Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecké volejbalisty čeká nabitý únor

smečuje Jakub Vencovský, Dukla Liberec | foto: Ota BartovskýMF DNES

27 2010
Volejbalisté liberecké Dukly mají zatím báječně rozjetou sezonu, jenže na začátku února mají ďábelsky nabitý program. Budou bojovat ve třech soutěžích a za 12 dnů sehrají 6 těžkých duelů včetně cesty do Rumunska.

Liberec vede po dvou třetinách základní část extraligy s bodem náskoku před Ostravou a Kladnem. "Předvádíme stabilní výkony a kvalitní volejbal bez chyb. A to dokážeme zopakovat několik zápasů v řadě ať doma, nebo venku. Kluci zatím jedou," pochvaloval si Pavel Šimoníček, ředitel VK Dukla.

Když Severočeši nastoupili v kompletní sestavě, prohráli jen jednou. Z 20 zápasů utrpěli pět porážek.

Dukla spoléhá na zkušené borce Pešla, Jeslínka, Čermáka, Vencovského a Ticháčka, povedly se i příchody blokaře Kotrcha a nahrávače Nováka. Ten byl v posledních zápasech zraněný, ale adekvátně ho zastoupil jeho náhradník Fučík, který dokázal, že i jemu může tým věřit.

Poslední třetina extraligy začne o víkendu, ale Liberečtí mají volný los.
Našlapanou sérii zahájí v úterý 2. února úvodním duelem osmifinále Challenge Cupu doma proti rumunskému Rematu Zalau. Pak přijdou utkání v nejvyšší soutěži proti dalším elitním celkům, Ostravě a Kladnu.

"No a ten další týden bude také hodně zajímavý...," tvrdí Šimoníček.
"V pondělí osmého hrajeme naštěstí doma finále Českého poháru s Ostravou a chceme čtvrtý triumf za sebou. Pak letíme do Rumunska, kvůli čemuž si musíme odložit extraligový zápas s Budějovicemi, a vzápětí hrajeme ve Zlíně." K odvetě evropské soutěže vyrazí hráči Dukly ve středu 10. února, ve čtvrtek hrají a vrátí se v pátek večer.

A už v sobotu od 17.00 musí nastoupit ve Zlíně. "Je to neskutečná situace.
My reprezentujeme Česko a svaz nám stejně nevyjde vstříc, že by nařídil změnu termínu ve Zlíně. Domácí nám sice přislíbili, že se pokusí najít jiné řešení, ale jejich motivace k tomu je asi pochopitelně nulová," konstatoval Šimoníček.

Možná neřešitelná situace však nastane, pokud liberečtí volejbalisté vyhrají domácí pohár a přejdou přes Zalau.

V tom případě by je v únoru čekal ještě Československý pohár, Challenge Cup, do toho extraligový kolotoč a příprava na play-off.

"Vůbec netuším, co by se dělo, protože už prostě nebudou termíny. Svaz asi nepočítal, že by nějaký český klub mohl projít v Evropě dál," uvedl Šimoníček. "Nevíme, co s námi tak náročný program udělá. Teď jsou všichni zdraví, ale budeme muset vlastně bez tréninku pravidelně točit všechny hráče včetně těch z lavičky, kteří tak budou nastupovat proti špičkovým týmům, takže uvidíme, jak to zvládneme. Jenže jinak to prostě nepůjde."

Program libereckých volejbalistů

na začátku února
2. 2. Zalau doma (1. zápas osmifinále Challenge Cupu) 18.00
4. 2. Ostrava doma 18.00
6. 2. Kladno venku 18.00
8. 2. Ostrava doma (finále Českého poháru) 18.00
11. 2. Zalau venku (odveta Challenge Cupu) 18.00
13. 2. Zlín venku 17.00Najdete na iDNES.czmobilní verze