Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářská reprezentantka Hradilová zvažuje návrat do Zlína

Návrat? Lenka Hradilová se možná zase objeví v dresu Zlína. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

1 2016
V zimě dostala nabídku na novou smlouvu, Lenka Hradilová však v německém Koblenzi pokračovat nebude. Majitel klubu odhlásil tým z druhé bundesligy, a česká reprezentantka je tak rázem bez angažmá.

„Jsou dvě možnosti. Buď zůstanu v Německu, nebo se vrátím do Zlína,“ pronesla Hradilová, která loni zamířila do Koblenze jako nejlepší česká střelkyně házenkářské interligy. Jasno bude příští týden po evropské kvalifikaci.

Kolik procent dáváte tomu, že bude hrát znovu za Zlín?
Nechci spekulovat. Teď se soustředím na reprezentaci. Nějaké nabídky mám z druhé německé ligy, bylo i něco z první ligy, ale to bohužel nevyšlo.

Měla jste indicie, že v Koblenzi to dopadne tak špatně?
Vyloženě překvapení to není. Mluvilo se o tom už v lednu. Majitel klubu je i hlavní sponzor. Chtěl postoupit, a když to nevyšlo, oznámil, že končí s podporou a nepřihlásí tým ani do třetí ligy. Oficiálně o tom víme už od března.

Jste hodně zklamaná?
V Koblenzi se mi líbilo. Město je příjemné, lidé z klubu a fanoušci byli suproví. Zamrzelo mě, že si musím hledat něco jiného.

Dluží vám něco klub?
Ne. Měli jsme rozpočet daleko vyšší než některé prvoligové kluby. Výplaty jsme dostávali, jak jsme měli. Ještě zbývají dvě, věřím, že přijdou.

Proč to neklaplo s postupem?
Klub nakoupil před sezonou kvalitní hráčky. Ale na to, jaký jsme měli rozpočet, byl kádr úzký. Doteď to nechápu, bylo to alarmující. Na soupisce bylo patnáct hráček, z toho tři brankářky. Dvě hráčky do pole byly navíc na hostování ze čtvrté ligy. Když přišla zranění, najednou jsme měli velký problém na spojkách. Holky hrávaly na postech, na které nebyly zvyklé. Nastoupila jsem dokonce na střední spojce.

Nelitujete zpětně rozhodnutí jít do Koblenze?
Ne. Jsou to nové zkušenosti, zahrála jsem si jinou házenou. I když je to druhá liga, byla o hodně tvrdší než interliga. Soutěž byla velmi vyrovnaná, to se mi hodně líbilo. Stalo se, že předposlední porazil druhého, což u nás není možné.

Asi jste ráda na srazu národního týmu, že?
Poslední dva týdny v Koblenzi už byly hodně uvolněné, házenou jsme se bavili. Rozloučení po posledním zápase bylo pěkné. Ale reprezentace je příjemná změna.

Jakou teď máte pozici v reprezentaci?
Jsme tři pravá křídla a jedničkou je Knedlíková. S Janouškovou se dělíme o dvojku. Já jedu do Itálie, na domácí zápas s Ukrajinou si to vyměníme. Každý si chce zahrát, ale se svojí rolí jsem ztotožněná. Hlavní je, abychom postoupili na evropský šampionát.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze