Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liberec a Benátky hostí skvělý volejbal: Češi nastoupí proti Australanům

Také reprezentant Lukáš Ticháček prošel libereckou volejbalovou školou. | foto: cev.lu

10 2010
V době domácího extraligového půstu mají příznivci volejbalu v Liberci a Benátkách nad Jizerou jedinečnou šanci vidět dva špičkové mezinárodní zápasy účastníků blížícího se světového šampionátu.

Český národní tým mužů pod vedením Jana Svobody se v hale Dukly střetne v úterý 10. a ve čtvrtek 12. srpna s Austrálií, ve středu se tito soupeři představí v Benátkách nad Jizerou.

"Jsme rádi, že můžeme pořádat tyto zápasy a diváci tak uvidí v akci nejlepší české volejbalisty," pochvaloval si Pavel Šimoníček, ředitel libereckého VK Dukla.

"Zápasy by měly mít výbornou úroveň, protože pro náš národní tým i pro Austrálii jsou to jedny z posledních herních testů před mistrovstvím světa." Šampionát startuje koncem září v Itálii, Češi narazí v základní skupině postupně na Francii, Čínu a Bulharsko.

"Pro fanoušky bude určitě zajímavé i to, že v současném širším kádru českého výběru je hned sedm hráčů, kteří v minulých letech nastupovali za Duklu," upozornil Šimoníček.

Barvy Liberce hájili delší či kratší období nahrávač Lukáš Ticháček, blokaři Jakub Veselý, Michal Rak a Aleš Holubec, smečař Marek Novotný i obě libera Martin Kryštof a Jiří Bence.

Australský trenér Borgeaud Russell bude nejvíce spoléhat na univerzála Carrolla Paula, který dokázal v utkání na Asijském poháru s Koreou začátkem srpna získat 30 bodů.

Výhodou Australanů bude výšková převaha, například nejvyšší hráč Edgar Thomas měří 212 cm a výškový průměr mužstva bez libera je 203 cm. Češi mají bez liber průměrnou výšku 199,5 cm.

Důležité přípravné zápasy začnou v hale liberecké Dukly dnes i ve čtvrtek v 17.30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně hodinu před začátkem utkání, lístky stojí 50 korun pro dospělé a 30 pro děti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze