Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Letadlem na etapy, či trajektem 27 hodin. Florbalová výprava míří na MS

Česko - reprezentační družstvo mužů pro MS 2010 | foto: Česká florbalová unie

2 2010
Ještě den před odletem hrozilo, že florbalová reprezentace dorazí do dějiště mistrovství světa v Helsinkách s velikým zpožděním. Kvůli hustému sněžení bylo v noci ze středy na čtvrtek uzavřeno ruzyňské letiště a lety se odkládaly. Dopoledne už bylo naštěstí všechno v pořádku.

"Normálně nás odbavili. Tak snad poletíme," oddechl si ve čtvrtek dopoledne tiskový mluvčí české výpravy Vilém Svoboda.

Přímým spojem do Helsinek cestuje drtivá většina české výpravy. Až na pětici hráčů Sikora, Ostřanský, Chrápek, Šebek a Skalík, kteří se spolu s hlavním koučem Tomášem Trnavským přepraví do finské metropole ze Švýcarska, místa svého klubového působení.

Logo MS ve florbale mužů - Finsko 2010

"Pro kluky je to takhle výhodnější. Ve Švýcarsku mají rodiny a bylo zbytečné je po závěrečném soustředění ještě několik dní držet v Česku," vysvětlil mluvčí.

češi na ms

Základní skupina D:

Sobota 12:00
ČR - Itálie

Neděle 12:00
ČR - Japonsko

Pondělí 14:00
ČR - Norsko

Ne všichni si ale pohodlí letecké přepravy vychutnají. Maséři José Pěčonka a Bohdan Sezemský vyrazili do Helsinek už v úterý. Po silnici.

Přeplněným tranzitem vezou nezbytné technické vybavení. Masérské stoly, dresy, ale také například stolní fotbal či hokej a trenérům společenské obleky.

"Přeprava letadlem by pro nás byla příliš drahá. Proto jsme zvolili tuhle cestu. Nejprve do Rostocku a pak trajektem do Helsinek," řekl Svoboda. Cesta lodí trvá přibližně 27 hodin a tranzit by měl dorazit téměř současně s výpravou.

První tréninky absolvují Češi v helsinské Hartwall Aréně v pátek. V sobotu v pravé poledne vstoupí do turnaje zápasem s Itálií.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze