Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Léblův loňský vyzyvatel nekandiduje, v čele volejbalového svazu chce Haníka

Zdeněk Haník (vpravo) s liberem Martinem Kryštofem | foto: FIVB.org

13 2010
Loňský kandidát na předsedu Českého volejbalového svazu František Kopecký už do volebního kolbiště letos nevstoupí. A v případě, že bude první muž volejbalu Antonín Lébl odvolán, dá Kopecký svůj hlas Zdeňku Haníkovi. Oznámil to ve svém tiskovém prohlášení.

"Považuji (Haníkovu) kandidaturu na funkci předsedy ČVS za zcela přirozený krok člověka se znalostí prostředí a schopností pro věc obětovat maximum. Jeho osoba je pro mě zárukou systémových změn ve prospěch českého volejbalu," napsal Kopecký.

Současný předseda extraligového VK DHL Ostrava je zároveň členem výboru ČVS, který má pravomoc předsedu svazu odvolávat a volit. Kopecký se proto zároveň zavázal, že na nejbližším zasedání podpoří hlasování o Léblově odvolání i případnou Haníkovu kandidaturu.

Zdeněk Haník, bývalý lodivod české reprezentace mužů, byl v pondělí navržen na předsednickou pozici krajským svazem v Hradci Králové. Ke své kandidatuře by se měl vyjádřit v nejbližších dnech.

"Připouštím, že již delší dobu vím, že si takové řešení přeje část volejbalové veřejnosti," dodal na svém blogu Haník.

Kopecký v loňských volbách předsedy volejbalového svazu podlehl Léblovi v poměru 25:27. "K mému zvolení chyběly například čtyři hlasy Středočechů, kteří se hlasování ze známých důvodů nemohli zúčastnit, nebo také hlasy Zdeňka Haníka a jeho kolegů z Královéhradeckého kraje, kteří naopak v sále hlasovali pro Antonína Lébla," vrací se k tehdejší situaci sám Kopecký.

Autor:


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze