Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradilek hltal Šonku: Obdivuju, co ve vzduchu umí

Z vody do vzduchu? Kdepak, Vavřinec Hradilek (vlevo) zůstává kajakářem. V Abú Zabí si však mohl vyzkoušet kokpit leteckého speciálu. | foto: Red Bull

19 2015
Co mají společného akrobatický pilot Martin Šonka a kajakář Vavřinec Hradilek? Mnoho ne, alespoň pokud jde o zdolávání překážek. Jeden za nimi vyráží do vzduchu, druhý na vodu.

O víkendu je však cesty zavedly do Spojených arabských emirátů. Šonka v Abú Zabí zahajoval letošní sezonu světového šampionátu Red Bull Air Race, zatímco Hradilek trénoval v nedalekém Al Ainu. Ideální příležitost k setkání!

„Martinovi fandím. Je skvělé, kam až se dostal,“ vyprávěl kajakář pražského USK. Před závodem se Hradilek potkal se Šonkou a dokonce si vyzkoušel, jak se sedí v kokpitu závodního speciálu. „Když člověk vidí to jeho letadlo na vlastní oči, má najednou ještě větší respekt. Obdivuju, co Martin ve vzduchu umí a co v té rychlosti dokáže,“ líčil Hradilek.

Přímo z kokpitu pak hodnotil: „Moc místa v kabině opravdu není.“ Hradilek držel palce Šonkovi i během závodu. Český pilot předváděl rychlé časy, ale o postup mezi osm nejlepších ho připravily penalizace za chyby při průletech branami.

„I tak je to ale frajer!“ obdivoval Hradilek výkon jediného českého akrobatického pilota v prestižním seriálu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze