Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté liberecké Dukly mohou oslavit titul. Už v sobotu

Liberecký trenér Michal Nekola (vlevo) domlouvá Aleši Správkovi. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

25 2015
Velký den pro volejbalový Liberec je tady. Dukla v sobotu hostí v pátém utkání finálové série extraligy soka z Českých Budějovic, vede 3:1 a pokud zvítězí, oslaví po dlouhých dvanácti letech mistrovský titul. Utkání začne nezvykle už v 16.45.

Nabití dvěma hladkými triumfy 3:0 na horké půdě v Českých Budějovicích vletí v domácí hale do pátého zápasu finálové série extraligy volejbalisté Dukly Liberec. Blaží je náskok 3:1 na zápasy a velká naděje oslavit opět po nekonečných dvanácti letech mistrovský titul.

Stačí „maličkost“ - vyhrát!

„Sérii máme rozehranou výborně, ale musíme si říct, že až teď začínáme superfinále na jeden vyhraný zápas. Pořád není konec - dokud nespadne poslední míč na zem, tak musíme bojovat naplno. Jakmile bychom polevili, tak nás Budějovice přejedou,“ tvrdí Michal Nekola, liberecký kouč.

Jeho svěřenci dokázali průběh loňského prohraného finále s Jihočechy dokonale otočit. Letos je domácí porážka 2:3 ve druhém utkání na kolena nesrazila.

„Kluci si jdou za svým cílem a je to vidět. To domácí prohrané utkání je všechny moc mrzelo, ale věděli, že si to zavinili sami. A v těch dvou zápasech v Budějovicích mě nejvíc potěšila jejich bojovnost a vůle za každého stavu. Žádný balon nevypustili, i po těch zdánlivě ztracených skákali a když se to navíc ještě povedlo dohrát, tak to ten mančaft strašně zvedá. Tým je prostě kompaktní včetně lavičky, a to je pro mě obrovské pozitivum, že věřím, že ten náš mančaft sílu má,“ uvedl Nekola.

Volejbalisté Dukly jdou do dnešního duelu psychicky posílení s vědomím, že buď bude konečně titul nebo něj budou mít ve finálové sérii další dva pokusy.

„Teď to bude o hlavách. Nevzdat to, když budeme prohrávat, naopak se plně koncentrovat, když budeme vyhrávat. Budějovice určitě přijedou s tím, že nám to nechtějí nechat a budou se prát o vrácení série ještě k nim domů. Čekám, že budou ještě víc riskovat na servisu, protože je to pro ně poslední šance. Každopádně čekám velký boj a pro diváky dobrý sport,“ říká Michal Nekola.

Při úvodních dvou finálových bitvách bylo v hale Dukly úplně nabito. „Proto žádáme naše fanoušky, aby přišli do haly v časovém předstihu,“ nabádá Pavel Šimoníček, šéf libereckého volejbalového klubu.

Pro diváky s auty je připraveno horní parkoviště u Home Credit arény, vstupné přijde na 100 korun, permanentky jsou v platnosti.Najdete na iDNES.czmobilní verze