Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lendl hrál golf ve Slavkově rekreačně, zahraniční hvězdy na Dýšině exhibičně

Golfová exhibice ve Slavkově - Ivan Lendl. | foto: ČTK

5 2010
Pro zvědavce i pro fajnšmekry se hrál v pátek v České republice golf, i když na dvou místech, od sebe dost vzdálených. Ve Slavkově u Brna předvedl své umění tenista Ivan Lendl, v Dýšině u Plzně zase evropské golfové hvězdy. Všem je kolem padesáti let a všichni jsou kráčející reklamou na tuto hru.

Zatímco Lendl (ročník narození 1960) poznal po ukončení tenisové kariéry, že na profesionální golfovou je pozdě, zahraniční trio si do Golf Parku Plzeň přivezlo své úspěchy jako to nejlepší doporučení k návštěvě Canon Pro Series.

Exhibice na Dýšině - vítěz Sam Torrance.

Bývalý hráč Ryder Cupu a kapitán vítězného evropského týmu v tomto prestižním zápase proti USA v roce 2002 Sam Torrance (1953) neprojevil přílišnou zdvořilost, když o ženě, jež mu byla v exhibici soupeřkou, ledabyle utrousil: "Je o sedm let mladší než já."

Švédská profesionálka se na západ Čech přesunula ze slovenských Tálí, kde hrála turnaj evropského ženského okruhu a protože pomenší muž svou hlášku řekl nahlas před stovkou diváků, když se chystala na ránu Helen Alfredssonová, s hraným naštváním poznamenala: "Svatá prostoto!"

Exhibice na Dýšině - Helen Alfredssonová.

Helen Alfredssonová (1965) je ve skutečnosti mnohem mladší než Torrance, a proto brala špičkování z jeho strany na pěti jamkách dýšinské exhibice s nadhledem. Ostentativní kašlání do puttu a popichovačný dotaz "Míříš na praporek, Helen?" na drivu pětiparové jamky by si rodilý Skot jinde než na takové šou dovolit nemohl.

Třetí do party si sice také poklábosil, ale bavil přihlížející spíš sebeironií. "Asi nemám talent," prohlásil John Hawksworth (1959), bývalý hráč European Tour i PGA Tour. "Nebo jsem toho moc snědl k obědu," dodal po nepodařené ráně Angličan.

Exhibice na Dýšině - John Hawksworth.

Takových bylo ovšem na pěti jamkách pomálu. Diváci zaujali ke hře tří návštěvníků, jakou jim známé hřiště dlouho nepocítilo a nepocítí, dvojaký postoj. "Tohle tady tak zahrát..." zazvonil povzdech a v reakci na něj zaznělo: "Byla by nuda, ne?"

Ivan Lendl se svěřil, že ani golf nedokáže hrát jen tak pro zábavu a každou soutěž chce vyhrát. V tom si je s triem golfistů podobný. Když došlo při remíze na závěrečný chipping out (rozstřel), vstoupila do vší exhibiční uvolněnosti rivalita. Torranceova radost z toho, že poslal mí nejblíž k praporku a vyhrál, byla nepřehlédnutelná.

Tenis a golf odloží lendl jen kvůli Tour de france

Také Ivan Lendl se před golfovým turnajem dotkl téma věku. "Dnes musím Jirku Nováka porazit, protože s ním tenis určitě prohraju. Je o patnáct let mladší," řekl.

Golfová exhibice ve Slavkově - Ivan Lendl.

Golf věkové rozdíly stírá a tenista, jenž se vrací na kurty po vyléčeném zranění zad, to na tiskové konferenci na jihu Moravy potvrdil: "V Americe mohu nyní hrát turnaje v kategorii veteránů. Mají kratší odpaliště. Nevím, čím to je, ale z kratšího odpaliště se mi hraje lépe," žertoval pro zasvěcené Lendl.

Dodal, že golf a tenis považuje za své nejmilejší sporty a jen málo věcí by kvůli nim odložil. "Snad pouze horská etapa v Tour de France by dostala přednost. Ty chci vždy vidět v přímém přenosu," prozradila tenisová legenda svou lásku k cyklistice.Najdete na iDNES.czmobilní verze