Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonista Soukup má druhý letní titul, stíhačku žen ovládla Vítková

Jaroslav Soukup | foto: Český biatlon, Petr Slavík

11 2016
Jaroslav Soukup získal na mistrovství republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu oba tituly. Po sobotním sprintu ovládl i nedělní stíhací závod. Mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Vítková.

Do stíhačky vybíhali biatlonisté v pořadí po sprintu, ale v pevných intervalech pěti vteřin. Soukup během čtyř položek minul jen jeden terč na první stojce.

„To je pro mě asi nejlepší zpráva z celého závodu, protože jinak jsem prožíval dost velké trápení. Trať tady v Letohradě je kopcovitá, dobrá pro silové typy, ale já jsem spíše technik,“ poukázal na svoji subtilní postavu. „V závěru už jsem byl doslova “mrtvej“, a tak jsem byl rád za náskok, který jsem si předtím vybojoval.“ Druhý byl Slovák Tomáš Hasilla, třetí Lukáš Kristejn, jenž v sobotu ve sprintu bral stříbro. Nepozornost stála medaili Ondřeje Moravce, neboť si popletl pořadí okruhů a zvolil delší variantu.

Vítková startovala třetí za Evou Puskarčíkovou a Slovenkou Paulínou Fialkovou, od třetí položky už vedla. „Obě stojky se mi povedly, zvládla jsem je odstřílet rychle a v rytmu, jako na tréninku,“ řekla Vítková a uvítala, že v závěru ji nikdo neatakoval. „Na souboj jsem už totiž neměla sil,“ dodala.

Fialková byla opět druhá, k bronzu se z 12. místa prodrala Gabriela Koukalová, vítězka posledního Světového poháru. „Přiznám se, že právě nejsem v nejlepším rozpoložení. Mým největším soupeřem je teď nedostatek motivace. Bohužel se trochu dostávám do situace jako po olympiádě v Soči. Současně ale věřím, že každý takový výsledek, jako byl posun ve stíhačce nebo sobotní vítězství v supersprintu, ve mně motivaci opět zažehnou,“ uvedla Koukalová.

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích

Letohrad (Orlickoústecko)

Stíhací závod
Muži (12,5 km):
1. Soukup (SKP Kornspitz Jablonec) 31:05,6 (1 tr. okruh), 2. Hasilla (SR) -17,7 (2), 3. Kristejn -29,2 (3), ...5. Šlesingr (oba SKP Kornspitz Jablonec) -53,0 (2).
Ženy (10 km): 1. Vítková (SKP Kornspitz Jablonec) 30:09,6 (3), 2. P. Fialková (SR) -1:10,0 (5), 3. Koukalová -1:28,6 (4), 4. Charvátová (obě SKP Kornspitz Jablonec) -1:50,7 (6).

Autoři: ,


Biatlon na ZOH 2018

Od 9. do 25. února 2018 se v jihokorejském Pchjongčchangu uskuteční XXIII. zimní olympijské hry. Biatlonisté usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Najdete na iDNES.czmobilní verze