Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Autreyho ohromující show přinesla nový rekord basketbalové ligy

Lamb Autrey z Pardubic a vyčísleni jeho rekordního počinu. | foto: Kooperativa NBL

18 2016
To číslo bere dech. Pardubický basketbalový žonglér Lamb Autrey sice neměl nijak velkolepý start do ligové sezony, ale v sobotu s Brnem explodoval - 25 body v Kooperativa Faktoru.

To znamená jediné - že fanoušci v hale na Dašické se měli nač dívat. „Jo, to sedí! Rozhodně jsem jim chtěl dopřát pořádnou show,“ směje se playmaker Beksy.

Z jeho pohledu ale nešlo o výjimečný přístup. Hra se spoustou fines a parádiček ho jednoduše baví. Jen v sedmém kole to do sebe všechno zapadlo nějak lépe. Takřka dokonale.

„Jsem typ hráče, co po hřišti jezdí, a tenhle způsob hry mám rád. Hrál jsem tak s velkým nadšením a chtěl to přenést i na fanoušky, kteří jsou pak do zápasu víc vtažení. Navíc nám tyhle kousky pomohly i jako týmu. Když do akcí zapojím spoluhráče a oni dají dunk po nějakém mém parádním pasu, baví mě to ještě víc,“ dodává mistr svého oboru.

Fotogalerie

Sedmadvacetiletý Američan přiznává, že v minulé sezoně, své první pardubické, si ještě nebyl jistý, jak by některé cirkusové přihrávky byly brány, takže se do větších akcí nepouštěl. „A rozjezd letošní sezony jsem měl takový pomalý. Teď už ale lítám dopředu a tyhle věci budou ode mě častější,“ slibuje.

Velkým paradoxem ovšem je, že nový rekordman Kooperativa Faktoru o loni zavedené statistice, hodnotící zábavnou stránku ligového basketbalu, dosud ani nevěděl.

„Vážně ne,“ ujistí ještě. „Všiml jsem si jen, že existuje něco, čemu se tak říká, ale nikdy jsem se nezeptal, o co přesně jde. Je ale super vědět, že tyhle kousky mají nějaké ocenění, takže bude-li šance něco zase provést, já do toho půjdu.“

V duelu s Brnem těch šanci bylo skutečně nepočítaně. Autrey zapsal smeč (3 body), dvě přihrávky na alley-oop (celkem 8 bodů), tři přihrávky za zády (celkem 6 bodů), dvě efektní uvolnění se přes jednoho obránce (celkem 2 body) a dvě přes dva protivníky (celkem 6 bodů).

Král utkání nemusel dlouho přemýšlet, který kousek se jemu osobně zamlouval nejvíc. „Po ztrátě Brna jsem se dostával k míči, který ležel na zemi, a v polopádu jsem ho za zády a kolem hlavy poslal do brejku Viktoru Půlpánovi, který to celé zakončil dunkem,“ pochvaloval si hlavní strůjce akrobatické akce.

Skoro ani není třeba dodávat, že 25bodová exploze Autreyho vystřelila do čela průběžného pořadí Kooperativa Faktoru. S průměrem 6,8 má nyní čtyři desetiny náskoku na brněnského Stana Simpsona, který v sobotu v Pardubicích bral jen 3 body.

„Teď bych rád první místo udržel a určitě bych chtěl něco jako s Brnem ještě zopakovat. A když ještě vím, že se to hodnotí, tak budu mít něco každý zápas,“ ujišťuje 190 vysoký rozehrávač, kterého povzbudila i informace o 50tisícovém prize money pro celkového faktorového vítěze.

„Tohle je taky dobré vědět, takže teď po tom prvním místě určitě půjdu,“ směje se.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze