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liga mistrů u sítě, to je síla. Budějovice čekají tři adepti na celkový triumf

Volejbalisty Českých Budějovic čekají v Lize mistrů hodně těžcí soupeři. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

30 2009
Tak silné soupeře v Lize mistrů ještě českobudějovičtí volejbalisté neměli. V úterý od 18 hodin se postaví proti prvnímu z nich v českobudějovické hale. Rusové z Dynama Moskva už přiletěli.

"Budou s námi hrát tři týmy, které opravdu mohou tu Ligu mistrů vyhrát," prohlásil kouč Jihostroje Petr Brom. "Nechci říkat, že je to skupina smrti, ale pro našeho diváka je v nabídce absolutní evropská klubová špička."

V týmech soupeřů jsou mistři světa, mistři Evropy, kompletní reprezentace. "Co k tomu více říkat," pokrčí Brom rameny. "Rusové, to je kompletní reprezentace, hned devět lidí, z toho pět ze základní šestky," poukázal na sílu úterního soupeře. Podotkl, že se může hrát na dvě libera. "Tak mají pro jistotu ještě jedno libero z bulharské reprezentace."

Co se týče Italů, či spíše italského týmu Trentino, připomněl jména jako Kazijskij, Sokolov či Vissotto. "To je světová špička a to nejsou všechna jména, co jsou z elity."

Řekové? Tři čtyři hráči Olympiakosu Pireus jsou z řecké reprezentace, doplněné Kunnarim, nejlepším smečařem Finů, Tischerem, který je prvním nahrávačem Německa.

"Miljkovič drží Srby 10 let," konstatuje kouč. "Proti nám bude pokaždé velká síla. Náš cíl bude se jim bránit. A to nemyslím vůbec špatně."

Když má srovnat tři ročníky, kdy Jihostroj hraje nejvyšší klubovou soutěž kontinentu, nerozmýšlí se ani chvíli. "Letošní ročník je asi to vůbec nejsilnější, co můžeme potkat. Co šlo. Ale doopravdy."

Los je pro Jihostroj divný, zákeřný, řeknete si. Pořád hrát proti takovým týmům a nemít nikoho rovnocenného, koho lze porazit. "To není divný," oponuje Brom. "Ligu mistrů hraje 24 top týmů z Evropy a ty jsou výkonnostně i finančně někde jinde."

Za vzor dal Slovince. "Někdo řekne Bled, co to je. Ale je to kompletní slovinský nároďák, který se dostal na mistrovství Evropy," poznamenal. "Tam budu oponovat. Složená je Liga mistrů z týmů, které, na koho si ukážou, toho si koupí. Nebo stáhnou celé reprezentace do jednoho klubu."

To je případ Slovinců, Dynama Moskva a dalších. Nebo jsou týmy jako Maaseik, který je složený ze šesti cizinců, ale všech šest borců je stěžejních ve své reprezentaci. Portugalci, Němci, Finové. "My nejsme špičkou Evropy. Naše reprezentace je složena z hráčů řady týmů z celé Evropy."

Co bude považovat za úspěch? "Předstoupím před hráče a řeknu otevřeně: Když to odehrajeme nějakým stylem, bude tam bojovnost a uděláme pro to maximum, tak to bude náš cíl."

Jít a říct, že jde Jihostroj vyhrát, to by bylo hodně nadnesené. "Jde o to, aby si divák mohl říct, že naši hráči se snažili," přeje si. "Ale mám na to reálný pohled."

Možná někdo nebude souhlasit, ale prostě je to tak. Úspěchem jeho týmu bude každý uhraný set. "Budu mluvit o každém bodu. Když se s takovými týmy dostaneme do koncovky a necháme tam svým způsobem duši," dodal.

"Bude to o tom nepodlehnout kvalitě soupeřů," řekl dále Petr Brom. Je to reálný pohled. "Extraliga, to je přesně to zrcadlo - třikrát jsme vyhráli a všichni se proti nám snaží dvakrát tolik. Jakmile zjistí, že to jde, trápí nás a máme s tím problémy. Jakýkoliv nestabilní výkon je láká."

Kolik výher získají volejbalisté Českých Budějovic v Lize mistrů?

celkem hlasů: 189

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 2. prosince 2009. Anketa je uzavřena.

Žádnou 132
Jednu 32
Tři a více 14
Dvě 11


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze