Katastrofa, ulevil si nešťastný Kornfeil po kvalifikaci v Silverstonu

Jakub Kornfeil během kvalifikace Velké ceny České republiky. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

26 2017
Ve třetím dopoledním volném tréninku obsadil Jakub Kornfeil lichotivé třetí místo, jenže kvalifikace třídy Moto3 na nedělní Velkou cenou Británie silničních motocyklů se pro českého jezdce změnila v pohromu - 31. místem zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně. Karel Abraham obsadil v Silverstonu v kategorii MotoGP 20. příčku.

Kornfeil zajel svůj kvalifikační čas hned v úvodu. Po pauze v boxu ho sice vylepšil, jeho výkon ale vedení závodu stornovalo kvůli překročení limitů tratě. Po další zastávce u mechaniků už zrychlit nedokázal.

„Pořád něco vymýšlíme s motorkou a naše kvalifikace jsou čím dál horší. Ráno na vodě to bylo dobré, ale teďka to byla katastrofa,“ postěžoval si Kornfeil na facebooku. „Startovat jednatřicátý je prostě katastrofální a víkend se tak trošku obrací v noční můru. Nebudu ale házet flintu do žita, závodí se až zítra,“ dodal.

První místo na startovním roštu vybojoval v závěru kvalifikace Moto3 Ital Romano Fenati. Souboj o pole position v elitní MotoGP zvládl lépe Marc Márquez, který těsně porazil velkého rivala Valentina Rossiho. Abraham do druhé části kvalifikace nepostoupil.

Kvalifikace na Velkou cenu Británie

- mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu

Moto3: 1. Fenati (It./Honda) 2:12,846, 2. Mir (Šp./Honda) -0,116, 3. Rodrigo (Arg./KTM) -0,203, ...31. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,071.

Moto2: 1. Pasini (It./Kalex) 2:06,572, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,222, 3. Morbidelli (It./Kalex) -0,245.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:59,941, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,084, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -0,165, ...20. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.