Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvitová měla ve Fed Cupu nahradit Hradeckou, nastoupí ale místo Šafářové

Kapitán Petr Pála povzbuzuje Lucii Hradeckou během semifinálového duelu Fed Cupu proti Italce Pennettaové | foto: Facebook - Czech Fed Cup Team, Pavel Lebeda

25 2010
Petra Kvitová nahradí podle předpokladů v dnešní čtvrté dvouhře fedcupového semifinále s Itálií Lucii Hradeckou. Tu kapitán Petr Pála bude šetřit pro závěrečnou čtyřhru, do níž nominoval také Květu Peschkeovou. Do úvodní nedělní dvouhry nastoupí na české straně Lucie Šafářová.

Informaci o složení české sestavy pro nedělní program přinesly facebookové stránky českého fedcupového týmu. Kapitán Pála tak nejprve potvrdil svůj plán, který avizoval už po pátečním losu, že Kvitová nahradí Hradeckou a tu bude šetřit pro závěrečného debla.

Hodinu před zápasem, tedy v poslední možný moment nahlášení změny, musel své plány přehodnotit. Šafářovou totiž při dopoledním tréninku bolelo rameno. "Tuhle variantu jsme nechtěli, ale nedá se nic dělat, musíme hrát v sestavě, jaká je k dispozici," řekl Pála na facebooku.

Kvitová tak vyzve Pennettaovou, poté Hradecká nastoupí proti Schiavoneové. Ve čtyřhře by se měly utkat Vinciová s Erraniovou proti Peschkeové s Hradeckou.

Český tým zažil na antuce v areálu Foro Italico dva rozdílné zápasy. I když se stejným koncem. V tom prvním Lucie Hradecká zle zatápěla favorizované Pennettaové. Dvakrát vedla 4:1, ale nakonec smolně prohrála 4:6 a 5:7.

Lucie Šafářová pak nenašla protizbraň na vynikající Schiavoneovou a utrpěla nejtěžší fedcupovou porážku v kariéře 0:6, 2:6.

"Bylo vidět, že antuka nahrává domácím, rozdíl byl především v pohybu. Ony toho na ní odehrály strašně moc," řekl nehrající kapitán Petr Pála na Facebooku českého fedcupového týmu. Litoval především ztraceného duelu Hradecké.

"Měla to skvěle rozehrané, podala výborný výkon. Překvapila i Italy, kteří nečekali, že to bude tak těžké. Chyběl kousíček. Předvedla lepší výkon než na turnajích," dodal čtyřiatřicetiletý kapitán.

Květa Peschkeová (vlevo) a Petra Kvitová sledují úvodní dvouhr semifinále Fed Cupu mezi Itálií a Českem

Petra Kvitová (vpravo) a Květa Peschkeová sledují druhou dvouhru semifinále Fed Cupu mezi Itálií a Českem

Naopak vysekl poklonu domácí dvojce Schiavoneové, která Lucii Šafářové nepovolila vůbec nic.

"Schiavoneová předvedla tenis svých snů. Neudělala skoro chybu. Takhle hrát jsem ji ještě neviděl. Lucka s ní neměla skoro co hrát."

Kapitán teď musí přemýšlet, jaké zvolí nasazení do nedělních zápasů.

Už po losu se netajil, že do hry pošle Petru Kvitovou - místo Hradecké, jíž chce šetřit pro případného rozhodujícího debla do páru s Květou Peschkeovou.

"Petra bude hrát určitě. Jenom jsem si myslel že to bude 1:1. Taktika tomu byla uzpůsobená a já věřím, že aby se uspělo, bylo to nejlepší možné řešení."

Za stavu 0:2 se mu nabízela také varianta poslat Kvitovou do hry místo Šafářové a nechat ve hře Hradeckou, která svou dvouhru zahrála velmi dobře

"Musíme si sednout a popovídat. Italky jsou obrovskými favoritkami. Ale třeba si budou myslet, že už to mají v kapse. Kdyby se povedl první zápas vyhrát, můžou znervóznět. Určitě se dá hrát," nevzdával se Pála.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze