Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

„Lakomý hostitel“ Woods zahájil turnaj s fotbalistou a zpěvačkou

Jessica Simpsonová, Tiger Woods a Tony Romo před turnajem AT&T National. | foto: AP

2 2009
Nebyl by to Tiger Woods, aby nepřipravil něco speciálního. Hostem slavnostního zahájení jeho domovského turnaje AT&T National byla Jessica Simpsonová. Blonďatá celebrita zazpívala publiku na hřišti Congressional Country Clubu v Bethesdě americkou hymnu.

Tleskal jí i současný přítel, hráč amerického fotbalu Tomy Romo z Dallas Cowboys, jenž si ve Woodsově týmu zahrál pro-am turnaj. "Jaks´ tady mohl zahrát čtyři?" kroutil na jedné z jamek hlavou statný muž, jenž se přitom může pochlubit nulovým hendikepem. Publikum ho na konci přivítalo přátelsky, ačkoli domácí obyvatelé Marylandu ocenili víc účast jeho protivníka, Jasona Campbella z Washington Redskins.

Dnes už se ale všichni soustředí především na golf. Woods na svém turnaji loni vinou zranění nehrál a na tiskové konferenci ujistil všechny přítomné, jak hluboce touží získat prvenství právě zde. "Bezpochyby by mi to přineslo tu největší radost," uvedl světový hráč číslo 1, "budu lakomým hostitelem."

Podnik, jehož se zúčastní i německý profesionál českého původu Alex Čejka, má dotaci šest milionů dolarů. Až na výjimky ve startovní listině nechybí nikdo, koho si tam diváci přejí. Například Phil Mickelson nepřevezme roli vyzyvatele, protože tráví čas s nemocnou manželkou.

finanční žebříček pga

(v milionech dolarů)
1. Perry                      3,89
2. Mickelson               3,81
3. Woods                   3,48
4. Z.Johnson              3,39
5. Ogilvy                     3,34
6. Stricker                   3,19
7. O'Hair                     3,12
8. Glover                    2,7
9. Gay                        2,78
10. Watney                2,58
86. Čejka                   0,63

Loňský vítěz Anthony Kim, jenž si po zranění prstu tak vysoké cíle neklade, zavzpomínal na minulý ročník: "Tiger sice nehrál, ale jeho jméno se vznášelo nad celým turnajem." Poukázal na to, že mu nedávno bylo teprve čtyřiadvacet, tudíž necítí žádný tlak.

Takřka vševědoucí statistici už přišli s varováním. Woods letos vyhrál už dva turnaje, na něž zvali své kolegy slavní golfisté - Arnold Palmer Invitational a Memorial Jacka Nicklause. Vždy po nich následovaly majory a ani na jednom (Masters, US Open) třiatřicetiletý Američan neuspěl. A AT&T National je jeho poslední přípravou na British Open.

Tréninku na největší evropský podnik dali přednost i španělský reprezentant Sergio García a irský ranař Padraig Harrington. Naproti tomu devětatřicetiletý Američan Jim Furyk zdůraznil, že on by tu nikdy nemohl chybět. "Navíc jsem tu v minulých letech hrál docela dobře, takže mám na hřiště dobré vzpomínky," chválil si majitel třinácti vítězství na PGA Tour.

Hraje se o rovný milion jako prémii za vítězství. Druhá runda startujících, v níž jsou Woods i Čejka, vyjde na hřiště v 18:00 SELČ, závěr vysílá v přímém přenosu program ČT 4.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze