Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


König: Z loňské Tour vím, že to nesmím vzdávat. Za žádných okolností

Leopold König na trati 14. etapy Giro d´Italia | foto: Team Sky

23 2015
Valdobbiadene (Od našeho zpravodaje) - Projel cílem ve výborném čase, lepším než většina jeho konkurentů v celkovém pořadí. Chvíli poté obklopil Leopolda Königa les televizních kamer a mikrofonů. Český cyklista týmu Sky byl v sobotu na Giru ve Valdobbiadene v kursu. V časovce se vrátil do Top 10 celkového pořadí.

Otázka, která musela od televizních štábů přijít, byla nasnadě: „Myslíte si, že nyní budete novým lídrem týmu Sky?“

Nespěchal s odpovědí.

„Neznám ještě výsledky. Řekněte mi Richieho čas,“ požádal.

„Byl jste skoro o tři minuty rychlejší než on.“

„Ale Richie (Porte) mohl mít zlý den. Musíme se teď nejdřív podívat na výsledky, zanalyzovat je. Pak možná budeme chytřejší,“ diplomaticky reagoval König. „U Richieho to nyní může být také psychická otázka. Mohl být po událostech posledních dnů hodně zklamaný. Možná dnes až příliš chtěl, nohy tam byly, ale hlava už tolik ne.“

Porte obsadil v časovce až 55. místo. Celkově nyní Australan ze sedmnácté příčky ztrácí 8:52 minuty na vedoucího Contadora a 3:17 na desátého Königa. Ten si během hodiny a půl, kterou po dojetí strávil na dopingové kontrole, mohl důkladně prostudovat výsledkové listiny z Valdobbiadene.

Našel v nich, že v časovce porazil Hesjedala, Izaguirra, Urána, Arua, Landu, Catalda a mnohé další z hvězd Gira.

Od Andreje Amadora z Movistaru, v tuto chvíli třetího muže celkového pořadí, nyní Königa dělí pouze 1:59 minuty.

A týden zbývá do Milána...

Posunul jste se pořadím o pět míst vzhůru, časovka vám tedy evidentně parádně sedla.
A nebýt těch dvou minut ztráty ze včerejšího pádu, které byly naprosto zbytečné a smolné, byl bych najednou třetí celkově. Takže jsem teď kvůli tomu pátku ještě víc naštvaný. Očekával jsem, že bych se mohl právě v časovce posunout hodně dopředu. Bohužel to nakonec bylo z patnáctého místa na desáté. Ty včerejší okolnosti bohužel nenahrávaly tomu, aby to bylo dneska z desátého na třetí. Což je samozřejmě škoda. Ale zároveň jsem rád, že se mi ta časovka takhle povedla.

Fotogalerie

Z jezdců na celkové pořadí v ní dokázali být rychlejší než vy jen Contador a van den Broeck.
S tím jsem fakt spokojený. Doufám, že se teď budu v pořadí posouvat pořád výš. Těch hor bude na konci Gira dost, takže ty mé páteční dvě minuty snad nebudou nakonec takovou ztrátou.

Po pádu v etapě do Jesola jste byl obrovsky naštvaný. Jak moc vás to motivovalo do časovky?
Hodně moc. Měl jsem před jejím startem takové smíšené pocity. Ale z loňské Tour vím, že to nesmím vzdávat, nikdy a za žádných okolností. Takže bojujeme dál.

Vašemu dosavadnímu lídrovi Richiemu Portovi dnešní etapa nevyšla. Tým Sky by tedy nyní mohl jet na vás?
Myslím, že pořád pojedeme s otevřenými možnostmi. Richie je v kopcích lepší než já. Naše pozice nás teď předurčuje spíš k ofenzivě než defenzivě. Můžeme si vybrat nějaké etapy a útočit.

Čtyři dny v kuse už závodíte v dešti. Jak to snášíte?
Psychicky je to těžké. Snad zítra počasí nebude tak hrozné.

Zítra už přijdou Dolomity. Věříte si do velehor?
Bude to každopádně něco jiného než první horské dojezdy, které jsme tu na Giru měli. Věřím, že by mi Dolomity měly sedět. Doufejme, že se udělá hezky a bude to pěkné závodění se spoustou fanoušků. Dneska mi připadalo, že je tu snad i víc českých vlajek než italských. To bylo až neskutečné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze