Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na kopec jsme jezdili výtahem, ale fungovalo to, hlásí Ledecká z Moskvy

Ester Ledecká | foto: Sportinvest

31 2016
Projela cílem a roztáhla tvář do širokánského úsměvu. Jsem třetí! Snowboardistka Ester Ledecká, úřadující mistryně světa v paralelním slalomu z loňského roku, po závodě Světového poháru v sobotu večer v Moskvě vystoupila na stupně a netajila radost. „Je to můj nejlepší výsledek v paralelním slalomu v sezoně, takže hurá,“ pravila do telefonu.

Radosti měla na rozdávání, ale do té doby, během postupových jízd, s úsměvy šetřila. Nebo se spíš mračila. „Já to tak mám, při jízdách držím emoce v sobě a soustředím se na závod. Vypadá to jako že jsem smutná nebo naštvaná, ale nejsem. Směju se ale až nakonec, když se něco povede,“ vykládala dvacetiletá šampionka.

V sezoně už se jí toho podařilo víc. V obřím slalomu ovládla oba dosavadní závody Světového poháru a pořadí v disciplíně vede, a v paralelním slalomu si nyní polepšila na průběžně třetí místo, neboť v předchozích závodech dojela devátá a čtvrtá. A vedoucí příčka jí patří i v celkovém pořadí Světového poháru v paralelních disciplínách.

„A ještě něco se mi tady povedlo – třetí místo je můj vůbec nejlepší výsledek ve večerním závodě. Pod umělým osvětlením mi to většinou nejde, to už zpravidla pospávám. Teď jsem ale nespala, takže mám nový osobák,“ usmála se.

Závody v Moskvě předcházely zvěsti, že se pojede na náměstí v centru města, jenže skutečnost byla jiná. „Ještě před dvěma lety se v centru jelo, ale teď se závodilo na okraji města v takovém zábavním parku, sjíždělo se z rampy postavené z lešení. Vlastně to byl umělý kopec posypaný sněhem, nahoru se jezdilo výtahem, ale fungovalo to,“ přiblížila.

V Moskvě závodila už potřetí, ale předtím ji prý nikdy nenapadlo, že bude usilovat o body v metropoli bývalého Sovětského svazu, který mnozí ze starší generace příliš „nemuseli“.

„Jo, to město má svoji historii a kvůli předchozí době možná i nedobré renomé. Všechno dohromady je hodně zajímavé. Sama bych sem určitě nejela, ale takhle jsem ráda, že jsem poznala i tenhle kousek světa. Byla jsem zvědavá, jak to tady chodí, ale na závody přišlo docela hodně lidí a vypadali, že jsou v pohodě,“ líčila.

Měla obavy, že v Moskvě zažije pravou ruskou zimu s mrazy, ale opak byl pravdou. „Celou dobu bylo nad nulou, takže v sobotu ráno museli na rozbředlý sníh použít speciální postřik, aby trať nebyla měkká,“ přiblížila Ledecká, která ještě nemá definitivní jasno o dalším závodním programu.

„Ale vím, že nejbližší budoucnost bude patřit lyžování, jen se rozhodujeme mezi Světovým pohárem v Ga-Pa a závodem Evropského poháru,“ připomněla svou další sportovní lásku. „Až ke konci února se pojede Světový pohár v paralelním slalomu v Turecku, to už budu zpátky na prkně,“ plánovala.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze