Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kysučanová: Zkoušky a stěhování do Mét

15 2006
Zlín - Větší změnu si snad ani nelze představit. Zlínská házenkářka Lenka Kysučanová mění amatérské prostředí domácí soutěže za nejlepší tým francouzské ligy. Od příští sezony bude hrát za Méty, které ovládly poslední tři sezony. "Věřím, že to pro mě bude dobrá zkušenost, že toho hodně získám," těsí se Kysučanová.

Do klubu, který s drobnými přestávkami vládne francouzské ženské házené od roku 1989, ji doporučila reprezentační kolegyně Lenka Černá. Zkušená brankářka bývala velkou oporou Mét.

"Při testu ve Francii jsem sehrála přátelský zápas, bylo to super. Hrají stylem, který mi vyhovuje," vykládá Kysučanová nadšeně.

Od Černé pochopitelně zjišťovala, jak to v Métách chodí, jak klub funguje, jakou úroveň má francouzská liga. "Nejvíc se těším na Ligu mistryň. Zahraju si proti kvalitním týmům, bude to bezva," věří.

Do metropole Lotrinska odjíždí dvaadvacetiletá spojka až za měsíc. Ale ještě předtím ji čekají perné chvíle. Musí zvládnout dvě zkoušky na vysoké škole.

"Další mě čekají na podzim a v zimě. Doufám, že nebude problém skloubit je s házenou a že mě klub uvolní," poznamenala.

Až zvládne vysokoškolské povinnosti, vrhne se na francouzštinu. Základy sice má, ale na větší konverzaci si netroufá.

"Nechtěli se mnou mluvit anglicky, tak se budu muset co nejdříve naučit francouzsky," připomněla Kysučanová, že Méty jen ojediněle sází na legionářky. Kromě Chorvatky Horačkové jsou v družstvu jen Francouzky.

Kysučanová je už třetí hráčkou ze Zlína, která se vydala do Francie. Z Jany Simerské a Kateřiny Vaškové teď budou její velké soupeřky. Obě působí ve stříbrném Le Havru. "Určitě od nich budu zjišťovat, jako to ve Francii chodí. Ale na návštěvy to asi nebude, cesta do Le Havru trvá osm hodin," poznamenala Kysučanová.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze