Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Letošní Miss Golf je z Pardubic

Miss Golf 2009 - vítězka Markéta Dvořáková. | foto: Martin Kabát

29 2009
Devátou Miss Golf se stala Markéta Dvořáková, studentka pražské Vysoké školy ekonomické z Pardubic s golfovým hendikepem 54. Členka Ducha sportovního se s golfem potkala v přípravných kurzech Jana Juhaniaka na soutěž a podle svých slov se mu hodlá věnovat dál.

Dvanáct finalistek uvedla do přizpůsobeného prostoru hlavní haly golfového indoor centra Erpet na pražském Smíchově moderátorka Iva Pazderková vyzývavě: "Golf je pro mnoho žen větší samozřejmostí než vařit svíčkovou."

Sama to předvedla ukázkovým odpalem na simulátoru. Ocenila ho porota, do níž pořadatelé pozvali mimo jiné Miladu Karasovou z Czechoslovak Models, módní návrhářku Taťánu Kovaříkovou a letošní Českou miss Ivetu Lutovskou a šéfku této soutěže Michaelu Maláčovou.

Miss Golf 2009 - královská disciplína.

Novinkou letošního ročníku soutěže ostatně je, že pokud vítězka splní podmínky, může být zařazena do semifinále České miss pro příští rok.

Což motivovalo i dívky, jejichž golfové umění se pohybuje na horní hranici hendikepové škály. První disciplína nedělního večera, síla a přesnost odpalu, ukázala, že v tom, jak finalistky ovládají sedmičku železo, jsou mezi nimi podstatné rozdíly.

Eva Soukupová se coby golfová maršálka uvedla slovy, že z titulu své profese by měla "o golfu vědět všechno" a hendikep 11 potvrdila odpalem do vzdálenosti 146 metrů. Přišly ale i nezdary, včetně jednoho "sokýtku", jak kulantně nazvala moderátorka jeden pouze jedenáctimetrový pokus.

Miss Golf 2009 - trojice vítězek.

V dalších disciplínách, promenádách v plavkách a večerních šatech, se golfové nedostatky začaly vyrovnávat, ale za vítězkou se jako první a druhá vicemiss umístily dívky, které už golfový švih ovládají nějaký ten rok - Markéta Tauchmanová, jejímž domovským klubem jsou Beřovice, a Lucie Koňakovská, pro kterou jsou tímtéž Kravaře.

Markéta Dvořáková získala spolu s mnoha dalšími cenami také kartu Teetime Unlimited pro neomezenou hru na šedesáti českých hřištích.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze