Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dostal jsem se z blbé sezony až k bronzu. Prášil se ale nesmál

Ladislav Prášil ve finále halového ME v Praze. | foto:  Dan Materna, MAFRA

6 2015
Po dvou sériích vedl výkonem 20,66, kterým rozjásal 02 arenu. Potom ale přišla smršť z ruky německého dvojnásobného mistra světa Davida Storla. A aby toho nebylo málo, posledním pokusem odsunul českého koulaře na bronzovou příčku Srb Asmir Kolašinac. "Už jsem to nedokázal posunout," pravil Ladislav Prášil.

Řekl to bez úsměvu, spíše s kamennou tváří. „Ne ne, nejsem smutný, jsem rád i za třetí místo,“ dodal hned čtyřiadvacetiletý svěřenec trenéra Petra Stehlíka a spolu s legendární Helenou Fibingerovou také ambasador pražského šampionátu.

Nebránil se srovnání pražského úspěchu s předchozím evropským mistrovstvím v Göteborgu, odkud přivezl rovněž bronz, svůj první. „Tam jsem měl taky trochu problémy, ale tenhle kov je určitě cennější. To proto, že se mi po celou sezonu nedařilo, byl jsem až třetí Čech, ale dostal jsem se z toho. Prostě jsem to nechtěl vzdát a dál jsem makal,“ vrátil se k předchozím týdnům.

KOULAŘSKÁ DEBATA. Helena Fibingerová, která v této disciplíně excelovala v...
TAKY FANDÍM! Helena Fibingerová sleduje výkony Ladislava Prášila ve finále...
BRAVO! Helena Fibingerová tleská koulaři Ladislavu Prášilovi, který v Praze na...

BRAVO! Helena Fibingerová tleská koulaři Ladislavu Prášilovi, který v Praze na halovém mistrovství Evropy získal bronz.

Evropský šampionát jej proto zastihl ve větší pohodě. „Byl jsem dobře připravený. Sice jsem měl trošku problém s nohou, ale byl jsem na tom dobře,“ dodal atlet, který nezapomněl pochválit atmosféru v hale. „Diváci byli skvělí, díky jim jsem lepší závod nezažil,“ složil poklonu atletickým fanouškům.

Do O2 areny jej přišlo povzbudit nemálo příbuzných a známých. „Jo, byli tady všichni. Teď budu slavit, síly už nepotřebuju na nic,“ pravil český obr. Medailový úsměv byl ale velmi skromný. „Já před tou poslední sérií čekal, že mě někdo přehodí,“ připomněl okamžik, který mu ubral na náladě. „Slavit ale budu určitě.“Najdete na iDNES.czmobilní verze