Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklisty čeká v okolí Ještědu drsných padesát kilometrů

Hlavním favoritem sobotní cyklistické akce Ještěd Tour Kooperativy bude Pavel Boudný, vedoucí muž letošního seriálu Kolo pro život, jehož je liberecký závod šestým dílem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

8 2016
Stovky cyklistů všech kategorií vyrazí v sobotu na tratě jubilejního 10. ročníku masového závodu Ještěd Tour Kooperativy. Centrum akce je ve sportovním areálu v Liberci-Vesci.

Stovky cyklistů všech kategorií vyrazí v sobotu na tratě jubilejního 10. ročníku masového závodu Ještěd Tour Kooperativy. Centrum akce je ve sportovním areálu v Liberci-Vesci.

Největší seriál závodů horských kol pro veřejnost Kolo pro život (KPŽ) zavítá v sobotu 11. června do Liberce již podesáté. Pro dospělé cyklisty připravili organizátoři tradičního podniku Ještěd Tour Kooperativy tři trasy.

Nejdelší trať B na 50 km s drsným převýšením 1700 metrů v okolí dominanty Ještědu pořádně prověří schopnosti bikerů. Svým profilem totiž patří mezi nejtěžší v celém seriálu, ale zároveň i ty nejatraktivnější s prudkými stoupáními i sjezdy a nádhernými výhledy do okolí.

Méně náročné trasy měří 30 km (převýšení 939 m) a 14 km (400 m), pro děti je připravena Junior Trophy v šesti věkových kategoriích. I v Liberci pokračuje letošní novinka - šance vyjet si nominaci na mistrovství dětí a mládeže na horských kolech v Novém Městě na Moravě.

V úterý čítala startovní listina necelých 600 účastníků, on-line registrace probíhá ještě během středy, přihlásit se lze i v pátek a v sobotu v místě startu. „Celkem čekáme okolo třinácti set startujících, hodně se to plní až na místě v den závodu,“ uvedl Jiří Adam, ředitel seriálu KPŽ.

Program dětských závodů začne v sobotu v areálu ve Vesci v 9.20, do hlavního závodu na 50 km vyrazí jezdci v 11.30.

Ještěd Tour je šestým dílem seriálu KPŽ, v čele mužské kategorie Elite je Pavel Boudný, jenž bude hájit průběžné vedení i v Liberci.

Kompletní informace o sobotní akci Ještěd Tour Kooperativy najdete na www.kolopro.cz. Kdo nebude mít cyklistiky dost, může v neděli sledovat adrenalinový MTB závod se šesti rychlostními zkouškami Kellys Enduro Race Ještěd, druhý díl Enduro Serie 2016. Více na www.enduroserie.cz.Najdete na iDNES.czmobilní verze