Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Landise čeká po Tour operace

Tour de France: Landis, Rasmussen, McEwen - Závěrečná etapa cyklistické Tour de France: zleva ve žlutém trikotu Landis, McEwen a Rasmussen. | foto: Stefano RellandiniReuters

24 2006
Paříž - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Ještě po sobotní časovce, která ho vynesla k vysněnému triumfu, si raději oblékl nazelenalý týmový dres Phonaku než ten nejcennější, žlutý. "Všechno to vzdávám," zavtipkoval Floyd Landis. Ten ryšavý, drzý a upřímný chlapík. Ten, který vyhrál Tour de France.

Jak si užíváte pocit vítěze?
Jsem jen strašně unavený. Rozleje se to ve mně později.

Dvakrát jste přijel do cíle jako člen týmu "žlutého" Armstronga. Představil jste si tehdy, že ho přivezete jednou sám?
Přál jsem si, abych jednou dostal šanci být lídrem a získat to triko. Stálo to strašně moc práce a odříkání mnoha lidí. A navíc kus štěstí. Tak se cítím šťastný.

Vítězství zase patří Američanovi. Čím jste tak výjimeční?
Hodně lidí, stejně špatných jako já, chce vyhrát. Jenže závod trvá tři týdny a může se toho mnoho přihodit. Nemyslím si, že by byli Američané jinačí než ostatní kluci v závodě.

Co bylo nejdůležitější pro to, abyste vyrovnal ztrátu a dostal se zpátky do čela?
Rodiče mi říkali, že tvrdá práce a trpělivost jsou hlavní věci k dosažení toho, po čem toužíte. Trvalo mi dlouho, než jsem se to naučil. V tomhle závodě jsem dostal lekci z vytrvalosti.

Chyběli vám k plnému zadostiučinění největší favorité, vyřazení před startem?
O tom nechci přemýšlet, byla to nešťastná situace pro všechny. Nikdo z nás z ní nebyl nadšený. A jestli se na to budete ptát, přestanu odpovídat.

Jste první vítěz nové éry – co vzkážete lidem?
My všichni jsme tady, protože věříme v krásu cyklistiky, kterou milujeme.

Co bude dál s vaším zraněním kyčle? Trpíte jím už třetí rok a po Tour vás čeká další operace. Ohrozí to vaši kariéru?
S tímhle vítězstvím se cítím líp. (úsměv) Bylo by horší, kdybych nedokončil závod kvůli pádu. Budu bojovat, abych byl příští rok po operaci zase zpátky. To je můj sen, je báječné být součástí tady toho všeho.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze